Rock for People láká na trojici velkých jmen

Bullet for My Valentine, Enter Shikari a The Offspring. Tuhle trojici momentálně najdete snad ve všech odkazech, pakliže na Google zadáte název festivalu Rock for People. Ano, jsou to totiž tři interpreti, na jejichž vystoupení v současné době pořadatelský tým láká fanoušky. 

Zpěvák Rou Reynolds a Enter Shikari se již na Rock for People objevili v roce 2012 Zpěvák Rou Reynolds a Enter Shikari se již na Rock for People objevili v roce 2012 Zdroj: Tereza Ticháčková, Musicweb.cz

Vánoce jsou za námi a vsadím se, že část z vás si přála dostat lístek na letní festival Rock for People, který se v příštím roce uskuteční od 3. do 5. července (pokud se nepletu já nebo webové stránky festivalu, je to netradičně od neděle do úterý) na letišti v Hradci Králové. Pokud máte to štěstí a jste mezi těmi, co lístek skutečně dostali, zřejmě už víte, na jaká vystoupení se můžete těšit. Pokud však prozatím svůj lístek nemáte, vězte, že když ho zakoupíte, čekají vás show následujících kapel (mimo jiné): 

1. The Offspring 

Kdo by neznal americkou punk rockovou skupinu původem z Kalifornie a její megahity jako Pretty Fly for White Guy nebo Why Don´t You Get a Job (obě písně pocházejí z jednoho alba, z alba Americana). Partička v čele s Dexterem Hollandem vznikal již v roce 1984 a na letišti v Hradci Králové jsme ji poprvé mohli vidět před osmi lety. Tehdy se psalo, že prý to sice nebylo vyloženě zklamání, ale památná show teda taky ne. Tak uvidíme, co předvede skupina v roce 2016. 

2. Enter Shikari 

To Enter Shikari jsou o něco mladší a vznikli až v roce 2003. Na svém prvním albu se jim nějakým způsobem podařilo zkombinovat dva zdánlivě špatně slučitelné žánry, a to trance a hardcore. Za tento počin poté získali John Peel Award For Musical Innovation v rámci NME Adwards. A víte co? Byli to právě Enter Shikari, kteří před osmi lety stejně jako The Offspring vystupovali na Rock for People. Na rozdíl od první skupiny se však psalo, že to byla setsakramentská smršť. A smršť to byla, i když se na Rock for People objevili v následujících letech (třeba v roce 2012). Stejně jako v předchozím případě tak můžeme jen hádat, jestli se skupině podaří napodobit atmosféru let minulých i v roce příštím.  

Bullet for My Valentine na Rock for People 2011, Zdroj: Tereza Ticháčková, Musicweb.cz

3. Bullet for My Valentine 

Stejně jako předchozí dva interpreti, i Bullet for My Valentine se na Rock for People už ukázali. Bylo to v roce 2011 a jejich vystoupení bylo tehdy řádně v ohrožení, protože zpěváka Matthewa Tucka zlobil hlas. Vše ale nakonec dobře dopadlo a na pódiu v Hradci Králové se přece jenom ukázali. Když tehdy skupina dorazila, v jednom z rozhovorů odpovídala na otázku, jaké to je hrát na festivalu, kde patří k nejtvrdším kapelám. Michael Thomas a dnes již bývalý člen skupiny Jason James odpovídali, že to může být výhoda i nevýhoda a že se teprve ukáže, jak to bude. 

Kdo dál? Kromě této trojice se můžete těšit například na skupinu Dead!, Royal Republic či skupinu Tired Lion. 

Přehled

:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Vanua 2, Malostranská beseda, 20.9.2017

  Ve vyprodané Malostranské besedě zahrála nově zformovaná kapela Vanua 2 ve středu 20. září 2017.

 • Stick To Your Guns rozbijí Prahu už za dva měsíce

  Partička Stick To Your Guns se znovu vrací do naší kotliny! V předchozích letech u nás vystoupili hned několikrát, naposledy letos v březnu. 19. listopadu vystoupí jako hlavní hvězdy v pražském MeetFactory v doprovodu kolegů Being As An Ocean, First Blood a Silent Planet.

 • Edguy budou slavit čtvrtstoletí také v Praze
  Asi málokterému rockovému fanouškovi je nutné představovat Tobiase Sammeta, zlaté dítě evropského metalu, jenž se proslavil jako frontman powermetalových hitmakerů Edguy a jako tvůrce metalové opery Avantasia. A jelikož prvně jmenovaný spolek slaví letos pětadvacet let od svého založení, rozhodli se jeho členové slavit. Samozřejmě ve velkém, protože jinak to tak nějak neumí.
 • Kataklysm oslaví své 25. výročí i u nás

  Kanadská death metalová skupina Kataklysm slaví svoje čtvrtstoletí! Jedním z dárků je i evropská šňůra, kterou má kapela rozplánovanou na příští měsíc. Úterý 17. října bude patřit českým fanouškům, právě v onen večer Kataklysm oslaví narozeniny v klubu Roxy.