November Tears na turné po Evropě

Název je složen ze jmen kapel November-7 (CH) a Tears of Martyr (SP), které spolu vyrazily na koncertní turné po evropských státech, během kterého se s nimi máte možnost potkat i v pražském klubu Exit-Us.

Tears of Martyr Tears of Martyr Zdroj: www.metal-archives.com

 

První ze jmenovaných skupipn, November-7, vznikla již v roce 2005 a potěší příznivce hutných riffů industrial metalu doplněného melodickými vokály. Přijedou ve složení  Annamaria C. (zpěv), Stephane G. (sólová kytara), Sieg (bicí), Mirco P. (basa) a Man Machine (samply). Své první oficiální studiové album vydali až v roce 2011, ale mají bohaté zkušenosti z koncertování.Jako předskokani se představili po Evropě před hvězdami, jakými jsou například Marilyn Manson, Within Temptation, Sabaton, Paradise Lost či Lacuna Coil, v roce 2012 pak podnikli i své samostatné turné po Velké Británii, Německu, Belgii, Holandsku a Rakousku. Jejich zatím poslední album Awaraxid 7 mg vyšlo v roce 2013.Druhá ze skupin, které přijedou do Exit-usu, pochází z exotických Kanárských ostrovů. Stylem doom death metal odstartovali svoji hudební dráhu již koncem devadesátých let. I po letech jsou pro Tears of Martyr snadno identifikovatelné prvky sólových vokálů s klasickými orchestrálními aranžemi. Kapela si získala respekt médií i domácích fanoušků, zahrála si před Dark  Tranquility, To Die For nebo Swallow the Sun a v Madridu dokonce během Lisbon Metal Festu koncertovala na stejním podiu jako Therion, Epica, Xandria, Draconian a Dark Moor.
Do Prahy přijedou ve složení Miguel Angel Marqués (zpěv, kytary), Berenice Musa (zpěv), Adrián Miran da (basa), Doramas Párraga (bicí).


 


Na vlnách metalových rytmů se s kapelami November-7 a Tears of Martyr můžete nechat unášet v úterý 17. května, jako support se ještě představí skupina TBA. Pokud patříte k příznivcům industrial a symphonic metalu a ten den zrovna nebudete vědět kam vyrazit, přijďte do klubu Exit-Us v Sokolovské ulici. Vstupenky budou na místě k mání za pouhých 150 korun.
 

Přehled

 • Název akce: November Tears - European Tour 2016
 • Datum: úterý, 17 květen 2016
 • Místo: Klub Exit Us Praha
 • Cena: 150 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Stick To Your Guns rozbijí Prahu už za dva měsíce

  Partička Stick To Your Guns se znovu vrací do naší kotliny! V předchozích letech u nás vystoupili hned několikrát, naposledy letos v březnu. 19. listopadu vystoupí jako hlavní hvězdy v pražském MeetFactory v doprovodu kolegů Being As An Ocean, First Blood a Silent Planet.

 • Edguy budou slavit čtvrtstoletí také v Praze
  Asi málokterému rockovému fanouškovi je nutné představovat Tobiase Sammeta, zlaté dítě evropského metalu, jenž se proslavil jako frontman powermetalových hitmakerů Edguy a jako tvůrce metalové opery Avantasia. A jelikož prvně jmenovaný spolek slaví letos pětadvacet let od svého založení, rozhodli se jeho členové slavit. Samozřejmě ve velkém, protože jinak to tak nějak neumí.
 • Kataklysm oslaví své 25. výročí i u nás

  Kanadská death metalová skupina Kataklysm slaví svoje čtvrtstoletí! Jedním z dárků je i evropská šňůra, kterou má kapela rozplánovanou na příští měsíc. Úterý 17. října bude patřit českým fanouškům, právě v onen večer Kataklysm oslaví narozeniny v klubu Roxy.

 • Hogjaw přivezou do Prahy jižanský rock světových parametrů

  Po dlouhých pěti letech se již potřetí objeví v České republice americká skupina Hogjaw, aby zde předvedla svou neopakovatelnou show plnou poctivého muzikantství a chytlavých rockových melodií. Tvrdé kytarové riffy a silné melodie jsou totiž, spolu s naléhavě znějícím zpěvem, hlavními devízami těchto nastupujících králů stylu všeobecně označovaného jako jižanský rock.