Stick To Your Guns v únoru opět navštíví Prahu

Neuběhl ani rok a Stick To Your Guns už plánují další návštěvu české metropole. Naposledy se zde ukázali v květnu na společné tour s formací Deez Nuts. Tentokrát se STYG přesunou z Meet Factory do Futura a 6. února s sebou přivedou kapely Counterparts a Wolf Down. Je očekávána také zatím neznámá čtvrtá kapela.

Jesse Barnett, frontman Stick To Your Guns Jesse Barnett, frontman Stick To Your Guns Zdroj: Oficiální Instagram Jesse Barnetta

Kdo má rád nefalšovaný hardcore bandy Stick To Your Guns, ten si v poslední době přijde na své. Předchozí vystoupení v květnu tohoto roku, na kterém se představili společně s Deez Nuts, Being As An Ocean a Trash Talk, proběhlo na jedničku. Zhruba před rokem tu STYG byli na Never Say Die! Tour, tak třeba si chtějí vynahradit letošní ročník, na kterém chyběli.


Když jsem naposledy o Jessově bandě psal, byl jsem velmi skeptický k jejich tehdy ještě připravovanému albu Disobedient. Tomu už bude v době konání nadcházejícího koncertu téměř přesně rok. Mé obavy se bohužel naplnily a hodnotím jej zatím jako jejich nejhorší album. Spousta fanoušků mě teď sice asi rozkouše, ale já prostě nemám rád, když jsou zbytečně slyšet hlasové synťáky. A přitom je Jesse vůbec nepotřebuje! Nebudu však plakat; Diamond, The Hope Division i dřívější počiny mě i tak přitáhnou jako magnet.

Musíme se nechat překvapit, s kým vším se nám tu STYG předvedou. Druhé políčko v sestavě akce totiž zůstává nevyplněné a dá se tak očekávat, že se chystá nějaká další „větší" kapela. Hardcorovou parádu každopádně doplní kanadský band Counterparts, který nedávno do světa vypustil nadupané album Tragedy Will Find Us. Counterparts tu byli zhruba před dvěma měsíci – asi jsme opravdu oblíbená destinace. Aby toho hardcoru nebylo málo, představí se také nepříliš známá německá skvadra Wolf Down. O těch jsem slyšel poprvé včera, takže se nechám překvapit s vámi.


Překvapením ale jistě nebude nadupanost koncertu. Našlapaná sestava složená jak ze zavedených kapel tak z corových nováčků (Wolf Down hrají teprve od roku 2011 a už budou stát na jednom pódiu se STYG!) zcela bezpochyby bude mít co nabídnout. Na Stick To Your Guns se asi objeví řekněme měkčí fanoušci – bez jakýchkoli negativních konotací –, ale jinak to vidím na sraz hardlinerů. Tak v únoru v moshi!

Přehled

 • Název akce: Stick To Your Guns, Counterparts, Wolf Down + Special guest
 • Datum: sobota, 06 únor 2016
 • Místo: Futurum Music Bar
 • Cena: 415 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: The Rasmus, Lucerna Music Bar, 15. 11. 2017

  Finská rocková legenda The Rasmus navštívila v rámci turné k nové desce Dark Matters ve středu 15. listopadu Prahu. V Lucerna Music Baru je mimo jiné doprovodila italsko-americká kapela Klogr hrající alternativní metal a rockové uskupení The Weyers ze Švýcarska. Z koncertu vám přinášíme fotoreport.

 • Iron Maiden se vrátí do Prahy
  Pro všechny fanoušky metalové hudby začíná být příští rok hodně nadupaný, alespoň co se koncertů týče. Začíná to dubnovým koncertem Metallicy, následovaný koncem téhož měsíce návratem Richieho Blackmora v řadách Rainbow, potom se v červnu vrátí do České republiky Ozzy Osbourne. A o týden později se na stejné místo, tedy na letiště v pražských Letňanech, sjedou příznivci Iron Maiden.
 • Joakim Brodén je opět nominován do Českého slavíka

  Zpěvák švédské metalové skupiny Sabaton, Joakim Brodén, získal další nominaci v prestižní hudební anketě Český slavík Mattoni. Frontman Sabaton má totiž dvojí občanství – české a švédské. Minulý rok, kdy byl Brodén nominován poprvé, se umístil na pátém místě. Slavnostní vyhlášení letošních Slavíků se uskuteční 25. listopadu.

 • Epica vystoupila v České republice. Letos už potřetí

  Epica, VUUR, Myrath. Co mají tahle tři jména společného? Jsou to hudební skupiny, hrají metal a v pátek 10. listopadu společně vystoupila v Masters of Rock Café ve Zlíně. Návštěvnost byla víc než slušná a zdá se, že fanouškům nic nechybělo. Snad kromě vzduchu, který je v tomhle klubu při každém trochu větším koncertě hodně nedostatkovým zbožím.