Sting přijede do Prahy připomenout 25 let sólové kariéry

Zpěvák a baskytarista skupiny The Police, který v loňském roce jezdil po turné se svým projektem Symphonicities, přijede 18. února do Kongresového centra v Praze připomenout čtvrtstoletí své sólové kariéry.

Sting Sting Zdroj: wikimedia.org

Přestože v posledních dvanácti letech Sting prochází citelnou tvůrčí krizí, dovedně se mu to daří maskovat různými nápady, kdy například přearanžovává své starší skladby. Bylo tomu tak například při loňském veleúspěšném turné Symphonicities či předchozích akustických i poloakustických turné, za připomenutí stojí určitě nádherná deska All This Time z roku 2001.

Někdejší frontman skupiny The Police, která sklízela největší úspěchy v 80.letech, a jejíž jednosezónní reunion se uskutečnil v roce 2007, tak nyní opět řešil otázku, jak bude hudebně dál postupovat.Na řadu tak přišel nápad s oslavou čtvrtstoletí své sólové kariéry. Praha tak bude mít opět šanci vidět tohoto populárního zpěváka a autora písní, jako jsou například Roxanne, Desert Rose či Every Breath You Take.

Turné s názvem Back To Bass započne Sting v evropských zemích 5. února, aby poté 18. února od osmi hodin večer vystoupil i v pražském Kongresovém centru. Sting do Čech přijede s důstojnou muzikantskou sestavou, kterou budou tvořit zpěvačka Jo Lawry, Vinnie Colaiuta na bicí, Dominic Miller a jeho syn Rufus na kytary a Peter Tickell na elektrické housle.

Cena lístků se pohybuje od 1530 do 2330 Kč, což jistě není malá částka na to, že se nejedná o něco úplně inovativního v hudebníkové kariéře, přesto se nedá Stingovi upřít, že patří mezi nejzajímavější popové zpěváky, který své písně obohacuje nápaditými aranžemi inklinujícími k jazzu, reggae, rocku i vážné hudbě.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Ethan Iverson, Joe Sanders, Jorge Rossy, Jazz Dock, Praha, 18. 9. 2019

  V klubu Jazz Dock se ve středu sešlo trio špičkových hudebníků - vše o koncertě si přečtěte v REPORTU Martina Faixe, zde pro vás máme fotografie, doplňující atmosféru koncertu.

 • Jazz Dock přivítal nový projekt klavíristy Ethana Iversona

  Jméno klavíristy Ethana Iversona je spojeno bezesporu se skupinou The Bad Plus, kterou v roce 2000 zakládal se svými přáteli. Po létech jejího působení v roce 2017 ovšem oznámil, že kapelu opouští. Ethan Iverson navštívil tak klub Jazz Dock ve středu 18. září 2019 poprvé se svým novým projektem.

 • V říjnu se v Praze uskuteční hudebně výtvarný festival pro děti Struny Teens

  Hudebně výtvarný festival Struny TEENS je tu v říjnu opět pro všechny, kteří chtějí proniknout do světa profesionálních mladých hudebníků i výtvarníků. 19. října na ně v Fa Fabrice čekají workshopy, debaty a unikátní koncert. Na workshopu s Jarem Cossigou se dozvědí mnoho užitečných rad a tipů, jak správně nahrávat, stříhat a mixovat muziku. Výrazná ilustrátorka a umělkyně Eliška Podzimková, kterou si ke spolupráci vybral Jamie Oliver nebo Tomáš Klus, zas předá své bohaté zkušenosti na výtvarném workshopu.

 • Skupina minus123 pokřtí novou desku v Lucerna Music Baru

  Po deseti letech přichází -123min. s novou nahrávkou. Album LES vyjde v pátek 20. září. Novinka obsahuje devět skladeb a poprvé za celou existenci kapely se jedná o desku v češtině. LES natáčely „Minuty" v legendárním studiu Sono Records a jako hosta ke spolupráci přizvaly i geniálního jazzového trumpetistu Erika Trufazze.

Další podobné články