November Tears na turné po Evropě

Název je složen ze jmen kapel November-7 (CH) a Tears of Martyr (SP), které spolu vyrazily na koncertní turné po evropských státech, během kterého se s nimi máte možnost potkat i v pražském klubu Exit-Us.

Tears of Martyr Tears of Martyr Zdroj: www.metal-archives.com

 

První ze jmenovaných skupipn, November-7, vznikla již v roce 2005 a potěší příznivce hutných riffů industrial metalu doplněného melodickými vokály. Přijedou ve složení  Annamaria C. (zpěv), Stephane G. (sólová kytara), Sieg (bicí), Mirco P. (basa) a Man Machine (samply). Své první oficiální studiové album vydali až v roce 2011, ale mají bohaté zkušenosti z koncertování.Jako předskokani se představili po Evropě před hvězdami, jakými jsou například Marilyn Manson, Within Temptation, Sabaton, Paradise Lost či Lacuna Coil, v roce 2012 pak podnikli i své samostatné turné po Velké Británii, Německu, Belgii, Holandsku a Rakousku. Jejich zatím poslední album Awaraxid 7 mg vyšlo v roce 2013.Druhá ze skupin, které přijedou do Exit-usu, pochází z exotických Kanárských ostrovů. Stylem doom death metal odstartovali svoji hudební dráhu již koncem devadesátých let. I po letech jsou pro Tears of Martyr snadno identifikovatelné prvky sólových vokálů s klasickými orchestrálními aranžemi. Kapela si získala respekt médií i domácích fanoušků, zahrála si před Dark  Tranquility, To Die For nebo Swallow the Sun a v Madridu dokonce během Lisbon Metal Festu koncertovala na stejním podiu jako Therion, Epica, Xandria, Draconian a Dark Moor.
Do Prahy přijedou ve složení Miguel Angel Marqués (zpěv, kytary), Berenice Musa (zpěv), Adrián Miran da (basa), Doramas Párraga (bicí).


 


Na vlnách metalových rytmů se s kapelami November-7 a Tears of Martyr můžete nechat unášet v úterý 17. května, jako support se ještě představí skupina TBA. Pokud patříte k příznivcům industrial a symphonic metalu a ten den zrovna nebudete vědět kam vyrazit, přijďte do klubu Exit-Us v Sokolovské ulici. Vstupenky budou na místě k mání za pouhých 150 korun.
 

Přehled

 • Název akce: November Tears - European Tour 2016
 • Datum: úterý, 17 květen 2016
 • Místo: Klub Exit Us Praha
 • Cena: 150 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Opustil nás hlas Daniho Filtha. Zpěvák už koncerty nezvládá

  Dani Filth je známý jako zpěvák s nejječivějším vokálem na celé metalové scéně. Nebo spíš většinu své pěvecké kariéry byl. Se svou gothicmetalovou skupinou Cradle of Filth minulý rok vydal desku Cryptoriana a vyjel na turné. Kapela vystoupila i v pražském klubu Roxy. I přes špatnou akustiku tohoto prostoru bylo poznat, že Dani Filth už na živé vystupování nemá hlasivky. Jeho kdysi mocný Hlas je již zřejmě definitivně pryč. A proto si zaslouží minutu ticha.

 • Foto: Cradle of Filth, Moonspell, Roxy, 18.1.2018

  Cradle of Filth opět dokázali beznadějně vyprodanému Roxy, proč mají po celém světě tisíce fanoušků. Temnou atmosféru těchto bezvěrců ještě dokreslila předkapela v podobě neméně úspěšných portugalských gotiků Moonspell.

 • Sodom prochází velkými změnami v sestavě

  Jedna z nejikoničtějších thrashmetalových kapel mění sestavu. Trio Sodom přichází hned o dva členy, které však frontman Tom Angelripper plánuje v blízké budoucnosti nahradit.

 • Judas Priest vydali singl z nového alba

  Se zbrusu novým albem se už za dva měsíce vytasí britská žijící legenda Judas Priest. V pořadí již osmnácté album nazvané Firepower doprovodí nadcházející severoamerické a evropské turné. V rámci toho přivezou nejen nové songy i do České republiky. Publikum koncertu se má na co těšit.