Metalový Kamelot se vrací do České republiky

Pokud jste propadli melodickým metalovým skladbám amerických Kamelot, těšte se již brzy na jejich koncert v Praze. V dubnu si s nimi můžete zazpívat známé pecky v klubu Meet Factory.

Kamelot Kamelot Zdroj: fanart.tv

V loňském roce byla skupina Kamelot jedním z hostů vizovického festivalu Masters of Rock, nyní se k nám vrací na samostatný koncert. Garážový prostor Meet factory 21. dubna 2016 rozezní svými symfonicko-melodicko-metalovými písněmi, které zněly již ve všech koutech světa. Vloni také představili své novinkové album Heaven, na kterém jako hosté zpívají i Alissa White-Gluz (Arch Enemy), Charlotte Wessels (Delain) a Troy Donockley (Nightwish). Na koncertě jistě zazní i některé skladby z této desky.


Kamelot patří mezi zástupce melodic-power-metalu, založen byl Thomasem Youngbloodem a Richardem Warnerem ve městě Tampa ve státu Florida roku 1991. Do povědomí širší veřejnosti se dostali až v roce 1995, kdy vydali své debutové album. Fanoušci začínají kvapem přibývat a skupina o dva roky později pouští do éteru další desku Dominion. Pak dochází k obměně na postu bubenickém i zpěváckém a v novém složení nahrávají třetí album Siege Perilious. Ta je posílá na turné po Evropě a zhruba po roce, po jejich návratu z cest, vydávají další The Fourth Legacy.

Čtěte také: Avantasia chystá nové album a návštěvu Prahy

Nebudeme zde jmenovat celou jejich další diskografii. Za dobu svého trvání skupina Kamelot objela téměř celý svět, koncertovali v severní i jižní Americe, Kanadě, Evropě i Japonsku. Všude mají své věrné fanoušky a pokud i vy k nim patříte, nenchte si jejich samostatný koncert rozhodně ujít. Vstupenky jsou již nyní k dostání v předprodejích TicektPortal, TicketPro a TicketArt.

Přehled

 • Název akce: Kamelot
 • Datum: čtvrtek, 21 duben 2016
 • Místo: Meet Factory
 • Cena: 690 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Opustil nás hlas Daniho Filtha. Zpěvák už koncerty nezvládá

  Dani Filth je známý jako zpěvák s nejječivějším vokálem na celé metalové scéně. Nebo spíš většinu své pěvecké kariéry byl. Se svou gothicmetalovou skupinou Cradle of Filth minulý rok vydal desku Cryptoriana a vyjel na turné. Kapela vystoupila i v pražském klubu Roxy. I přes špatnou akustiku tohoto prostoru bylo poznat, že Dani Filth už na živé vystupování nemá hlasivky. Jeho kdysi mocný Hlas je již zřejmě definitivně pryč. A proto si zaslouží minutu ticha.

 • Foto: Cradle of Filth, Moonspell, Roxy, 18.1.2018

  Cradle of Filth opět dokázali beznadějně vyprodanému Roxy, proč mají po celém světě tisíce fanoušků. Temnou atmosféru těchto bezvěrců ještě dokreslila předkapela v podobě neméně úspěšných portugalských gotiků Moonspell.

 • Sodom prochází velkými změnami v sestavě

  Jedna z nejikoničtějších thrashmetalových kapel mění sestavu. Trio Sodom přichází hned o dva členy, které však frontman Tom Angelripper plánuje v blízké budoucnosti nahradit.

 • Judas Priest vydali singl z nového alba

  Se zbrusu novým albem se už za dva měsíce vytasí britská žijící legenda Judas Priest. V pořadí již osmnácté album nazvané Firepower doprovodí nadcházející severoamerické a evropské turné. V rámci toho přivezou nejen nové songy i do České republiky. Publikum koncertu se má na co těšit.