Nouvelle Prague 2013

Jedna z nejvýznamnějších hudebních akcí pro odbornou veřejnost i diváky samotné se uskuteční 1. a 2. listopadu 2013 v areálu pivovaru Staropramen. Sjedou se sem promotéři největších evropských festivalů, hudební producenti a nadějní interpreti ze zámoří. Showcase festival, jak se v zahraničí akce tohoto druhu nazývají, bude vůbec první u nás.

Smíchov Open Air Smíchov Open Air Zdroj: archiv Staropramenu

Showcase festival je jako každý jiný s tím rozdílem, že neláká na zvučná jména, ale naopak podporuje a představuje ne příliš známé začínající hudebníky. Mají příležitost ukázat své umění před důležitými osobnostmi z hudebního světa.
PR manažer Nouvelle Prague k akci řekl : „A právě několik desítek významných zahraničních pořadatelů letních festivalů a hudebních agentů se pokusí zaujmout talentovaní interpreti a kapely především ze zámoří. Kromě nich na Nouvelle Prague vystoupí také dva headlineři: britská písničkářka Lucy Rose a undergroundová hip-hopová formace Dilated Peoples z USA."
Písničkářka Lucy Rose šplhá v britské hitparádě stále vzhůru, natáčí velmi úspěšná videa, její koncerty bývají vyprodané. Na hudební kariéru má tedy více než dobře našlápnuto.
Partičku Dilated Peoples z Los Angeles budou znát především fanoušci undergroundové hip-hopové scény. Na začátek příštího roku chystají vydání nového alba Directors of Photography, z kterého v Praze zahrají některé písně.

 

 

Jako další formace se představí :
City of Glass (CAN)
Dorine Levy (CAN)
Jeremy Loops (RSA)
Little Suns (CAN)
Local Foreigners (NZ/SAE/UK)
Money for Rope (AUS)
Neon Windbreaker (CAN)
Technical Kidman (CAN)
Přesný časový harmonogram konferencí a koncertů naleznete na http://nouvelleprague.com

Areál pivovaru Staropramen přímo vybízí k akcím podobného typu. Nachází se v centru Prahy s dobrou dostupností, prostorný dvůr umožňuje postavení pódia i vyhřívaného stanu, přilehlé prostory jsou vhodné pro konferenci i občerstvení v baru či restauraci. Tyto prostory jsou již odzkoušeny festivaly Open Air Smíchov. Na letošním ročníku v září zde dokonce vyrotla samostatná Nouvelle Prague Stage, na které se představilo několik začínajících kapel.

Vstupenky zakoupíte v předprodejní síti Ticketpro

Přehled

 • Název akce: Nouvelle Prague
 • Datum: pátek, 01 listopad 2013
 • Místo: Areál Staropramen Praha
 • Cena: 230 a 390 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Staropramen opět spojí léto se zábavou, spojí se s mnoha festivaly

  Staropramen opět spojí léto se zábavou. Tradičně bude přítomen na velkých hudebních festivalech jako Rock for People, Hrady CZ a nově také na United Islands of Prague či METRONOME.

 • Staropramen bude hostit nadějné kapely. Nouvelle Prague se bez zábran blíží

  Mezinárodní showcase festival Nouvelle Prague zakončuje letošní nabitou hudební sezónu. Na Smíchově se opět představí české a především zahraniční kapely, které nabídnou neotřelé hudební zážitky. Součástí festivalu je také mezinárodní hudební konference s řadou zajímavých diskuzních panelů. Třetí ročník tohoto prémiového hudební showcase festivalu a konference se uskuteční v pátek 6. a v sobotu 7. listopadu v prostorách pivovaru Staropramen a již podruhé bude bezbariérový.

 • Sheppard rozhýbali Lucernu

  Tato australská skupina je momentálně na svém turné k jejich debutovému albu Bombs Away. Včera, 29. června, navštívili také pražský Lucerna Music Bar a potěšili tak své fanoušky, ale i ty, kteří znali pouze pár písní.

 • Úspěšný projekt Festivaly bez zábran pokračuje

  Chvályhodný záměr Staropramenu přiblížit festivalová dění i vozíčkářům sklidil v loňském roce velký úspěch a pokračovat bude i letos, ještě ve větší míře.