Stick To Your Guns v únoru opět navštíví Prahu

Neuběhl ani rok a Stick To Your Guns už plánují další návštěvu české metropole. Naposledy se zde ukázali v květnu na společné tour s formací Deez Nuts. Tentokrát se STYG přesunou z Meet Factory do Futura a 6. února s sebou přivedou kapely Counterparts a Wolf Down. Je očekávána také zatím neznámá čtvrtá kapela.

Jesse Barnett, frontman Stick To Your Guns Jesse Barnett, frontman Stick To Your Guns Zdroj: Oficiální Instagram Jesse Barnetta

Kdo má rád nefalšovaný hardcore bandy Stick To Your Guns, ten si v poslední době přijde na své. Předchozí vystoupení v květnu tohoto roku, na kterém se představili společně s Deez Nuts, Being As An Ocean a Trash Talk, proběhlo na jedničku. Zhruba před rokem tu STYG byli na Never Say Die! Tour, tak třeba si chtějí vynahradit letošní ročník, na kterém chyběli.


Když jsem naposledy o Jessově bandě psal, byl jsem velmi skeptický k jejich tehdy ještě připravovanému albu Disobedient. Tomu už bude v době konání nadcházejícího koncertu téměř přesně rok. Mé obavy se bohužel naplnily a hodnotím jej zatím jako jejich nejhorší album. Spousta fanoušků mě teď sice asi rozkouše, ale já prostě nemám rád, když jsou zbytečně slyšet hlasové synťáky. A přitom je Jesse vůbec nepotřebuje! Nebudu však plakat; Diamond, The Hope Division i dřívější počiny mě i tak přitáhnou jako magnet.

Musíme se nechat překvapit, s kým vším se nám tu STYG předvedou. Druhé políčko v sestavě akce totiž zůstává nevyplněné a dá se tak očekávat, že se chystá nějaká další „větší" kapela. Hardcorovou parádu každopádně doplní kanadský band Counterparts, který nedávno do světa vypustil nadupané album Tragedy Will Find Us. Counterparts tu byli zhruba před dvěma měsíci – asi jsme opravdu oblíbená destinace. Aby toho hardcoru nebylo málo, představí se také nepříliš známá německá skvadra Wolf Down. O těch jsem slyšel poprvé včera, takže se nechám překvapit s vámi.


Překvapením ale jistě nebude nadupanost koncertu. Našlapaná sestava složená jak ze zavedených kapel tak z corových nováčků (Wolf Down hrají teprve od roku 2011 a už budou stát na jednom pódiu se STYG!) zcela bezpochyby bude mít co nabídnout. Na Stick To Your Guns se asi objeví řekněme měkčí fanoušci – bez jakýchkoli negativních konotací –, ale jinak to vidím na sraz hardlinerů. Tak v únoru v moshi!

Přehled

 • Název akce: Stick To Your Guns, Counterparts, Wolf Down + Special guest
 • Datum: sobota, 06 únor 2016
 • Místo: Futurum Music Bar
 • Cena: 415 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Stick To Your Guns rozbijí Prahu už za dva měsíce

  Partička Stick To Your Guns se znovu vrací do naší kotliny! V předchozích letech u nás vystoupili hned několikrát, naposledy letos v březnu. 19. listopadu vystoupí jako hlavní hvězdy v pražském MeetFactory v doprovodu kolegů Being As An Ocean, First Blood a Silent Planet.

 • Edguy budou slavit čtvrtstoletí také v Praze
  Asi málokterému rockovému fanouškovi je nutné představovat Tobiase Sammeta, zlaté dítě evropského metalu, jenž se proslavil jako frontman powermetalových hitmakerů Edguy a jako tvůrce metalové opery Avantasia. A jelikož prvně jmenovaný spolek slaví letos pětadvacet let od svého založení, rozhodli se jeho členové slavit. Samozřejmě ve velkém, protože jinak to tak nějak neumí.
 • Kataklysm oslaví své 25. výročí i u nás

  Kanadská death metalová skupina Kataklysm slaví svoje čtvrtstoletí! Jedním z dárků je i evropská šňůra, kterou má kapela rozplánovanou na příští měsíc. Úterý 17. října bude patřit českým fanouškům, právě v onen večer Kataklysm oslaví narozeniny v klubu Roxy.

 • Hogjaw přivezou do Prahy jižanský rock světových parametrů

  Po dlouhých pěti letech se již potřetí objeví v České republice americká skupina Hogjaw, aby zde předvedla svou neopakovatelnou show plnou poctivého muzikantství a chytlavých rockových melodií. Tvrdé kytarové riffy a silné melodie jsou totiž, spolu s naléhavě znějícím zpěvem, hlavními devízami těchto nastupujících králů stylu všeobecně označovaného jako jižanský rock.