Queens Of The Stone Age konečně dorazí do Prahy!

QOTSA! Je potřeba něco dodávat? Parta Joshe Hommeho přiveze do Prahy stále aktuální album Like Clockwork a speciálního hosta v podobě Brody Dalle, která je frontmanovou manželkou. Českému publiku zahrají 11. srpna v nových a moderních prostorech Forum Karlín.

Queens Of The Stone Age Queens Of The Stone Age Zdroj: presskit

Queens Of The Stone Age - kapela, kterou by všichni fanoušci nejraději viděli v klubu. Jejich sláva bohužel/bohudík přerostla malé koncertní prostory a tak tuto americkou formaci můžeme vídat v čele největších světových festivalů a na samostatných stadionových koncertech. V loňském roce se tuzemským fanouškům poštěstilo vidět QOTSA jako jednoho z headlinerů festivalu Rock for People. A letos se do Česka formace vrátí dokonce se sólovým koncertem! Stane se tak 11. srpna v novém multifunkčním sále Forum Karlín, který s kapacitou tři tisíce návštěvníků nabízí dokonalý kompromis mezi klubovým koncertem a halovou show.

 

 

V roce 1996 vznikla v kalifornské pustině kapela Gamma Ray. To se samozřejmě nelíbilo stejnojmenné power metalové kapele a tak o rok později došlo k přejmenování na Queens Of The Stone Age. Po mnoha životních kotrmelcích Josh Homme opět vyzval Královnu k tanci a s veterány Troyem Van Leeuwenem, Michaelem Shumanem a Deanem Fertitou (vedle odcházejícího Joey Castilla a vracejícího se hosta a spolupracovníka Davea Grohla) se rozhodli šlápnout na plyn! Výsledkem byla fantastická loňská deska Like Clockwork.

Sám Homme k tomu dodává: "Obvykle jsem to já, ten chlápek, co plivne na podlahu a řekne ‘tak jedem’. Já se vždycky dokázal z maléru vyhrabat …Lidi se obvykle snaží před chaosem utéct. Tentokrát jsem se rozhodl jít tam, kde to bylo nejvíc nepohodlné.”

Jedná se o první album QOTSA od Era Vulgaris z roku 2007. Like Clockwork je bezpochyby výjimečná přehlídka zaprášených stoner rockových písniček, které dokonale fungují jako celek. Toto album navíc obsahuje pěknou řádku významných hudebních jmen, jako jsou Mark Lanegan, Nick Oliveri, Jon Theodore (aktuálně s QOTSA bubnuje na koncertech ), Sir Elton John, Trent Reznor, Alex Turner a Jake Shears. Vše podtrhly postapokalyptické komiksové vizuály a klipy, které při koncertních projekcích vypadají výborně!

Josh Homme si s sebou do Prahy přiveze manželku Brody Dalle. Tato australská zpěvačka začínala jako kytaristka a zpěvačka punkrockové kapely Distillers a později v rockové formaci Spinnerette. Zapsala se tak na alternativní scéně a v letošním roce vydala sólovou desku Diploid Love. Její poctivá porce muziky je dalším důvodem, proč dorazit na pražský koncert QOTSA.

 

Přehled

 • Název akce: Queens Of The Stone Age, Brody Dalle
 • Datum: pondělí, 11 srpen 2014
 • Místo: Forum Karlín Praha
 • Cena: od 850 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Michal Pavlíček, Lucerna Music Bar, Praha, 16. 4. 2019

  Ve středu večer pokřtil Michal Pavlíček společně se svými hosty svoji novou sólovou desku Pošli to tam. Křest se konal v rámci koncertu, který Michal Pavlíček odehrál v zaplněném Lucerna Music Baru. Na basu zahrál jako tradičně Martin Maťo Ivan, za klávesy se posadil Michal Nejtek a na bicí se představil mladý bubeník Michal Kolouch Daněk. Stejně jako na ostatních koncertech, které již byly v rámci aktuálního turné k propagaci této desky odehrány, se v roli zpívajícího hosta představila zpěvačka Milly Honsová. Tu také můžeme slyšet v některých písních desky Pošli to tam. Za kmotry nové desky si Michal Pavlíček vybral například Moniku Načevu, Jana Saharu Hedla či svého spoluhráče z Pražského výběru Jiřího Hrubeše. Na koncertě zazněly jak nové písně z aktuálního alba, jako například Anděl, Zhurta, Pošli to tam, Modrý pták a další, tak také starší kusy jako Honička, Jeden den v parku u Zlaté brány či Veliké lalula.

   

  Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto koncertu a křtu nové desky. 

 • Soutěžte o 2x2 lístky na koncert Mig 21 do Trutnova - Ukončeno

  Mig 21 zakončují jarní část Huráá tour a zvou na poslední koncert, na který jsou už pouze soutěžní vstupenky. Jestli chceš vyrazit 20. dubna do Společenského centra UFFO v Trutnově, pojď s redakcí musicweb.cz soutěžit!

 • Foto: Hans Zimmer, O2 arena, Praha, 14. 4. 2019

  Hans Zimmer poskládal ze svého bohatého portfolia filmové hudby koncertní set, který přepracoval do verze pro symfonický orchestr a poslal ho do světa. Bez své osobní účasti. Bylo to na závadu?

 • Harlej zahrál v Kolíně samé hity

  Nekonečné muzikantské kočování přivedlo kapelu Harlej zpět do kolínského Městského kulturního domu. A jelikož i v polabí stihli za takřka čtvrt století existence nasbírat dost fanoušků, o plný dům a skvělou atmosféru bylo předem postaráno.