Pixies přivezou nový singl i do Prahy Doporučený

Pixies vyrážejí na další turné, které začne 29. září v Paříži. V rámci této šňůry bude podporován i nový singl Bagboy. Jedná se o první nový song po devíti letech. Bohužel už fanoušci nespatří zakládající členku Kim Deal, která v květnu 2013 ohlásila svůj odchod. Jedna ze zastávek proběhne i v České republice, konkrétně 10. října ve Velkém sále pražské Lucerny.

Pixies Pixies Zdroj: archiv kapely

Bude to začátek dalšího turné po zhruba dvou letech a umožní Pixies předvést na pódiích něco, co prakticky nemohli po dlouhých dvacet let – v premiéře zahrát nové písničky, první nový hudební materiál od desky Trompe le Monde z roku 1991.

Po odchodu Kim Deal doplní Pixies hráčka na basovou kytaru Kim Shattuck. Shattuck hrála na basu v dívčí garážové kapele The Pandoras a byla rovněž kytaristkou v pop-punkových The Muffs. Fanoušci se navíc mohou těšit na nové pódium a produkci. Kapela si nazkoušela celkem osmdesát písniček.

 

 

The Pixies, kteří vznikli v roce 1985 v Bostonu, jsou označováni za nejvlivnější průkopnickou kapelu hudebního alternativního rocku druhé poloviny osmdesátých let. Jejich pět studiových alb a prvních šest let společného vystupování vydláždilo cestu ke slávě skupinám jako je Nirvana, Radiohead a Pearl Jam. The Pixies se rozpadli v roce 1993. V dubnu 2004 se ale sešli k sérii koncertů, kdy byl každý z nich doslova v několika minutách vyprodán a fanoušci na ně cestovali i stovky kilometrů.

Čtěte také:  Lucerna v únoru přivítá One Republic 

The Pixies otřásli prodejem desek po celém světě, časopis SPIN koncerty nazval comebackem roku 2004 a kapela zakončila rok 2004 bezprecedentní osmidenní sérií koncertů pro celkem 24 000 diváků v New Yorku v Hammerstein Ballroom. The Pixies pokračovali v koncertování v roce 2005 a 2006, kdy vystoupili i v beznadějně vyprodaném Paláci Akropolis v Praze. Oslavu dvacetiletého výročí vydání desky Doolittle z roku 1989 zahájili koncertem 1. října 2009 v Dublinu turném Doolittle Tour, na němž přehráli celé album od začátku do konce. Turné bylo velmi úspěšné, trvalo dva roky a kapela odehrála celkem 117 koncertů v 18 zemích.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

Další podobné články