Ostravu zachvátí tvrdá hudba již o víkendu

Ačkoliv akce s názvem Ostrava v plamenech proběhla poprvé teprve minulý rok, našla si stovky fanoušků, kteří první víkend v srpnu navštívili unikátní areál v ostravské Dolní oblasti Vítkovic, aby tleskali vystoupení českých skupin jako Citron či Dymytry a zahraničním návštěvníkům W.A.S.P. či finské skupině Sonata Arctica. A co nás čeká letos? V sobotu 1. srpna se můžete těšit například na Pretty Maids, Freedom Call či Stratovarius. 

Stratovarius zahrají společně s ostatními 1. srpna v Ostravě Stratovarius zahrají společně s ostatními 1. srpna v Ostravě Zdroj: Stratovarius.com

Dolní oblast Vítkovic v Ostravě bývá spíše než s metalovými koncerty a festivaly spojována s festivalem Colours of Ostrava či s elektronickými Beats for Love. Přesto v roce 2014 hostila první ročník festivalu Ostrava v plamenech a o neúspěchu se rozhodně mluvit nedá. I přesto, že se jednalo o první událost svého druhu, organizace ani hudební výběr nezaostával za jinými, mnohem známějšími a většími akcemi tohoto druhu. 

O rok později, tedy letos v létě, tak nezbývá než se těšit na druhé pokračování komorního festivalu. Jaké skupiny se první srpnový den na pódiu objeví? Tím hlavním, co bude k mání, bude vystoupení skupiny Stratovarius, která do Čech dorazí z Finska. Skupina to odstartovala v roce 1984 a od té doby se pyšní již čtrnácti alby, z nichž poslední s názvem Nemesis vyšlo v roce 2013. 

K dalším velkým lákadlům pak zcela jistě patří dánská hardrocková skupina Pretty Maids, která se zformovala již v roce 1981 a která má za sebou stejný počet deset jako výše zmínění Finové. To poslední z nich (nese název Louder than Ever) přitom spatřilo světlo světa v průběhu minulého roku

Fanoušky méně tradičního metalu pak potěší účast orientální dvojice Myrath a Orphaned Land. První jmenovaná skupina pochází z Tuniska, druhá z Izraele. Obě přitom můžeme označit nálepkou tzv. oriental metalu, subžánru folk metalu, který v posledních letech rychle získává na oblibě a který ve velké většině čerpá z námětů pocházejících z mezopotámské či sumerské kultury. 

Festival sám o sobě prohlašuje, že než aby dovezl desítky kapel, radši dá pořádný prostor několika vybraným. Kromě zmíněných skupin se tak můžeme těšit už jen na německé Freedom Call, kapelu Legendy se vrací a další české uskupení Citron. Vstupenky jsou stále k mání, a to za cenu 890 korun. Pokud s koupí počkáte až do Ostravy, připlatíte si na místě rovnou stovku. 

 

Přehled

 • Název akce: Ostrava v plamenech
 • Datum: sobota, 01 srpen 2015
 • Místo: Ostrava
 • Cena: 890 - 990 korun
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Wolfarian na desce Beyond the Ninth Wave skáčou od stylu ke stylu. Výsledek je kupodivu pospolitý

  Brněnská folkmetalová skupina Wolfarian se na svém druhém albu Beyond the Ninth Wave nebojí střídání žánrů. Jednou posluchačům nabídnou vskutku hutnou metalovou skákačku, podruhé přijdou s melodickou, keltskou baladou. Do toho ocitují slavnou skladbu. A i když deska může na první poslech působit středověkým dojmem, v textech je až nepříjemně aktuální.

 • Foto: Vltava, Palác Akropolis, Praha, 16. 5. 2019

  Kapela Vltava pokřtila ve čtvrtek večer v pražském Paláci Akropolis svůj box set se 7 CD s názvem Náklad štěstí. Tento set zahrnuje veškerá řadová alba této skupiny a na sedmém CD se nacházejí různé raritní a dosud nevydané písně. Samotný koncert se nesl v pohodové atmosféře, která je pro tuto kapelu typická. Skupina pod vedením Roberta Nebřenského šlapala jako namazaný stroj a přehrála jak svůj straší osvědčený repertoár, tak novější kusy z posledních alb. Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto koncertu.

 • Ozzy se ještě jednou vrátí do Prahy. Přiveze Judas Priest

  Ozzy Osbourne se sice potýká s kupou zdravotních potíží, kvůli kterým musí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné, ale to mu nebrání přidávat další. V rámci jedné z nich se vrátí také do pražské O2 areny. A přiveze s sebou další veterány - Judas Priest.

 • VIDEO: Rozhovor s Traktor - Teprve začínáme

  Rok 2019 ještě není v polovině a pro kapelu Traktor je už teď jasné, že bude nejúspěšnějším v její historii. Album Šachoffnice se prodává lépe než jeho předchůdci a turné na jeho podporu dokázalo zaplnit velké haly po celé zemi, včetně pražského Fóra Karlín.

Další podobné články