Na festivalu Aerodrome 2016 vystoupí skupina Korn Doporučený

Po roční odmlce se opět příští rok vrátí festival Aerodrome 2016. Organizátoři festivalu, kteří v minulých letech přivezli takové hvězdy jako Metallica, System of a Down, Limp Bizkit či Avenged Sevenfold, oznámili prvního účinkující pro příští rok a není to nikdo menší než jedna z nejoblíbenějších nu-metalových skupin - KoЯn.

Korn Korn www.loudwire.com

Festival, na jehož předchozí ročníky zavítalo přes 50 tisíc návštěvníků se bude konat 15. června 2016 a rozprostře se na ploše Areálu PVA EXPO Letňany. Předprodej vstupenej bude zahájen 15. prosince v 10 hodin v síti Ticketportal. První dva tisíce vstupenek bude k dostání za 1190 korun, po vyprodání se bude cena zvyšovat. O navýšení ceny budou organizátoři včas informovat na facebookových stránkách Aerodrome festivalu. Taktéž budou následovat informace o dalších interpretech, kteří budou na setlist festivalu přibývat.

KoЯn je americká metalová kapela založená roku 1993, původem z Bakersfieldu, Kalifornie. Nynější členové jsou: Jonathan Davis, James „Munky“ Shaffer, Brian „Head" Welch, Reginald „Fieldy“ Arvizu a Ray Luzier. Korn vznikli po rozpadu kapely L.A.P.D., která skončila kvůli závislosti na drogách jejich zpěváka. Reginald Arvizu, James Shaffer a David Silveria chtěli ve hraní pokračovat, rekrutovali kytaristu Briana Welche a založili kapelu s názvem Creep.

Na počátku roku 1993 se skupině velmi zalíbil zpěvák Jonathan Davis během vystoupení jeho kapely Sexart, přičemž mu nabídli připojení ke Creep. Davis neměl o vstoupení do skupiny zájem, ovšem později si svůj záměr rozmyslel, přišel na zkoušku a připojil se ke kapele. Poté co byl Jonathan Davis naverbován, rozhodli se členové Creep změnit své jméno. Brzy přišel Davis s názvem Korn a jelikož se to líbilo všem, kapela se přejmenovala na Korn.

 

 

V roce 1993 Korn vydávají stejnojmennou debutovou desku, která je mixem heavy metalu, funk metalu, grunge a hip hopu. Styl tak dostal název nu metal. skupina se díky svému nasazení na koncertech začínala dostávat do podvědomí posluchačů a postupně si vybudovala oddanou skupinu fanoušků. V součastnosti má kapela po světě miliony fanoušků, které získala díky svým energickým koncertům, výraznému vystupování frontmana Davise, ale i díky častým experimentům se zvukem. V tuto chvíli mají Korn na svém účtu 11 studiových desek, které se zapsaly do prestižních hudebních žebříčků. Posledním zářezem v jejich diskografii je album Paradigm Shift vydané v roce 2013, na kterém s Korn po bezmála deseti letech opět spoupracoval jejich původní kytarista Brianem "Head" Welchem. Ten také v srpnu letošního roku pro portal Metal Injection potvrdil, že kapela začíná připravovat nové album.

Sledujte metal na Facebooku:
 

Přípravy nového alba skupina v letošním roce proložila rozsáhlou koncertní šňůrou k 20. výročí vydání jejich debutové nahrávky Korn, kterou celou během tohoto turné přehrávala. Do Česeké republiky, kam přijíždí pro tisíce svých příznivců hrát ráda a pravidelně, se ale kapela vrátí s průřezem celou její dosavadní kariérou. Aerodrome Festival pořádá NuCoast Productions ve spolupráci s Octopus Promotion.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Opustil nás hlas Daniho Filtha. Zpěvák už koncerty nezvládá

  Dani Filth je známý jako zpěvák s nejječivějším vokálem na celé metalové scéně. Nebo spíš většinu své pěvecké kariéry byl. Se svou gothicmetalovou skupinou Cradle of Filth minulý rok vydal desku Cryptoriana a vyjel na turné. Kapela vystoupila i v pražském klubu Roxy. I přes špatnou akustiku tohoto prostoru bylo poznat, že Dani Filth už na živé vystupování nemá hlasivky. Jeho kdysi mocný Hlas je již zřejmě definitivně pryč. A proto si zaslouží minutu ticha.

 • Foto: Cradle of Filth, Moonspell, Roxy, 18.1.2018

  Cradle of Filth opět dokázali beznadějně vyprodanému Roxy, proč mají po celém světě tisíce fanoušků. Temnou atmosféru těchto bezvěrců ještě dokreslila předkapela v podobě neméně úspěšných portugalských gotiků Moonspell.

 • Sodom prochází velkými změnami v sestavě

  Jedna z nejikoničtějších thrashmetalových kapel mění sestavu. Trio Sodom přichází hned o dva členy, které však frontman Tom Angelripper plánuje v blízké budoucnosti nahradit.

 • Judas Priest vydali singl z nového alba

  Se zbrusu novým albem se už za dva měsíce vytasí britská žijící legenda Judas Priest. V pořadí již osmnácté album nazvané Firepower doprovodí nadcházející severoamerické a evropské turné. V rámci toho přivezou nejen nové songy i do České republiky. Publikum koncertu se má na co těšit.