Priessnitz v Roxy vyprovodí ILLE do hvězdného nebe

Seriál Departure pokračuje a přináší další díl. Z odletové dráhy neboli pódia pražského klubu Roxy startuje 25. dubna aeroplán, který na svých křídlech odnese indie-popový projekt ILLE zpěvačky a klavíristky Olgy Königové. Na cestu do hudebního nebe je vyprovodí skupina Priessnitz "potichu".

Priessnitz Priessnitz Zdroj: pořadatel koncertu

Hudební klub Roxy přichystal sérii koncertů, během kterých známé, oblíbené kapely a hudebníci uvádějí své mladší, talentované, ale méně provařené kolegy. V páté epizodě seriálu Departure vystoupí skupina Priessnitz, která v současné době brázdí Německo spolu s Jaromírem Rudišem. Celé jejich německé turné je orientované jako hudebně-literární akce, spojená s prezentací komiksu Alois Nebel právě vydaného v němčině. Ilustrátorem komiksu i stejnojmenného filmu je frontman skupiny Prissnitz, Jaromír Švejdík neboli Jaromír99. Fakt, že Priessnitz, označovaní za kytarové básníky, vystoupí "potichu", neznamená, že budou hudebníci šeptat, ale budou během koncertu sedět, což na jejich poetické hudbě nemá šanci cokoli změnit.

Čtěte také: Departure: Dan Bárta posílá Lanugo ke hvězdám

Indie-popový projekt ILLE je reprezentovaný zpěvačkou a klavíristkou Olgou Königovou, která je pro mnohé známá z působení ve skupině Obří broskev. V roce 2010 vydala své debutové EP s názvem V rekvizitách, jak se jmenuje i jedna z písní. ILLE na své první desce vydali tři skladby ve spolupráci s Dušanem a Tomášem Neuwerthovými, Lubošem Malinou a Lubošem Novotným. Křest EP proběhl příznačně v NoD Roxy, takže se k vzletu posunuje o patro níže.

ILLE si u Priessnitz vydobyla výjimku, přestože ti se obvykle podobných projektů neúčastní a na své koncerty si jako předskokany raději zvou básníky a spisovatele. Ovšem spojení Priessnitz a ILLE prokazatelně není náhodné. Právě Jaromír Švejdík totiž nazpíval spolu s Olgou Königovou již zmíněný společný duet V rekvizitách. Díky ojedinělému setkání na Departure si budou moci oba zpěváci společný duet vychutnat naživo před publikem.

Hudebně-poetický večer zahájí ILLE v pražském klubu Roxy. K úspěšnému vzletu tohoto indie-popového projektu dojde 25. dubna. Až na rampu je doprovodí skupina Priessnitz, která vystoupí v druhé půli večera. Motory unášející na nenápadných vlnách krásné literatury v krásné muzice startují v 19 hodin. Letenky, tedy vstupenky, jsou k zakoupení v předprodeji sítí Ticketpro, Ticketportal a Ticketstream za 180 Kč + poplatky. Těsně před odletem na místě budou stát 230 Kč.

Přehled

 • Název akce: DEPARTURE: Priessnitz&ILLE
 • Datum: středa, 25 duben 2012
 • Místo: Roxy Praha
 • Cena: 180 Kč/na místě 230 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: minus123minut, Jazz Dock, Praha, 20. 4. 2018

  Kapela minus123minut zraje jako víno a dva po sobě vyprodané koncerty v pražském Jazz Docku je toho důkazem. Podívejte se na fotoreport.

 • Pocta Pink Floyd, velkolepá show Floyd Reloaded, se vrací do ČR!

  Do ČR opět přijíždí dechberoucí pocta britské legendě Pink Floyd, britsko-německý projekt Floyd Reloaded. Jejich česká premiéra v červnu 2014 nadchla tisíce tuzemských i zahraničních fanoušků Floydů nejen po hudební stránce, ale také vysokou úrovní živého vystoupení, jehož součástí je propracovaná světelná show.

 • Československý beatový festival se vrací a nabírá na objemu

  Není to ani půl roku zpět, co se ve Velkém sálu pražské Lucerny uskutečnil při příležitosti 50. výročí čtvrtý ročník Československého beatového festivalu a přípravy na ten pátý už jsou v plném proudu. Novinkou je rozdělení festivalu na dvoudenní akci, vzpomínkový koncert v Divadle Hybernia a soutěž ROCK PRO TENTO ROK, do které se může přihlásit libovolná skupina.

 • Jak správně vybrat akustickou pěnu? Praktické tipy

  Nejeden hudebník se zamýšlel nad tím, jak dosáhnout lepšího zvuku. Plata od vajec, staré koberce či matrace. Znáte to? Možná jste si tím také prošli, ale stříleli jste naslepo nebo jste nedosáhli požadovaného akustického efektu. Doba se změnila, to co bylo kdysi nedostupné, je nyní dostupné za rozumnou cenu a v širokém výběru. O čem je řeč? O akustické pěně.

Další podobné články