November Tears na turné po Evropě

Název je složen ze jmen kapel November-7 (CH) a Tears of Martyr (SP), které spolu vyrazily na koncertní turné po evropských státech, během kterého se s nimi máte možnost potkat i v pražském klubu Exit-Us.

Tears of Martyr Tears of Martyr Zdroj: www.metal-archives.com

 

První ze jmenovaných skupipn, November-7, vznikla již v roce 2005 a potěší příznivce hutných riffů industrial metalu doplněného melodickými vokály. Přijedou ve složení  Annamaria C. (zpěv), Stephane G. (sólová kytara), Sieg (bicí), Mirco P. (basa) a Man Machine (samply). Své první oficiální studiové album vydali až v roce 2011, ale mají bohaté zkušenosti z koncertování.Jako předskokani se představili po Evropě před hvězdami, jakými jsou například Marilyn Manson, Within Temptation, Sabaton, Paradise Lost či Lacuna Coil, v roce 2012 pak podnikli i své samostatné turné po Velké Británii, Německu, Belgii, Holandsku a Rakousku. Jejich zatím poslední album Awaraxid 7 mg vyšlo v roce 2013.Druhá ze skupin, které přijedou do Exit-usu, pochází z exotických Kanárských ostrovů. Stylem doom death metal odstartovali svoji hudební dráhu již koncem devadesátých let. I po letech jsou pro Tears of Martyr snadno identifikovatelné prvky sólových vokálů s klasickými orchestrálními aranžemi. Kapela si získala respekt médií i domácích fanoušků, zahrála si před Dark  Tranquility, To Die For nebo Swallow the Sun a v Madridu dokonce během Lisbon Metal Festu koncertovala na stejním podiu jako Therion, Epica, Xandria, Draconian a Dark Moor.
Do Prahy přijedou ve složení Miguel Angel Marqués (zpěv, kytary), Berenice Musa (zpěv), Adrián Miran da (basa), Doramas Párraga (bicí).


 


Na vlnách metalových rytmů se s kapelami November-7 a Tears of Martyr můžete nechat unášet v úterý 17. května, jako support se ještě představí skupina TBA. Pokud patříte k příznivcům industrial a symphonic metalu a ten den zrovna nebudete vědět kam vyrazit, přijďte do klubu Exit-Us v Sokolovské ulici. Vstupenky budou na místě k mání za pouhých 150 korun.
 

Přehled

 • Název akce: November Tears - European Tour 2016
 • Datum: úterý, 17 květen 2016
 • Místo: Klub Exit Us Praha
 • Cena: 150 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Papa Roach zahrají v létě v Olomouci

  Promotéři z Bounty Rock Café Promotion si pro fanoušky tvrdé muziky připravili na konec léta další bombu. Po loňském úspěšném vystoupení kanadských Billy Talent letos sází na tvrdší notu a do krásného prostředí venkovní Korunní pevnůstky pozvali americkou partičku Papa Roach.

 • Nightwish v rámci výročního turné vystoupí v O2 areně

  Finská sestava Nightwish, která patří k nejznámějším evropským female-fronted kapelám, opět zavítá do České republiky. Po červnové návštěvě na Metalfestu v Plzni je bude pět měsíců na to čekat samostatná show v pražské O2 areně.

 • Avantasia se příští rok vrátí do Prahy s novým albem

  Velkou radost udělal svým fanouškům Tobias Sammet, když ohlásil pokračování své metalové opery Avantasia. Ta vyjde až začátkem příštího roku a během následujícího turné se celý ansámbl zastaví také v Praze. 

 • Overkill začali pracovat na albu s novým bubeníkem

  Američtí thrashmetaloví veteráni z New Jersey začali s nahráváním devatenácté řadové desky. Za bicí usedne místo bývalého Rona Lipnickiho bubeník Jason Bittner, který měl původně hrát jen na živých koncertech.