Rokycany budou dějištěm nezávislého Fluff Festu

Nezávislý festival Fluff fest, který se každoročně koná v Rokycanech, letos oslaví dvacáté výročí. Stejně jako každý rok si i letos pořadatelé pro návštěvníky festivalu připravili velmi pestrý line-up.

Fluff Fest se mimo skvělého programu stará i o lidská práva a práva zvířat. Fluff Fest se mimo skvělého programu stará i o lidská práva a práva zvířat. Zdroj: Fluff Fest


Fluff Fest je zaměřen především na žánry hardcore, crust, grindcore, screamo, post-hardcore, metalcore, punk rock a jim podobné styly a odnože. Festival též propaguje různá hnutí podporující práva zvířat, feminismus, anarchismus, antifašismus, straight edge a podobně.

Mimo hlavních pódií na festivalu nalezneme i Fanzine Library Stage, stan s různými časopisy a Fančiny. Velkým lákadlem je i stage Psychtent, která je zaštiťovaná labelem Stoned to Death a její line-up často směřuje k psychedelické, elektronické či noisové hudbě. Vybrat z té spousty kapel několik seskupení, které doporučit, je skoro nadlidský výkon.

Velkým lákadlem na tento festival je jistě brooklynská parta Uniform, která vznikla v roce 2013 a od té doby mísí prvky industriálu, thrash metalu a noisu. Perličkou této kapely je, že jejich písně Habit a Tabloid zazněly v nové sérii Twin Peaks. Tak vlastně zní i jejich hudba. Tak trochu evokuje tvorbu Davida Lynche.

 

 

Ceremony je kapela, která v rámci žánru tak trochu neví, co chce. Posouvá svůj zvuk od post hardcoru k tvrdému garage rocku a od něj pak třeba k post-punku. Tyto proměny vůbec nejsou na škodu.

 

 

Portlandské duo The Body posouvá hranice metalu do úplně jiné sféry experimentováním s jinými hudebními žánry. Tvrdý noisový se v jejich hudbě mísí například s elektronikou či gospelem.

 

 

Za zmínku stojí i kapela Zig Zags, která zvukem připomíná Metallicu na jejím debutu, dále pak balkánská screamo parta YÖU, oaklandská female fronted HC kapela Tørsö či jejich krajani Kowloon Walled City, kteří brilantně balancují na hraně noise rockem a post metalem.

 

 

Z českých interpretů rozhodně stojí za zmínku kapely Vanda, synthpunkový projekt München Konflikt či brilantní noisová parta At Bona FideFluff Fest má rozhodně co nabídnout příznivcům mnoha hudebních žánrů, přestože směřuje spíše k hardcoru, punku, metalu či různým noisovým a psychedelickým pazvukům. Na své si tu přijdou i fanoušci elektroniky. Letošní ročník Fluff Festu se jako každý rok koná v Rokycanech, a to od 25. do 29. července.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Studium heavy metalu není v Austrálii žádný problém

  Australská univerzita v Newcastlu nabízí Ph.D. program, který se zaměřuje na studium sociální geografie heavymetalové kultury. Na tento obor mohou studenti dokonce získat stipendium.

 • Na Rock of Sadská bude opět po roce znít němčina

  Pořadatelé festivalu Rock of Sadská našli zalíbení v německé industriální scéně a každý rok svým návštěvníkům představí aspoň jednoho reprezentanta tohoto stylu. Letošek nebude výjimkou, ale kostru dvoudenního programu pochopitelně tvoří hlavně čeští interpreti.

 • Headlinerem Rockových Třtěnic bude Miloš Dodo Doležal
  10. srpna se už počtvrté do Třtěnic u Jičína sjedou fanoušci českého rocku, aby shlédli unikátní přehlídku velikánů české rockové historie i současnosti. Přesně podle hesla festivalu - čas vrátit nemůžeme, ale vzpomínky ano.
 • Závěr Masters of Rock obstarali rockoví komedianti a progresivní titáni

  Zatímco sobotní dvojka Tarja a Within Temptation spolu báječně souzněla, nedělní finálový pár mohl jenom těžko být rozdílnější. Předtím se ale ještě na pódiu vystřídala řádka kapel, z nichž mnohé lze dnes již považovat klasiky.