Metalový Kamelot se vrací do České republiky

Pokud jste propadli melodickým metalovým skladbám amerických Kamelot, těšte se již brzy na jejich koncert v Praze. V dubnu si s nimi můžete zazpívat známé pecky v klubu Meet Factory.

Kamelot Kamelot Zdroj: fanart.tv

V loňském roce byla skupina Kamelot jedním z hostů vizovického festivalu Masters of Rock, nyní se k nám vrací na samostatný koncert. Garážový prostor Meet factory 21. dubna 2016 rozezní svými symfonicko-melodicko-metalovými písněmi, které zněly již ve všech koutech světa. Vloni také představili své novinkové album Heaven, na kterém jako hosté zpívají i Alissa White-Gluz (Arch Enemy), Charlotte Wessels (Delain) a Troy Donockley (Nightwish). Na koncertě jistě zazní i některé skladby z této desky.


Kamelot patří mezi zástupce melodic-power-metalu, založen byl Thomasem Youngbloodem a Richardem Warnerem ve městě Tampa ve státu Florida roku 1991. Do povědomí širší veřejnosti se dostali až v roce 1995, kdy vydali své debutové album. Fanoušci začínají kvapem přibývat a skupina o dva roky později pouští do éteru další desku Dominion. Pak dochází k obměně na postu bubenickém i zpěváckém a v novém složení nahrávají třetí album Siege Perilious. Ta je posílá na turné po Evropě a zhruba po roce, po jejich návratu z cest, vydávají další The Fourth Legacy.

Čtěte také: Avantasia chystá nové album a návštěvu Prahy

Nebudeme zde jmenovat celou jejich další diskografii. Za dobu svého trvání skupina Kamelot objela téměř celý svět, koncertovali v severní i jižní Americe, Kanadě, Evropě i Japonsku. Všude mají své věrné fanoušky a pokud i vy k nim patříte, nenchte si jejich samostatný koncert rozhodně ujít. Vstupenky jsou již nyní k dostání v předprodejích TicektPortal, TicketPro a TicketArt.

Přehled

 • Název akce: Kamelot
 • Datum: čtvrtek, 21 duben 2016
 • Místo: Meet Factory
 • Cena: 690 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Papa Roach zahrají v létě v Olomouci

  Promotéři z Bounty Rock Café Promotion si pro fanoušky tvrdé muziky připravili na konec léta další bombu. Po loňském úspěšném vystoupení kanadských Billy Talent letos sází na tvrdší notu a do krásného prostředí venkovní Korunní pevnůstky pozvali americkou partičku Papa Roach.

 • Nightwish v rámci výročního turné vystoupí v O2 areně

  Finská sestava Nightwish, která patří k nejznámějším evropským female-fronted kapelám, opět zavítá do České republiky. Po červnové návštěvě na Metalfestu v Plzni je bude pět měsíců na to čekat samostatná show v pražské O2 areně.

 • Avantasia se příští rok vrátí do Prahy s novým albem

  Velkou radost udělal svým fanouškům Tobias Sammet, když ohlásil pokračování své metalové opery Avantasia. Ta vyjde až začátkem příštího roku a během následujícího turné se celý ansámbl zastaví také v Praze. 

 • Overkill začali pracovat na albu s novým bubeníkem

  Američtí thrashmetaloví veteráni z New Jersey začali s nahráváním devatenácté řadové desky. Za bicí usedne místo bývalého Rona Lipnickiho bubeník Jason Bittner, který měl původně hrát jen na živých koncertech.