Metalový Kamelot se vrací do České republiky

Pokud jste propadli melodickým metalovým skladbám amerických Kamelot, těšte se již brzy na jejich koncert v Praze. V dubnu si s nimi můžete zazpívat známé pecky v klubu Meet Factory.

Kamelot Kamelot Zdroj: fanart.tv

V loňském roce byla skupina Kamelot jedním z hostů vizovického festivalu Masters of Rock, nyní se k nám vrací na samostatný koncert. Garážový prostor Meet factory 21. dubna 2016 rozezní svými symfonicko-melodicko-metalovými písněmi, které zněly již ve všech koutech světa. Vloni také představili své novinkové album Heaven, na kterém jako hosté zpívají i Alissa White-Gluz (Arch Enemy), Charlotte Wessels (Delain) a Troy Donockley (Nightwish). Na koncertě jistě zazní i některé skladby z této desky.


Kamelot patří mezi zástupce melodic-power-metalu, založen byl Thomasem Youngbloodem a Richardem Warnerem ve městě Tampa ve státu Florida roku 1991. Do povědomí širší veřejnosti se dostali až v roce 1995, kdy vydali své debutové album. Fanoušci začínají kvapem přibývat a skupina o dva roky později pouští do éteru další desku Dominion. Pak dochází k obměně na postu bubenickém i zpěváckém a v novém složení nahrávají třetí album Siege Perilious. Ta je posílá na turné po Evropě a zhruba po roce, po jejich návratu z cest, vydávají další The Fourth Legacy.

Čtěte také: Avantasia chystá nové album a návštěvu Prahy

Nebudeme zde jmenovat celou jejich další diskografii. Za dobu svého trvání skupina Kamelot objela téměř celý svět, koncertovali v severní i jižní Americe, Kanadě, Evropě i Japonsku. Všude mají své věrné fanoušky a pokud i vy k nim patříte, nenchte si jejich samostatný koncert rozhodně ujít. Vstupenky jsou již nyní k dostání v předprodejích TicektPortal, TicketPro a TicketArt.

Přehled

 • Název akce: Kamelot
 • Datum: čtvrtek, 21 duben 2016
 • Místo: Meet Factory
 • Cena: 690 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Stick To Your Guns rozbijí Prahu už za dva měsíce

  Partička Stick To Your Guns se znovu vrací do naší kotliny! V předchozích letech u nás vystoupili hned několikrát, naposledy letos v březnu. 19. listopadu vystoupí jako hlavní hvězdy v pražském MeetFactory v doprovodu kolegů Being As An Ocean, First Blood a Silent Planet.

 • Edguy budou slavit čtvrtstoletí také v Praze
  Asi málokterému rockovému fanouškovi je nutné představovat Tobiase Sammeta, zlaté dítě evropského metalu, jenž se proslavil jako frontman powermetalových hitmakerů Edguy a jako tvůrce metalové opery Avantasia. A jelikož prvně jmenovaný spolek slaví letos pětadvacet let od svého založení, rozhodli se jeho členové slavit. Samozřejmě ve velkém, protože jinak to tak nějak neumí.
 • Kataklysm oslaví své 25. výročí i u nás

  Kanadská death metalová skupina Kataklysm slaví svoje čtvrtstoletí! Jedním z dárků je i evropská šňůra, kterou má kapela rozplánovanou na příští měsíc. Úterý 17. října bude patřit českým fanouškům, právě v onen večer Kataklysm oslaví narozeniny v klubu Roxy.

 • Hogjaw přivezou do Prahy jižanský rock světových parametrů

  Po dlouhých pěti letech se již potřetí objeví v České republice americká skupina Hogjaw, aby zde předvedla svou neopakovatelnou show plnou poctivého muzikantství a chytlavých rockových melodií. Tvrdé kytarové riffy a silné melodie jsou totiž, spolu s naléhavě znějícím zpěvem, hlavními devízami těchto nastupujících králů stylu všeobecně označovaného jako jižanský rock.