OPEN AIR Hollywood Night 2013 na letních hudebních festivalech

Český národní symfonický orchestr zanedlouho opět zahájí letní festivalovou sezónu. Pod širým nebem budou znít ty nejlepší filmové melodie Hollywoodu. Pořadatelé vyzývají, aby návštěvníci přišli v kostýmech svých oblíbených filmových hrdinů. >

OPEN AIR Hollywood Night 2013 OPEN AIR Hollywood Night 2013 Zdroj: noirbabes.com

Sezóna letních hudebních festivalů začíná a s ní je zde i devátý ročník festivalu Prague Proms, který bude zahájen open air koncertem Hollywood Night 2013. Český národní symfonický orchestr s dirigentem Janem Chalupeckým v čele zahraje pod širým nebem ty nejkrásnější a nejslavnější filmové melodie z nových i starších filmových megahitů. Na své si tak přijdou milovníci filmové hudby všech generací.

„Připravujeme větší stage a celkově velkorysejší technické zázemí. Koresponduje to s tím, že zatímco loni na tento koncert dorazilo zhruba šest tisíc diváků, letos jich očekáváme až deset tisíc. Chceme navázat na loňský úspěch a zase se o kus posunout. Posílili jsme proto samotný orchestr, hrát bude přes osmdesát hudebníků, a tím překvapení nekončí.“Jan Hasenöhrl, ředitel festivalu a Českého národního symfonického orchestru

Open air koncert festivalu zahájí sám primátor hlavního města Prahy MUDr. Bohuslav Svoboda, místo taktovky se však vybaví světelným mečem řádu rytířů Jedi z legendární ságy Star Wars. Český národní symfonický orchestr chce z koncertu udělat zážitek lahodící uchu i oku, a proto: návštěvníci, důkladně prohledejte během následujících třiceti dnů své šatníky, popusťte uzdu své fantazii a dorazte v převlečení za své oblíbené filmové hrdiny a hvězdy stříbrného plátna.

Na programu OPEN AIR jsou slavné melodie z Belmondových filmů, Bondovek, blok westernů, skladby Johna Williamse, ale také hity z filmů Harry Potter, Shreck, Piráti z Karibiku, Mission: Impossible. Na navšetvníky rovněž bude čekat taneční show na téma filmové hudby, kterou Český národní symfonický orchestr připravuje ve spolupráci se společností Oriflame.

 21 5 2013 orchestr

OPEN AIR Hollywood Night 2013 bude nezapomenutelným zážitkem, stejně jako další koncerty festivalu, které jsou nabité zvučnými světovými jmény jako Wynton Marsalise - excelentní trumpetista, zpívající herec F. Murray Abrahama nebo legendární Salieri z Formanova Amadea.  Světové premiéry se dočká rovněž opereta Proso proslulého českého autora Járy Cimrmana. Na své si přijdou i milovníci jazzové hudby, letos je pro ně poprvé připraven pojízdný jazzový klub.   

Koncert ve velkém stylu hudební show plné nejslavnějších filmových melodií se uskuteční pod širým nebem 16. června ve 20 hodin na Václavském náměstí v Praze. Srdečně zváni jsou všichni obyvatelé a návštěvníci Prahy. Vstup je zdarma.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Soutěžte o 2x2 lístky na koncert Mig 21 do Trutnova - Ukončeno

  Mig 21 zakončují jarní část Huráá tour a zvou na poslední koncert, na který jsou už pouze soutěžní vstupenky. Jestli chceš vyrazit 20. dubna do Společenského centra UFFO v Trutnově, pojď s redakcí musicweb.cz soutěžit!

 • Foto: Hans Zimmer, O2 arena, Praha, 14. 4. 2019

  Hans Zimmer poskládal ze svého bohatého portfolia filmové hudby koncertní set, který přepracoval do verze pro symfonický orchestr a poslal ho do světa. Bez své osobní účasti. Bylo to na závadu?

 • Harlej zahrál v Kolíně samé hity

  Nekonečné muzikantské kočování přivedlo kapelu Harlej zpět do kolínského Městského kulturního domu. A jelikož i v polabí stihli za takřka čtvrt století existence nasbírat dost fanoušků, o plný dům a skvělou atmosféru bylo předem postaráno.

 • Hudební pořad Na Kloboučku se vrátí velkým koncertem

  Legendární hudební pořad Na Kloboučku se zhmotní na FestiWalle v Modřanech. K původním hudebníkům se přidá i nová generace muzikantů.