Masters of Rock letos sází na thrashové legendy

Nějakou dobu to vypadalo, že headlinery letošního Masters of Rock bude Apocalyptica, což by, při vší úctě, byla slabota. Nakonec se ale vše v dobré obrátilo a vizovický festival se může pyšnit jedním nejnadupanějších lineupů ve své dlouhé historii.
Slayer by do Vizovic měli přilákat nové publikum Slayer by do Vizovic měli přilákat nové publikum Zdroj: Archiv skupiny Slayer
 
Tentokrát se hlavní město slivovice kromě prověřených jmen může těšit na překvapivě velké množství interpretů, kteří tu ještě nikdy nevystupovali. Pojďme si je stručně představit.
 
AVANTASIA
 
Jeden ze dvou headlinerů je jasnou sázkou na jistotu. Tobias Sammet se svým hvězdným ansámblem zatím Vizovice zahrnul do všech svých turné a toto nebude vyjímkou. Po březnovém vystoupení v Pražském Fóru Karlín se tak bude jednat již o druhé letošní vystoupení Avantasie v ČR.
 
 
SLAYER
 
Druhý headliner si na Masters of Rock odbyde svou premiéru. Asi netřeba představovat titány světového thrash metalu, členy Big Four, které nezastavila ani smrt zakládajícího kytaristy Jeffa Hannemana v květnu 2013. Na jeho místo nastoupil Gary Holt ze spřízněných Exodus. Zatím poslední deska Repentless vyšla u Nuclear Blast v září 2015.
 
 
MEGADETH
 
Další thrashová legenda, člen Big Four, jsou Megadeth, truckapela, kterou Dave Mustaine založil, když ho vykopli z Metallicy. Podle tvrzení pořadatelů je Megadeth sami kontaktovali s tím, že chtějí na tomto festivalu vystoupit. Kapela má za sebou další z nekonečné řady personálních zemětřesení a také kladně přijatou novinku Dystopia. Jejich vystoupení letošní ročník Masters of Rock uzavře.
 
 
AMON AMARTH
 
Švédští vikingové se na Masters of Rock vrátí po dlouhých osmi letech. Jejich melodický death metal do letošní nabídky bezpochyby skvěle zapadne. Loni se po sedmnácti letech rozloučili s bubeníkem Fredrikem Anderssonem a 25. března vypustí do světa netrpělivě očekávanou novinku Jomsviking. 
 
 
APOCALYPTICA
 
Čtyři finští konzervatoristi kdysi světu ukázali, že metal se dá hrát i na cello. Začínali s covery Metallicy, ale rychle přešli na vlastní tvorbu, přidali vokály a od té doby jsou k nezastavení. Osmé album Shadowmaker vyšlo v dubnu 2015. Jako speciální host vystoupení se představí Sandra Nasić z Guano Apes.
 
 
TARJA
 
Bývalá frontmanka Nightwish se před vizovickým publikem naposledy představila v roce 2010. Tehdy měla v zádech celou zlínskou filharmoni Bohuslava Martinů a vystoupení zahájila árií z Rusalky. Nic takového nás letos nejspíš nečeká, Tarja na léto chystá novou desku a ta by měla být plná pořádných rockových vypalovaček. 
 
 
AIRBOURNE
 
Australští divoši brázdí svět už pěkných pár let se svým nespoutaným hardrockem ve stylu slavnějších krajanů AC/DC. Na Masters of Rock se poprvé představili před pěti lety a svým energickým vystoupením si ho naprosto podmanili. V současné době pilně pracují na nové nahrávce, tak doufejme, že do léta bude venku.
 
 
TESTAMENT
 
A náš malý výčet zakončíme další legendou amerického thrashe. Parta kolem kytaristy Erica Petersona a zpěváka Chucka Billyho sice nepatří k Big Four, ale přesto se může chlubit, že byla u toho, když tenhle žánr přicházel začátkem osmdesátých let na svět. Příští album by se mělo jmenovat The Brotherhood Of The Snake. 
 
 
Tím seznam ale zdaleka nekončí. Těšit se můžete také na akustický set Eluveitie. Korpiklaani zase budou spoustou hostů natáčet DVD. Mezi prověřená jména patří i Amaranthe, The 69 Eyes, Ensiferum, Primal Fear, Freedom Call, Waltari, Ooomph!, Brainstorm, Luca Turilli’s Rhapsody, Kissin’ Dynamite, Threshold, Evergrey, Avatarium, Rotting Christ a mnoho dalších. Cena 1450 Kč platí do konce března.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Papa Roach zahrají v létě v Olomouci

  Promotéři z Bounty Rock Café Promotion si pro fanoušky tvrdé muziky připravili na konec léta další bombu. Po loňském úspěšném vystoupení kanadských Billy Talent letos sází na tvrdší notu a do krásného prostředí venkovní Korunní pevnůstky pozvali americkou partičku Papa Roach.

 • Nightwish v rámci výročního turné vystoupí v O2 areně

  Finská sestava Nightwish, která patří k nejznámějším evropským female-fronted kapelám, opět zavítá do České republiky. Po červnové návštěvě na Metalfestu v Plzni je bude pět měsíců na to čekat samostatná show v pražské O2 areně.

 • Avantasia se příští rok vrátí do Prahy s novým albem

  Velkou radost udělal svým fanouškům Tobias Sammet, když ohlásil pokračování své metalové opery Avantasia. Ta vyjde až začátkem příštího roku a během následujícího turné se celý ansámbl zastaví také v Praze. 

 • Overkill začali pracovat na albu s novým bubeníkem

  Američtí thrashmetaloví veteráni z New Jersey začali s nahráváním devatenácté řadové desky. Za bicí usedne místo bývalého Rona Lipnickiho bubeník Jason Bittner, který měl původně hrát jen na živých koncertech.