Metalový Kamelot se vrací do České republiky

Pokud jste propadli melodickým metalovým skladbám amerických Kamelot, těšte se již brzy na jejich koncert v Praze. V dubnu si s nimi můžete zazpívat známé pecky v klubu Meet Factory.

Kamelot Kamelot Zdroj: fanart.tv

V loňském roce byla skupina Kamelot jedním z hostů vizovického festivalu Masters of Rock, nyní se k nám vrací na samostatný koncert. Garážový prostor Meet factory 21. dubna 2016 rozezní svými symfonicko-melodicko-metalovými písněmi, které zněly již ve všech koutech světa. Vloni také představili své novinkové album Heaven, na kterém jako hosté zpívají i Alissa White-Gluz (Arch Enemy), Charlotte Wessels (Delain) a Troy Donockley (Nightwish). Na koncertě jistě zazní i některé skladby z této desky.


Kamelot patří mezi zástupce melodic-power-metalu, založen byl Thomasem Youngbloodem a Richardem Warnerem ve městě Tampa ve státu Florida roku 1991. Do povědomí širší veřejnosti se dostali až v roce 1995, kdy vydali své debutové album. Fanoušci začínají kvapem přibývat a skupina o dva roky později pouští do éteru další desku Dominion. Pak dochází k obměně na postu bubenickém i zpěváckém a v novém složení nahrávají třetí album Siege Perilious. Ta je posílá na turné po Evropě a zhruba po roce, po jejich návratu z cest, vydávají další The Fourth Legacy.

Čtěte také: Avantasia chystá nové album a návštěvu Prahy

Nebudeme zde jmenovat celou jejich další diskografii. Za dobu svého trvání skupina Kamelot objela téměř celý svět, koncertovali v severní i jižní Americe, Kanadě, Evropě i Japonsku. Všude mají své věrné fanoušky a pokud i vy k nim patříte, nenchte si jejich samostatný koncert rozhodně ujít. Vstupenky jsou již nyní k dostání v předprodejích TicektPortal, TicketPro a TicketArt.

Přehled

 • Název akce: Kamelot
 • Datum: čtvrtek, 21 duben 2016
 • Místo: Meet Factory
 • Cena: 690 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: The Rasmus, Lucerna Music Bar, 15. 11. 2017

  Finská rocková legenda The Rasmus navštívila v rámci turné k nové desce Dark Matters ve středu 15. listopadu Prahu. V Lucerna Music Baru je mimo jiné doprovodila italsko-americká kapela Klogr hrající alternativní metal a rockové uskupení The Weyers ze Švýcarska. Z koncertu vám přinášíme fotoreport.

 • Iron Maiden se vrátí do Prahy
  Pro všechny fanoušky metalové hudby začíná být příští rok hodně nadupaný, alespoň co se koncertů týče. Začíná to dubnovým koncertem Metallicy, následovaný koncem téhož měsíce návratem Richieho Blackmora v řadách Rainbow, potom se v červnu vrátí do České republiky Ozzy Osbourne. A o týden později se na stejné místo, tedy na letiště v pražských Letňanech, sjedou příznivci Iron Maiden.
 • Joakim Brodén je opět nominován do Českého slavíka

  Zpěvák švédské metalové skupiny Sabaton, Joakim Brodén, získal další nominaci v prestižní hudební anketě Český slavík Mattoni. Frontman Sabaton má totiž dvojí občanství – české a švédské. Minulý rok, kdy byl Brodén nominován poprvé, se umístil na pátém místě. Slavnostní vyhlášení letošních Slavíků se uskuteční 25. listopadu.

 • Epica vystoupila v České republice. Letos už potřetí

  Epica, VUUR, Myrath. Co mají tahle tři jména společného? Jsou to hudební skupiny, hrají metal a v pátek 10. listopadu společně vystoupila v Masters of Rock Café ve Zlíně. Návštěvnost byla víc než slušná a zdá se, že fanouškům nic nechybělo. Snad kromě vzduchu, který je v tomhle klubu při každém trochu větším koncertě hodně nedostatkovým zbožím.