Rock for People láká na trojici velkých jmen

Bullet for My Valentine, Enter Shikari a The Offspring. Tuhle trojici momentálně najdete snad ve všech odkazech, pakliže na Google zadáte název festivalu Rock for People. Ano, jsou to totiž tři interpreti, na jejichž vystoupení v současné době pořadatelský tým láká fanoušky. 

Zpěvák Rou Reynolds a Enter Shikari se již na Rock for People objevili v roce 2012 Zpěvák Rou Reynolds a Enter Shikari se již na Rock for People objevili v roce 2012 Zdroj: Tereza Ticháčková, Musicweb.cz

Vánoce jsou za námi a vsadím se, že část z vás si přála dostat lístek na letní festival Rock for People, který se v příštím roce uskuteční od 3. do 5. července (pokud se nepletu já nebo webové stránky festivalu, je to netradičně od neděle do úterý) na letišti v Hradci Králové. Pokud máte to štěstí a jste mezi těmi, co lístek skutečně dostali, zřejmě už víte, na jaká vystoupení se můžete těšit. Pokud však prozatím svůj lístek nemáte, vězte, že když ho zakoupíte, čekají vás show následujících kapel (mimo jiné): 

1. The Offspring 

Kdo by neznal americkou punk rockovou skupinu původem z Kalifornie a její megahity jako Pretty Fly for White Guy nebo Why Don´t You Get a Job (obě písně pocházejí z jednoho alba, z alba Americana). Partička v čele s Dexterem Hollandem vznikal již v roce 1984 a na letišti v Hradci Králové jsme ji poprvé mohli vidět před osmi lety. Tehdy se psalo, že prý to sice nebylo vyloženě zklamání, ale památná show teda taky ne. Tak uvidíme, co předvede skupina v roce 2016. 

2. Enter Shikari 

To Enter Shikari jsou o něco mladší a vznikli až v roce 2003. Na svém prvním albu se jim nějakým způsobem podařilo zkombinovat dva zdánlivě špatně slučitelné žánry, a to trance a hardcore. Za tento počin poté získali John Peel Award For Musical Innovation v rámci NME Adwards. A víte co? Byli to právě Enter Shikari, kteří před osmi lety stejně jako The Offspring vystupovali na Rock for People. Na rozdíl od první skupiny se však psalo, že to byla setsakramentská smršť. A smršť to byla, i když se na Rock for People objevili v následujících letech (třeba v roce 2012). Stejně jako v předchozím případě tak můžeme jen hádat, jestli se skupině podaří napodobit atmosféru let minulých i v roce příštím.  

Bullet for My Valentine na Rock for People 2011, Zdroj: Tereza Ticháčková, Musicweb.cz

3. Bullet for My Valentine 

Stejně jako předchozí dva interpreti, i Bullet for My Valentine se na Rock for People už ukázali. Bylo to v roce 2011 a jejich vystoupení bylo tehdy řádně v ohrožení, protože zpěváka Matthewa Tucka zlobil hlas. Vše ale nakonec dobře dopadlo a na pódiu v Hradci Králové se přece jenom ukázali. Když tehdy skupina dorazila, v jednom z rozhovorů odpovídala na otázku, jaké to je hrát na festivalu, kde patří k nejtvrdším kapelám. Michael Thomas a dnes již bývalý člen skupiny Jason James odpovídali, že to může být výhoda i nevýhoda a že se teprve ukáže, jak to bude. 

Kdo dál? Kromě této trojice se můžete těšit například na skupinu Dead!, Royal Republic či skupinu Tired Lion. 

Přehled

:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Opustil nás hlas Daniho Filtha. Zpěvák už koncerty nezvládá

  Dani Filth je známý jako zpěvák s nejječivějším vokálem na celé metalové scéně. Nebo spíš většinu své pěvecké kariéry byl. Se svou gothicmetalovou skupinou Cradle of Filth minulý rok vydal desku Cryptoriana a vyjel na turné. Kapela vystoupila i v pražském klubu Roxy. I přes špatnou akustiku tohoto prostoru bylo poznat, že Dani Filth už na živé vystupování nemá hlasivky. Jeho kdysi mocný Hlas je již zřejmě definitivně pryč. A proto si zaslouží minutu ticha.

 • Foto: Cradle of Filth, Moonspell, Roxy, 18.1.2018

  Cradle of Filth opět dokázali beznadějně vyprodanému Roxy, proč mají po celém světě tisíce fanoušků. Temnou atmosféru těchto bezvěrců ještě dokreslila předkapela v podobě neméně úspěšných portugalských gotiků Moonspell.

 • Sodom prochází velkými změnami v sestavě

  Jedna z nejikoničtějších thrashmetalových kapel mění sestavu. Trio Sodom přichází hned o dva členy, které však frontman Tom Angelripper plánuje v blízké budoucnosti nahradit.

 • Judas Priest vydali singl z nového alba

  Se zbrusu novým albem se už za dva měsíce vytasí britská žijící legenda Judas Priest. V pořadí již osmnácté album nazvané Firepower doprovodí nadcházející severoamerické a evropské turné. V rámci toho přivezou nejen nové songy i do České republiky. Publikum koncertu se má na co těšit.