Ostravu zachvátí tvrdá hudba již o víkendu

Ačkoliv akce s názvem Ostrava v plamenech proběhla poprvé teprve minulý rok, našla si stovky fanoušků, kteří první víkend v srpnu navštívili unikátní areál v ostravské Dolní oblasti Vítkovic, aby tleskali vystoupení českých skupin jako Citron či Dymytry a zahraničním návštěvníkům W.A.S.P. či finské skupině Sonata Arctica. A co nás čeká letos? V sobotu 1. srpna se můžete těšit například na Pretty Maids, Freedom Call či Stratovarius. 

Stratovarius zahrají společně s ostatními 1. srpna v Ostravě Stratovarius zahrají společně s ostatními 1. srpna v Ostravě Zdroj: Stratovarius.com

Dolní oblast Vítkovic v Ostravě bývá spíše než s metalovými koncerty a festivaly spojována s festivalem Colours of Ostrava či s elektronickými Beats for Love. Přesto v roce 2014 hostila první ročník festivalu Ostrava v plamenech a o neúspěchu se rozhodně mluvit nedá. I přesto, že se jednalo o první událost svého druhu, organizace ani hudební výběr nezaostával za jinými, mnohem známějšími a většími akcemi tohoto druhu. 

O rok později, tedy letos v létě, tak nezbývá než se těšit na druhé pokračování komorního festivalu. Jaké skupiny se první srpnový den na pódiu objeví? Tím hlavním, co bude k mání, bude vystoupení skupiny Stratovarius, která do Čech dorazí z Finska. Skupina to odstartovala v roce 1984 a od té doby se pyšní již čtrnácti alby, z nichž poslední s názvem Nemesis vyšlo v roce 2013. 

K dalším velkým lákadlům pak zcela jistě patří dánská hardrocková skupina Pretty Maids, která se zformovala již v roce 1981 a která má za sebou stejný počet deset jako výše zmínění Finové. To poslední z nich (nese název Louder than Ever) přitom spatřilo světlo světa v průběhu minulého roku

Fanoušky méně tradičního metalu pak potěší účast orientální dvojice Myrath a Orphaned Land. První jmenovaná skupina pochází z Tuniska, druhá z Izraele. Obě přitom můžeme označit nálepkou tzv. oriental metalu, subžánru folk metalu, který v posledních letech rychle získává na oblibě a který ve velké většině čerpá z námětů pocházejících z mezopotámské či sumerské kultury. 

Festival sám o sobě prohlašuje, že než aby dovezl desítky kapel, radši dá pořádný prostor několika vybraným. Kromě zmíněných skupin se tak můžeme těšit už jen na německé Freedom Call, kapelu Legendy se vrací a další české uskupení Citron. Vstupenky jsou stále k mání, a to za cenu 890 korun. Pokud s koupí počkáte až do Ostravy, připlatíte si na místě rovnou stovku. 

 

Přehled

 • Název akce: Ostrava v plamenech
 • Datum: sobota, 01 srpen 2015
 • Místo: Ostrava
 • Cena: 890 - 990 korun
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • The Tip zahrají svůj energický set ve Vagonu

  Příznivci přímočarého hard rocku by si ve svých kalendářích rozhodně měli zaškrtnout datum 20. března 2019. Večer se v pražském klubu Vagon představí formace The Tip. Čtveřice mladíků z města country by měla patřit k největším nadějím svého žánru. Podporu poskytnou plzenští Steven Daniels.

 • Devin Townsend se vrací do Česka

  Kmotr progresivního metalu Devin Townsend poctí Česko svou návštěvou letos hned dvakrát. Nejprve akustickým vystoupením a později představením zbrusu nové desky.

 • Traktor se Šachoffnicí opět překonává předchozí album

  Kapela Traktor se po vydání úspěšného alba Artefuckt etablovala mezi špičku tuzemského rocku, odjela hojně navštěvovaná halová turné a zabodovala na několika velkých festivalech. Na novém albu Šachoffnice si tedy mohla dovolit pokus o průzkum neprobádaných vod.

 • Folk-blackmetalový projekt Saor chystá novou desku

  Atmosférický folkmetalový one man projekt Saor v únoru naváže na předchozí tvorbu deskou.

Další podobné články