Stick To Your Guns v únoru opět navštíví Prahu

Neuběhl ani rok a Stick To Your Guns už plánují další návštěvu české metropole. Naposledy se zde ukázali v květnu na společné tour s formací Deez Nuts. Tentokrát se STYG přesunou z Meet Factory do Futura a 6. února s sebou přivedou kapely Counterparts a Wolf Down. Je očekávána také zatím neznámá čtvrtá kapela.

Jesse Barnett, frontman Stick To Your Guns Jesse Barnett, frontman Stick To Your Guns Zdroj: Oficiální Instagram Jesse Barnetta

Kdo má rád nefalšovaný hardcore bandy Stick To Your Guns, ten si v poslední době přijde na své. Předchozí vystoupení v květnu tohoto roku, na kterém se představili společně s Deez Nuts, Being As An Ocean a Trash Talk, proběhlo na jedničku. Zhruba před rokem tu STYG byli na Never Say Die! Tour, tak třeba si chtějí vynahradit letošní ročník, na kterém chyběli.


Když jsem naposledy o Jessově bandě psal, byl jsem velmi skeptický k jejich tehdy ještě připravovanému albu Disobedient. Tomu už bude v době konání nadcházejícího koncertu téměř přesně rok. Mé obavy se bohužel naplnily a hodnotím jej zatím jako jejich nejhorší album. Spousta fanoušků mě teď sice asi rozkouše, ale já prostě nemám rád, když jsou zbytečně slyšet hlasové synťáky. A přitom je Jesse vůbec nepotřebuje! Nebudu však plakat; Diamond, The Hope Division i dřívější počiny mě i tak přitáhnou jako magnet.

Musíme se nechat překvapit, s kým vším se nám tu STYG předvedou. Druhé políčko v sestavě akce totiž zůstává nevyplněné a dá se tak očekávat, že se chystá nějaká další „větší" kapela. Hardcorovou parádu každopádně doplní kanadský band Counterparts, který nedávno do světa vypustil nadupané album Tragedy Will Find Us. Counterparts tu byli zhruba před dvěma měsíci – asi jsme opravdu oblíbená destinace. Aby toho hardcoru nebylo málo, představí se také nepříliš známá německá skvadra Wolf Down. O těch jsem slyšel poprvé včera, takže se nechám překvapit s vámi.


Překvapením ale jistě nebude nadupanost koncertu. Našlapaná sestava složená jak ze zavedených kapel tak z corových nováčků (Wolf Down hrají teprve od roku 2011 a už budou stát na jednom pódiu se STYG!) zcela bezpochyby bude mít co nabídnout. Na Stick To Your Guns se asi objeví řekněme měkčí fanoušci – bez jakýchkoli negativních konotací –, ale jinak to vidím na sraz hardlinerů. Tak v únoru v moshi!

Přehled

 • Název akce: Stick To Your Guns, Counterparts, Wolf Down + Special guest
 • Datum: sobota, 06 únor 2016
 • Místo: Futurum Music Bar
 • Cena: 415 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Papa Roach zahrají v létě v Olomouci

  Promotéři z Bounty Rock Café Promotion si pro fanoušky tvrdé muziky připravili na konec léta další bombu. Po loňském úspěšném vystoupení kanadských Billy Talent letos sází na tvrdší notu a do krásného prostředí venkovní Korunní pevnůstky pozvali americkou partičku Papa Roach.

 • Nightwish v rámci výročního turné vystoupí v O2 areně

  Finská sestava Nightwish, která patří k nejznámějším evropským female-fronted kapelám, opět zavítá do České republiky. Po červnové návštěvě na Metalfestu v Plzni je bude pět měsíců na to čekat samostatná show v pražské O2 areně.

 • Avantasia se příští rok vrátí do Prahy s novým albem

  Velkou radost udělal svým fanouškům Tobias Sammet, když ohlásil pokračování své metalové opery Avantasia. Ta vyjde až začátkem příštího roku a během následujícího turné se celý ansámbl zastaví také v Praze. 

 • Overkill začali pracovat na albu s novým bubeníkem

  Američtí thrashmetaloví veteráni z New Jersey začali s nahráváním devatenácté řadové desky. Za bicí usedne místo bývalého Rona Lipnickiho bubeník Jason Bittner, který měl původně hrát jen na živých koncertech.