Praha poprvé spatří hvězdu jménem Nneka

Nigerijská zpěvačka a písničkářka Nneka přijede v srpnu představit svůj sametově soulový hlas poprvé do Prahy. Přiveze zároveň své již čtvrté album My Fairy Tales.

Nneka Nneka Zdroj: www B90.pl

 Nneka je jednou z největších hvězd nigerijské hudby a zároveň patří mezi nejrespektovanější hlasy Afriky. Není to jen jejím osobitým hlasem, ale také politicky zabarvenými texty, které skládá. Žánrově se pohybuje na pomezí soulu, reggae, afrobeatu i hip hopu a britský deník The Sunday Times ji připodobňuje k americké zpěvačce Lauryn Hill. Nneka svým hlasem učarovala i takovým hvězdám, jakými jsou Lenny Kravitz, The Rootr, Gnarls Barkley, Nas, Tricky či Damian Marley. Kromě angličtiny v jejích písních můžeme slyšet i jazyk igbo.
 


Nneka se narodila v deltě řeky Niger a její vlastní jméno je Nneka Lucia Egbuna. Od svých 19 let studovala antropologii na univerzitě v Hamburku a sama k tomu dodává:  „Studia jsem si financovala koncertováním na undergroundové scéně. Písně jsem skládala odmala, prostě jsem si zapisovala své myšlenky, zkušenosti a spoustu modliteb." V jejích textech se zrcadlily sociální problémy včetně mateřství a hledání spravedlnosti. Právě v Hamburku předskakovala koncertu Saena Paula a to jí otevřelo bránu k hudební kariéře.

Čtěte také: Herbie Hancock se po necelém roce vrací do Čech

 Největší úspěch získal její singl z roku 2009 Heartbeat, který se umístil mezi první dvacítkou hitů  ve Velké Británii. Doposud vydala tři alba : Victim of Truth, No Longer At Ease a Soul Is Heavy, ke kterým nyní přidává další s názvem My Fairy Tales, více ve stylu reggae. To přijede představit do pražského Lucerna Music Baru 6. srpna 2015. Deska vznikla za zpěvaččina pobytu v Paříži a textově se zabývá v současné době velice aktuálními otázkami kolem života afrických emigrantů a problémů, proti kterým bojují.
Vstupenky na tento jistě jedinečný koncert objednávejte v předprodejních sítích Ticketpro a GoOut za 690 korun, na místě je pak pořídíte o stovku dráž.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: JCM, Lucerna Music Bar, 2. 5. 2019

  Kapela JCM, která vznikla z členů slavného uskupení Colosseum, vzdávala v Praze hold projektu a albu Heroes a především svému zakladateli, bubeníkovi Jonu Hisemanovi, jež loni zemřel po krátké nemoci. V koncertu vám přinášíme fotoreport.

 • Foto: Michal Pavlíček, Lucerna Music Bar, Praha, 16. 4. 2019

  Ve středu večer pokřtil Michal Pavlíček společně se svými hosty svoji novou sólovou desku Pošli to tam. Křest se konal v rámci koncertu, který Michal Pavlíček odehrál v zaplněném Lucerna Music Baru. Na basu zahrál jako tradičně Martin Maťo Ivan, za klávesy se posadil Michal Nejtek a na bicí se představil mladý bubeník Michal Kolouch Daněk. Stejně jako na ostatních koncertech, které již byly v rámci aktuálního turné k propagaci této desky odehrány, se v roli zpívajícího hosta představila zpěvačka Milly Honsová. Tu také můžeme slyšet v některých písních desky Pošli to tam. Za kmotry nové desky si Michal Pavlíček vybral například Moniku Načevu, Jana Saharu Hedla či svého spoluhráče z Pražského výběru Jiřího Hrubeše. Na koncertě zazněly jak nové písně z aktuálního alba, jako například Anděl, Zhurta, Pošli to tam, Modrý pták a další, tak také starší kusy jako Honička, Jeden den v parku u Zlaté brány či Veliké lalula.

   

  Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto koncertu a křtu nové desky. 

 • Soutěžte o 2x2 lístky na koncert Herbaliser - ukončeno

  Do Prahy se po roce vrátí britská kapela The Herbaliser míchající jazz s hip-hopem. Naposledy The Herbaliser vystoupili v rámci Mladí ladí jazz na Karlově náměstí a tentokrát zavítají 11. dubna 2019 do Lucerna Music Baru, kam přijedou s novým albem Bring Out The Sound, které jim vyšlo v březnu 2018. Pojďte s redakcí musicweb.cz soutěžit o volné vstupy!

 • Soutěžte o 2x2 lístky na koncert tria JCM

  Kapela JCM měla v Praze koncertovat loni na jaře. Během jejich turné k tehdy právě vydanému albu Heroes však bubeník a lídr kapely Jon Hiseman onemocněl, našli mu nádor na mozku a brzy po operaci nemoci podlehl. Nyní se vydávají členové uskupení Clem Clempson a Mark Clarke na turné, na kterém uctívají Jonovu památku a představují zmíněnou desku. Za bicí usedne Ralph Salmins a v této trojčlenné sestavě vystoupí 2. května v Lucerna Music Baru. A co prozradil kytarista Clem Clempson redakci musicweb.cz, se dočtete v našem rozhovoru. Neváhejte a pojďte soutěžit!