Slash se vrátí do Prahy. V únoru ho přivítá Lucerna Doporučený

Po necelých třech letech k nám opět zavítá jeden z nejuznávanějších rockových kytaristů Slash. Doprovázen zpěvákem Mylesem Kennedym a partou muzikantů, kteří si říkají The Conspirators, zahrají ve Velkém sále Lucerny 11. února 2013. Na cestu kolem světa se vydají představit novou Slashovu sólovou desku Apocalyptic Love.

Slash Slash Eva Makovská, MusicWeb.cz

Slash, vlastním jménem Saul Hudson, se narodil roku 1965 v Británii do umělecké rodiny. Brzy se však s rodiči přestěhoval do Hollywoodu, kde vyrůstal a počal svou kariéru kytaristy v kapele Guns N'Roses. Jeho dlouhé černé vlasy a typický černý cylindr k ní neodmyslitelně patřily. Ještě v čase hraní s Gánama Slash odbíhal ke svým vedlejším projektům, jakými byly například Slash's Snakepit nebo Slash's Blues Ball. Ve známost pak nejvíce vešla formace Velvet Revolver, kterou dal dohromady s původním členem Guns N'Roses McKaganem.

 

 

V roce 2010 vyšla Slashova první sólová deska, na které každou z písní nazpíval s jiným hostem. Na přebalu tak je možné číst hvězdná jména, jakými jsou Iggy Pop, Ozzy Osbourne, David Grohl, Chris Cornell, Fergie a další. Novinka Apocalyptic Love je pak plně z dílny Slashe a Mylese Kennedyho. Na koncertě však jistě zazní i starší věci, včetně některých nesmrtelných songů z repertoáru zmiňovaných Guns N'Roses podepsaných Slashovým kytarovým rukopisem.

Čtěte také: Slash: Druhé sólové album Apocalyptic Love je konečně tu 

Velkými vzory jsou pro Slashe kytaristé Jimmy Page (Led Zeppelin) a Jimi Hendrix, vedle kteých se pomyslně zařadil v roce 2007 svou hvězdou na Hollywoodském chodníku slávy. Dalším oceněním pro něj bylo v roce 2009 zařazení na druhé místo žebříčku deseti nejlepších hráčů na elektrickou kytaru všech dob časopisu Time. V loňském roce ho magazín Rolling Stone zařadil na 65. místo ze sto nejlepších kytaristů všech dob.
Slash se v Praze představí 11. února 2013. Vstupenky na jeho show, která se odehraje v pražské Lucerně, je možné zakoupit v síti Ticketpro.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Nick Mason, Lucerna, Praha, 25. 7. 2019

  Unikátní možnost vidět zakládajícího člena Pink Floyd měli všichni fanoušci, kteří se ve čtvrtek večer dostavili do pražské Lucerny. Nick Mason, mimochodem jediný člen, který hrál v Pink Floyd nepřetržitě od jejich založení, přivezl do Prahy vzpomínku na počáteční léta této kapely. Celý večer se tak nesl v duhovém psychedelickém oparu, a to v nejlepším slova smyslu. Kapela, se kterou je Mason v současné době na turné, a kterou pojmenoval Nick Mason's Saucerful of Secrets, přehrála rané Pink Floyd s bravurností a nenechala nikoho na pochybách, že se nejedná jen o nějaké doprovodné hudebníky. Diváci tak mohli být více jak spokojeni. Celý setlist na sebe plynule navazoval a koncert patřil bezesporu mezi nejlepší, které mohla Praha toto léto spatřit. Prohlédněte si náš fotoreport z této show.

 • Foto: Richie Kotzen, Retro Music Hall, Praha, 10. 7. 2019

  V pondělí večer vystoupil v Praze americký kytarista a zpěvák Richie Kotzen. Tento kytarový virtuóz vystoupil v České republice již po několikáté a i tentokrát byl jeho koncert naprosto vynikající. Stejně jako například Jeff Beck či Mark Knopfler proslul Kotzen svojí unikátní technikou hry na elektrickou kytaru bez trsátka. V hodinu a půl dlouhém setu namíchal fanouškům pestrou směsici kytarové hudby spolu s jeho nezaměnitelným zpěvem. Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto koncertu.

 • Foto: Metronome Festival Prague, Výstaviště Holešovice, Praha, 21. 6. 2019

  Prohlédněte si fotoreport z prvního dne hudebního festivalu Metronome Festival Prague. Letos se tento festival konal již po čtvrté a opět lákal návštěvníky na celou řadu hvězd, jako například Pražský Výběr, Katarzia, Band of Skulls či Morcheeba. Hlavní hvězdou pátečního večera byl bezesporu anglický zpěvák z Oasis Liam Gallagher. Více se dočtete v recenzi od Jany Stacke.

 • Foto: Walking Papers, Café V lese, Praha, 19. 6. 2019

  Přinášíme Vám fotoreport z pražského koncertu Walking Papers. Tato kapela ze Seattlu se představila zdejšímu publiku již po třetí a i tentokrát zvolila pro svou návštěvu klub Café v lese. Skupina je v současné době na koncertní šňůře se Stone Temple Pilots a do Prahy si odskočili během volna zahrát svůj sólový koncert. Vzhledem k tomu, že se jednalo o takto narychlo uspořádanou akci, nebyl klub zcela zaplněn. Na jejich výkonu se však menší návštěvnost neodrazila a skupina během dvou hodin podala skvělý výkon. Zpěvák a frontman Jeff Angell také pro nás udělal exklusivní rozhovor.