November Tears na turné po Evropě

Název je složen ze jmen kapel November-7 (CH) a Tears of Martyr (SP), které spolu vyrazily na koncertní turné po evropských státech, během kterého se s nimi máte možnost potkat i v pražském klubu Exit-Us.

Tears of Martyr Tears of Martyr Zdroj: www.metal-archives.com

 

První ze jmenovaných skupipn, November-7, vznikla již v roce 2005 a potěší příznivce hutných riffů industrial metalu doplněného melodickými vokály. Přijedou ve složení  Annamaria C. (zpěv), Stephane G. (sólová kytara), Sieg (bicí), Mirco P. (basa) a Man Machine (samply). Své první oficiální studiové album vydali až v roce 2011, ale mají bohaté zkušenosti z koncertování.Jako předskokani se představili po Evropě před hvězdami, jakými jsou například Marilyn Manson, Within Temptation, Sabaton, Paradise Lost či Lacuna Coil, v roce 2012 pak podnikli i své samostatné turné po Velké Británii, Německu, Belgii, Holandsku a Rakousku. Jejich zatím poslední album Awaraxid 7 mg vyšlo v roce 2013.Druhá ze skupin, které přijedou do Exit-usu, pochází z exotických Kanárských ostrovů. Stylem doom death metal odstartovali svoji hudební dráhu již koncem devadesátých let. I po letech jsou pro Tears of Martyr snadno identifikovatelné prvky sólových vokálů s klasickými orchestrálními aranžemi. Kapela si získala respekt médií i domácích fanoušků, zahrála si před Dark  Tranquility, To Die For nebo Swallow the Sun a v Madridu dokonce během Lisbon Metal Festu koncertovala na stejním podiu jako Therion, Epica, Xandria, Draconian a Dark Moor.
Do Prahy přijedou ve složení Miguel Angel Marqués (zpěv, kytary), Berenice Musa (zpěv), Adrián Miran da (basa), Doramas Párraga (bicí).


 


Na vlnách metalových rytmů se s kapelami November-7 a Tears of Martyr můžete nechat unášet v úterý 17. května, jako support se ještě představí skupina TBA. Pokud patříte k příznivcům industrial a symphonic metalu a ten den zrovna nebudete vědět kam vyrazit, přijďte do klubu Exit-Us v Sokolovské ulici. Vstupenky budou na místě k mání za pouhých 150 korun.
 

Přehled

 • Název akce: November Tears - European Tour 2016
 • Datum: úterý, 17 květen 2016
 • Místo: Klub Exit Us Praha
 • Cena: 150 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: The Rasmus, Lucerna Music Bar, 15. 11. 2017

  Finská rocková legenda The Rasmus navštívila v rámci turné k nové desce Dark Matters ve středu 15. listopadu Prahu. V Lucerna Music Baru je mimo jiné doprovodila italsko-americká kapela Klogr hrající alternativní metal a rockové uskupení The Weyers ze Švýcarska. Z koncertu vám přinášíme fotoreport.

 • Iron Maiden se vrátí do Prahy
  Pro všechny fanoušky metalové hudby začíná být příští rok hodně nadupaný, alespoň co se koncertů týče. Začíná to dubnovým koncertem Metallicy, následovaný koncem téhož měsíce návratem Richieho Blackmora v řadách Rainbow, potom se v červnu vrátí do České republiky Ozzy Osbourne. A o týden později se na stejné místo, tedy na letiště v pražských Letňanech, sjedou příznivci Iron Maiden.
 • Joakim Brodén je opět nominován do Českého slavíka

  Zpěvák švédské metalové skupiny Sabaton, Joakim Brodén, získal další nominaci v prestižní hudební anketě Český slavík Mattoni. Frontman Sabaton má totiž dvojí občanství – české a švédské. Minulý rok, kdy byl Brodén nominován poprvé, se umístil na pátém místě. Slavnostní vyhlášení letošních Slavíků se uskuteční 25. listopadu.

 • Epica vystoupila v České republice. Letos už potřetí

  Epica, VUUR, Myrath. Co mají tahle tři jména společného? Jsou to hudební skupiny, hrají metal a v pátek 10. listopadu společně vystoupila v Masters of Rock Café ve Zlíně. Návštěvnost byla víc než slušná a zdá se, že fanouškům nic nechybělo. Snad kromě vzduchu, který je v tomhle klubu při každém trochu větším koncertě hodně nedostatkovým zbožím.