Priessnitz v Roxy vyprovodí ILLE do hvězdného nebe

Seriál Departure pokračuje a přináší další díl. Z odletové dráhy neboli pódia pražského klubu Roxy startuje 25. dubna aeroplán, který na svých křídlech odnese indie-popový projekt ILLE zpěvačky a klavíristky Olgy Königové. Na cestu do hudebního nebe je vyprovodí skupina Priessnitz "potichu".

Priessnitz Priessnitz Zdroj: pořadatel koncertu

Hudební klub Roxy přichystal sérii koncertů, během kterých známé, oblíbené kapely a hudebníci uvádějí své mladší, talentované, ale méně provařené kolegy. V páté epizodě seriálu Departure vystoupí skupina Priessnitz, která v současné době brázdí Německo spolu s Jaromírem Rudišem. Celé jejich německé turné je orientované jako hudebně-literární akce, spojená s prezentací komiksu Alois Nebel právě vydaného v němčině. Ilustrátorem komiksu i stejnojmenného filmu je frontman skupiny Prissnitz, Jaromír Švejdík neboli Jaromír99. Fakt, že Priessnitz, označovaní za kytarové básníky, vystoupí "potichu", neznamená, že budou hudebníci šeptat, ale budou během koncertu sedět, což na jejich poetické hudbě nemá šanci cokoli změnit.

Čtěte také: Departure: Dan Bárta posílá Lanugo ke hvězdám

Indie-popový projekt ILLE je reprezentovaný zpěvačkou a klavíristkou Olgou Königovou, která je pro mnohé známá z působení ve skupině Obří broskev. V roce 2010 vydala své debutové EP s názvem V rekvizitách, jak se jmenuje i jedna z písní. ILLE na své první desce vydali tři skladby ve spolupráci s Dušanem a Tomášem Neuwerthovými, Lubošem Malinou a Lubošem Novotným. Křest EP proběhl příznačně v NoD Roxy, takže se k vzletu posunuje o patro níže.

ILLE si u Priessnitz vydobyla výjimku, přestože ti se obvykle podobných projektů neúčastní a na své koncerty si jako předskokany raději zvou básníky a spisovatele. Ovšem spojení Priessnitz a ILLE prokazatelně není náhodné. Právě Jaromír Švejdík totiž nazpíval spolu s Olgou Königovou již zmíněný společný duet V rekvizitách. Díky ojedinělému setkání na Departure si budou moci oba zpěváci společný duet vychutnat naživo před publikem.

Hudebně-poetický večer zahájí ILLE v pražském klubu Roxy. K úspěšnému vzletu tohoto indie-popového projektu dojde 25. dubna. Až na rampu je doprovodí skupina Priessnitz, která vystoupí v druhé půli večera. Motory unášející na nenápadných vlnách krásné literatury v krásné muzice startují v 19 hodin. Letenky, tedy vstupenky, jsou k zakoupení v předprodeji sítí Ticketpro, Ticketportal a Ticketstream za 180 Kč + poplatky. Těsně před odletem na místě budou stát 230 Kč.

Přehled

 • Název akce: DEPARTURE: Priessnitz&ILLE
 • Datum: středa, 25 duben 2012
 • Místo: Roxy Praha
 • Cena: 180 Kč/na místě 230 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Zemřela Dolores O’Riordanová z irských The Cranberries

  Ve 46 letech zemřela zpěvačka s nezaměnitelným hlasem Dolores O'Riordanová z irské rockové skupiny The Cranberries. O její náhlé smrti v pondělí 15. ledna informovala irská televizní a rozhlasová stanice RTE, úmrtí potvrdila i samotná kapela na webu. O'Riordanová působila v The Cranberries od roku 1990. V posledních letech ale zpěvačka trpěla bipolární poruchou.

 • Koncert Arch Enemy v Praze: White-Gluz zazářila nejen modře

  Pražská hudební hala Forum Karlín jednou opět přivítala metalisty z celého okolí. V neděli 14. ledna tam totiž zahráli švédští death metalisté Arch Enemy. Pouhou chvíli před nimi se na pódiu předvedli Finové Wintersun a předkapely Jinjer a Tribulation. Velký nápis na pokladně hlásil: vyprodáno.

 • Evanescence se v Česku představí s živým orchestrem

  Po víc jak roce přijíždí americká rocková kapela Evanescence znovu do české kotliny. Tradiční účast na některém z letních festivalů vystřídají za samostatný koncert, který bude ale víc než opulentní. V polovině března se představí v pražském Kongresovém centru se symfonickým orchestrem. Písničky tak budou v nové aranži.

 • Cannibal Corpse přijedou rozdrtit Palác Akropolis

  Metaloví řezníci Cannibal Corpse se již příští měsíc vrátí do našeho hlavního města, aby zde představili svou aktuální desku Red Before Black. V pražském Paláci Akropolis se ovšem můžete 21. února těšit i na neméně populární The Black Dahlia Murder, kteří v minulém roce rovněž vydali novou placku. Tuto dvojici ještě doplní francouzští No Return.