Metronome Festival Prague ve znamení britských hudebních hvězd

Metronome Festival Prague odstartuje už v pátek 21. června a k dispozici je kompletní program, který zahrnuje respektované legendy jako Liam Gallagher, Morcheeba nebo Kraftwerk, ale i nové objevy na hudební scéně.

Liam Gallagher Liam Gallagher Zdroj: pořadatel festivalu

Již čtvrtý ročník multižánrového Metronome Festivalu Prague, který je unikátní svým konáním v centru Prahy, nabízí kvalitní program zaměřený na to nejaktuálnější z hudební současnosti i to nejživotnější z minulosti. Je zvykem, že hlavní hvězdy festivalu vystupují se speciálním programem a hrají delší set, než jsou běžné festivalové standardy. Mezi headlinery patří bývalý frontman skupiny Oasis, rockový zpěvák Liam Gallagher, který představí nejen hity nejslavnější britské skupiny 90. let, ale i své sólové album As You Were. Samotný Liam a jeho prořízlá pusa se v Česku představí poprvé, jeho bratr Noel vyprodal velký sál pražské Lucerny už vloni. Britské ostrovy mají na Metronome festivalu i další želízka v ohni. Skotští energičtí rockeři Primal Scream a trip-hopová či soulová klasika Morcheeba slibují „best of show“.  Dále se představí legenda elektronické hudby, němečtí Kraftwerk, se svou úspěšnou multimediální 3-D show, kterou budou moct návštěvníci sledovat přes speciální brýle.

Kromě velkých jmen nechybí ani hudebníci z alternativnějších žánrů -  jako je třeba okouzlující britská kytaristka a zpěvačka Anna Calvi nebo britští neosouloví Jungle, kteří přijedou se svou poslední nahrávkou For Ever. Fanoušci elektronické hudby jistě ocení zastřešenou stage, kde bude probíhat program až do rána a vystoupí zde například britský DJ Danny Howard, který je jednou z hvězd stanice BBC Radio 1 nebo německé duo Digitalism, které je proslulé svými výbornými remixy.

 

 

Dramaturgové pečlivě vybírají i domácí účinkující, kteří na festivalu obvykle vystupují s unikátním programem, který jinde neuslyšíte. Kultovní kapela Pražský výběr chystá přímo pro Metronome speciální vystoupení s nejznámějšími skladbami, ale i písněmi, které dlouho naživo nezazněly, ale byly pro vývoj skupiny zásadní. Na své si tak přijdou skalní fanoušci, stejně jako ti, kteří nejsou zvyklí chodit na koncerty Pražského výběru. Kapela, která zde zahraje v původním složení, navíc na pódium pozve i několik hostů.

V programu festivalu je i výjimečná společná prezentace výrazných českých zpěvaček, kdy na oslavu třicátého výročí návratu demokracie zazpívá legenda českého swingu a popu Eva Pilarová, jejíž začátky sahají do 60. let, nebo kytaristka a šansoniérka Lenka Filipová, která se stala hvězdou v 80. letech. Generaci, jež vstoupila do povědomí fanoušků po roce 1989, zastoupí Anna K. nebo Monika Načeva a nejmladší krev českého ženského popu budou reprezentovat Bára Poláková, Emma Smetana, Žofie Dařbujánová a Never Sol. Jako hudebního garanta tohoto výjimečného koncertu oslovil festival Romana Holého.

Za zmínku stojí i další čeští interpreti, jako je duo Khoiba, které po dlouhých devíti letech vydalo své třetí album, dále průkopníci české elektronické scény Ohm Square, kteří dají návštěvníkům ochutnat jak z jejich legendárního alba Ohmophonica, tak ze současné tvorby a třeba Floex & Tom Hodge vystoupí s jejich unikátním albem A Portrait Of John Doe, za kterého získali cenu Anděl. A trvalo to sice 4 roky, ale shoegazová kapela z Rakovníka Manon Meurt vydala vloni konečně své druhé album, které na festivalu jistě ocení všichni milovníci kytarových melancholií. V Praze zahrají i zástupci slovenské hudební scény a to písničkářka Katarzia se svým oceňovaným elektronickým albem Antigona nebo postrocková kapela The Ills, která se úspěšně představuje na festivalech po celé Evropě.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Centrem dění bude pražské Výstaviště s open air pódii i zastřešenými scénami, dostatkem míst k sezení, komfortním zázemím, širokým výběrem kvalitního občerstvení, velkokapacitní wi-fi a cashless systémem, který po loňské premiéře bude mít jistě odladěné případné chyby a nabídne návštěvníkům bezpečné placení, kratší fronty a rychlejší odbavení. Chybět nebude ani atraktivní doprovodný program, jehož tématem se pro letošní ročník stala budoucnost vzdělávání a třicáté výročí od Sametové revoluce. Základní vstupenky jsou v prodeji na webu festivalu nebo v síti Ticketportal za 2190 Kč a k dispozici jsou i jednodenní za 1490 Kč. Letos se konečně dočkali všichni hudební fanoušci a festival se nekryje s United Islands of Prague, který se uskuteční už na přelomu května a června a to 31. 5. až 1. 6. a bude také zaměřený na britskou hudbu.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Metronome Festival Prague, Výstaviště Holešovice, Praha, 21. 6. 2019

  Prohlédněte si fotoreport z prvního dne hudebního festivalu Metronome Festival Prague. Letos se tento festival konal již po čtvrté a opět lákal návštěvníky na celou řadu hvězd, jako například Pražský Výběr, Katarzia, Band of Skulls či Morcheeba. Hlavní hvězdou pátečního večera byl bezesporu anglický zpěvák z Oasis Liam Gallagher. Více se dočtete v recenzi od Jany Stacke.

 • První den festivalu Metronome ve znamení svobody, ženství i starého dobrého rock'n'rollu

  Pražský Metronome Festival se po čtyřech ročnících vyprofiloval jako festival pro starší a pokročilé. Letošní line-up na mě nepůsobil tak lákavě jako v uplynulých letech, ale hned v úvodu je třeba přiznat, že slabších míst nebylo mnoho. Headlinery prvního dne festivalu byla Morcheeba nebo Liam Gallagher, ale i vedlejší stage stály za pozornost.

 • The Bagatelles Marathon: Přehrávky v hudební škole Johna Zorna

  Ačkoliv je Praha v dnešní době neodmyslitelnou zastávkou na turné většiny velkých zahraničních kapel a časy, kdy se vyhýbaly Čechám obloukem a museli jsme za nimi jezdit do Německa, jsou již dávno pryč, málokdy se podaří do Pražské kotliny přivézt téměř celou hudební scénu. Multižánrovému festivalu Prague Music Performance se takovýto mimořádný organizátorský počin podařilo letos v červnu uskutečnit.

 • Phil Collins se vrátí do Prahy a vzkazuje: Ještě nejsem mrtvý
  Skladby Phila Collinse se promítly do životů milionů lidí po celém světě. Uznává ho i nová generace umělců, kteří se inspirovali jeho neuvěřitelnou kariérou. Phil Collins prodal více než 100 milionů alb jako sólový umělec i v rámci kapely - Genesis. To kromě něj dokázali jenom dva lidé, Paul McCartney a Michael Jackson. 25. června se představí v pražské O2 areně.