Priessnitz v Roxy vyprovodí ILLE do hvězdného nebe

Seriál Departure pokračuje a přináší další díl. Z odletové dráhy neboli pódia pražského klubu Roxy startuje 25. dubna aeroplán, který na svých křídlech odnese indie-popový projekt ILLE zpěvačky a klavíristky Olgy Königové. Na cestu do hudebního nebe je vyprovodí skupina Priessnitz "potichu".

Priessnitz Priessnitz Zdroj: pořadatel koncertu

Hudební klub Roxy přichystal sérii koncertů, během kterých známé, oblíbené kapely a hudebníci uvádějí své mladší, talentované, ale méně provařené kolegy. V páté epizodě seriálu Departure vystoupí skupina Priessnitz, která v současné době brázdí Německo spolu s Jaromírem Rudišem. Celé jejich německé turné je orientované jako hudebně-literární akce, spojená s prezentací komiksu Alois Nebel právě vydaného v němčině. Ilustrátorem komiksu i stejnojmenného filmu je frontman skupiny Prissnitz, Jaromír Švejdík neboli Jaromír99. Fakt, že Priessnitz, označovaní za kytarové básníky, vystoupí "potichu", neznamená, že budou hudebníci šeptat, ale budou během koncertu sedět, což na jejich poetické hudbě nemá šanci cokoli změnit.

Čtěte také: Departure: Dan Bárta posílá Lanugo ke hvězdám

Indie-popový projekt ILLE je reprezentovaný zpěvačkou a klavíristkou Olgou Königovou, která je pro mnohé známá z působení ve skupině Obří broskev. V roce 2010 vydala své debutové EP s názvem V rekvizitách, jak se jmenuje i jedna z písní. ILLE na své první desce vydali tři skladby ve spolupráci s Dušanem a Tomášem Neuwerthovými, Lubošem Malinou a Lubošem Novotným. Křest EP proběhl příznačně v NoD Roxy, takže se k vzletu posunuje o patro níže.

ILLE si u Priessnitz vydobyla výjimku, přestože ti se obvykle podobných projektů neúčastní a na své koncerty si jako předskokany raději zvou básníky a spisovatele. Ovšem spojení Priessnitz a ILLE prokazatelně není náhodné. Právě Jaromír Švejdík totiž nazpíval spolu s Olgou Königovou již zmíněný společný duet V rekvizitách. Díky ojedinělému setkání na Departure si budou moci oba zpěváci společný duet vychutnat naživo před publikem.

Hudebně-poetický večer zahájí ILLE v pražském klubu Roxy. K úspěšnému vzletu tohoto indie-popového projektu dojde 25. dubna. Až na rampu je doprovodí skupina Priessnitz, která vystoupí v druhé půli večera. Motory unášející na nenápadných vlnách krásné literatury v krásné muzice startují v 19 hodin. Letenky, tedy vstupenky, jsou k zakoupení v předprodeji sítí Ticketpro, Ticketportal a Ticketstream za 180 Kč + poplatky. Těsně před odletem na místě budou stát 230 Kč.

Přehled

 • Název akce: DEPARTURE: Priessnitz&ILLE
 • Datum: středa, 25 duben 2012
 • Místo: Roxy Praha
 • Cena: 180 Kč/na místě 230 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Hentai Corporation představili klip k novému albu

  Prostředí kladenské restaurace se stalo kulisou pro titulní videoklip z nového alba Hentai Corporation nazvaného Intracellular Pets.

 • VIDEO: Harlej slavil po dvou letech triumfální návrat do pražské Lucerny

  Před dvěma lety oslavil Harlej dvacet let své existence před vyprodanou Lucernou vskutku velkolepým způsobem. Když tedy vyšly najevo jeho plány se do legendárního sálu vrátit a to hned za doprovodu symfonického tělesa, očekávání fanoušků šla strmě vzhůru. A také tentokrát to stálo za to.

 • Foto: The Sweet, Velký sál Lucerny, Praha, 20. 10. 2017

  Do pražské Lucerny zavítala v pátek 20. října legendární britská kapela The Sweet, kterým předskakovala populární česká kapela Keks. Z koncertu vám přinášíme fotoreport.

   

 • Foto: Hogjaw, Vagon Praha, 15.10.2017

  Nedělní večer patřil v pražském klubu Vagón americkým Hogjaw, kteří k nám přijeli se svou dávkou poctivého jižanského rocku, o rozehřátí podia pro ně se před početným publikem postaral Dan Horyna se svou kapelou Merlin.

  Z koncertu pro vás máme fotoreport.

   

   

Další podobné články