Queens Of The Stone Age konečně dorazí do Prahy!

QOTSA! Je potřeba něco dodávat? Parta Joshe Hommeho přiveze do Prahy stále aktuální album Like Clockwork a speciálního hosta v podobě Brody Dalle, která je frontmanovou manželkou. Českému publiku zahrají 11. srpna v nových a moderních prostorech Forum Karlín.

Queens Of The Stone Age Queens Of The Stone Age Zdroj: presskit

Queens Of The Stone Age - kapela, kterou by všichni fanoušci nejraději viděli v klubu. Jejich sláva bohužel/bohudík přerostla malé koncertní prostory a tak tuto americkou formaci můžeme vídat v čele největších světových festivalů a na samostatných stadionových koncertech. V loňském roce se tuzemským fanouškům poštěstilo vidět QOTSA jako jednoho z headlinerů festivalu Rock for People. A letos se do Česka formace vrátí dokonce se sólovým koncertem! Stane se tak 11. srpna v novém multifunkčním sále Forum Karlín, který s kapacitou tři tisíce návštěvníků nabízí dokonalý kompromis mezi klubovým koncertem a halovou show.

 

 

V roce 1996 vznikla v kalifornské pustině kapela Gamma Ray. To se samozřejmě nelíbilo stejnojmenné power metalové kapele a tak o rok později došlo k přejmenování na Queens Of The Stone Age. Po mnoha životních kotrmelcích Josh Homme opět vyzval Královnu k tanci a s veterány Troyem Van Leeuwenem, Michaelem Shumanem a Deanem Fertitou (vedle odcházejícího Joey Castilla a vracejícího se hosta a spolupracovníka Davea Grohla) se rozhodli šlápnout na plyn! Výsledkem byla fantastická loňská deska Like Clockwork.

Sám Homme k tomu dodává: "Obvykle jsem to já, ten chlápek, co plivne na podlahu a řekne ‘tak jedem’. Já se vždycky dokázal z maléru vyhrabat …Lidi se obvykle snaží před chaosem utéct. Tentokrát jsem se rozhodl jít tam, kde to bylo nejvíc nepohodlné.”

Jedná se o první album QOTSA od Era Vulgaris z roku 2007. Like Clockwork je bezpochyby výjimečná přehlídka zaprášených stoner rockových písniček, které dokonale fungují jako celek. Toto album navíc obsahuje pěknou řádku významných hudebních jmen, jako jsou Mark Lanegan, Nick Oliveri, Jon Theodore (aktuálně s QOTSA bubnuje na koncertech ), Sir Elton John, Trent Reznor, Alex Turner a Jake Shears. Vše podtrhly postapokalyptické komiksové vizuály a klipy, které při koncertních projekcích vypadají výborně!

Josh Homme si s sebou do Prahy přiveze manželku Brody Dalle. Tato australská zpěvačka začínala jako kytaristka a zpěvačka punkrockové kapely Distillers a později v rockové formaci Spinnerette. Zapsala se tak na alternativní scéně a v letošním roce vydala sólovou desku Diploid Love. Její poctivá porce muziky je dalším důvodem, proč dorazit na pražský koncert QOTSA.

 

Přehled

 • Název akce: Queens Of The Stone Age, Brody Dalle
 • Datum: pondělí, 11 srpen 2014
 • Místo: Forum Karlín Praha
 • Cena: od 850 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Masters of Rock, Vizovice, 14. 7. 2019

  Neděle 14. července byla zároveň posledním dnem Masters of Rock 2019, vystoupili Dark Tranquillity, Primal Fear, Children of Bodom. Naplněný areál pobavili glam-metaloví američané Steel Panther a celý festival završili Dream Theater. Z posledního dne Masters of Rock vám přinášíme fotoreportáž.

 • Foto: Masters of Rock, Vizovice, 13. 7. 2019

  Třetí den letošního ročníku Masters of Rock dominovaly kapely Within Temptation a sólový projekt zpevačky Tarji Turunen. Zpěvačky Sharon den Adel a Tarja Turunen tak zazpívaly i duet Paradise. Dále vystoupila neměcká heavymetalová kapela Rage doprovázena Zlínskou Filharmonií, norové Satyricon či kapela Brainstorm. Z třetího dne festivalu vám přinášíme fotoreportáž.

 • Rammsteini představili v Praze nové album

  Veliká show a prověřené hity. Tak by se dal ve zkratce shrnout zážitek z koncertu skupiny Rammstein, který se konal v úterý 16. července. V den, kdy byl článek vydán, kapela odehrávala právě druhý vyprodaný koncert.

 • Foto: Masters of Rock, Vizovice, 12. 7. 2019

  Druhý den Masters of Rock přinesl první déšť, ale i různorodý hudební program, jednou z prvních kapel byli například hrdinové Twilight Force nebo také Battle Beast včele se zpěvačkou Noorou Louhimo, Amaranthe s novým albem Helix, hlavními kapelami dne byli Dimmu Borgir a Avantasia Tobiase Sammeta.