Mikulášská s The Tap Tap letos opět v Karlíně

I letošní tradiční Mikulášská s The Tap Tap se z důvodu probíhající rekonstrukce Státní opery uskuteční ve Foru Karlín.

The Tap Tap The Tap Tap Zdroj: pořadatel koncertu

 

Mikulášská s The Tap Tap se za několik posledních let stala již předvánoční tradicí, na kteroou se vždy můžeme těšit. Tato parta hudebníků pod vedením Šimona Ornesta Vás na svém koncertě vždy přesvědčí, že pohybové omezení, s kterým někteří žijí, zdaleka nebrání tvorbě příjemných a chytlavých písniček, které rozdávají dobrou náladu všem divákům. Na jejich představeních vládne dobrá nálada a Mikulášské jsou navíc okořeněny spoustou zajímavých hostů z řad zpěváků či politiků, které si The Tap Tap zvou.

Prohlédněte si také Fotografie z loňské Mikulášské

Moderní prostor Forum Karlín byl již vloni svědkem Mikulášské a velice se osvědčil. Díky většímu prostoru se vešlo i více diváků, což je velké plus, neboť Státní opera byla vždy brzy po zahájení předprodeje vstupenek na tuto akci beznadějně vyprodána. V Karlíně jsme vloni měli možnost poprvé slyšet úžasnou folkovou zpěvačku a houslistku ze Spojených států Gaelynn Lea, která naprosto ohromila přítomné publikum. A ne jinak tomu bude i letos, kapelník Šimon Ornest k jejímu pozvání dodává: O to větší radost máme, že naše pozvání opět přijala. Gaelynn je hudebnice, jakých je na světě málo, a se kterou se vzájemně skvěle doplňujeme. Nejen, že představíme písničky z její nové desky, ale vzniká duet přímo pro ní a našeho frontmana Jiřího Holzmanna. Text bude v češtině i angličtině a klip chceme natočit v USA. ”
Gaelynn Lea pochází z města Duluth ve státě Minnesota. Narodila se se syndromem Osteogenesis Imperfekta, česky s nemocí křehkých kostí. Od malička doslova žije hudbou a vyvinula i vlastní speciální techniku hry na housle. Ještě před tím, než se začala profesionálně věnovat hudbě, studovala práva a měla v úmyslu stát se advokátkou v oblasti práv osob se zdravotním postižením.Unikátní koncert je naplánován na 5. prosince 2017 a The Tap Tap si pozvali několik výjimečných hostů. Zahrají hity z nové desky Noha na kolejích a zbrusu novou písničku Sako. Jako hosté s nimi vystoupí vynikající Ondřej Ruml a pěvecké sbory Puellae cantantes a Canticorum iubilo.
Díky spoustě i malých dětí, které koncert s rodiči navštíví, začne Mikulášská již v 18 hodin. A kromě hlavních účinkujících a jejich hostů se samozřejmě můžeme těšit na Mikuláše, čerty a anděly, kteří jistě pro ty hodné z vás budou mít připravenu bohatou nadílku.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 


Více informací naleznete na webu www.thetaptap.cz, www.tapvopere.cz a na FB The Tap Tap
O Gaelynn Lea se více dozvíte na https://violinscratches.com/
Své vstupenky si včas zajistíte v předprodejních sítích.

Přehled

 • Název akce: Mikulášská s The Tap Tap
 • Datum: úterý, 05 prosinec 2017
 • Místo: Forum Karlín
 • Cena: od 350 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Na jaře se k nám vrátí Bobby McFerrin

  Po necelém roce se do naší republiky vrátí Bobby McFerrin, tentokrát se svým novým hudebním projektem GIMME5. Letos jsme měli možnost jej slyšet v květnu při pražském koncertě ve Foru Karlín, kam zavítá i v dubnu příštího roku.

 • Forum Karlín přivítá Kool & the Gang

  Živoucí historie a žhavá současnost - to jsou legendární američtí Kool & the Gang. Tato partička čítající 11 hudebníků přijede příští rok opět do Prahy a díky jejich dlouholeté popularitě se dá předpokládat, že Forum v Karlíně vyprodají.

 • Foto: Within Temptation, Forum Karlín, Praha, 11. 12. 2018

  V úterý večer se v pražském Foru Karlín představila nizozemská metalová skupina Within Temptation. Jako předskokany si zvolili mladou kapelu z německého Mannheimu Beyond the Black. Within Temptation v čele s charismatickou zpěvačkou Sharon den Adel předvedli pravou metalovou show. Prohlédněte si fotografie ze začátku koncertu.

 • Na Beat Festu zahrají Uriah Heep a U.D.O.

  Netradiční kombo zvolili pořadatelé letošního ročníku tradičního Beat Festu. V pražském Fóru Karlín vystoupí dvě tělesa dnes již dávno považovaná za klasiky. Každé ovšem v jiném žánru.