Tarja Turunen přiveze do Olomouce svou adventní show

Bývalá zpěvačka Tarja Turunen kultovní finské hudební skupiny Nightwish se před lety vydala na sólovou dráhu. Nyní se již po několikáté vrací do České republiky - tentokrát však se svou adventní performancí, jejíž zhlédnutí bude českému publiku umožněno vůbec poprvé.

Tarja vystoupí v kostele Panny Marie Sněžné Tarja vystoupí v kostele Panny Marie Sněžné Zdroj: Oficiální facebookový profil Tarji Turunen

Koncert v rámci Ave Maria Christmas Tour se uskuteční 4. prosince 2015 v kostele Panny Marie Sněžné v Olomouci, který nabízí svým způsobem až magickou atmosféru a současně slibuje výbornou akustiku pro takovéto vystoupení. Vstupenky jsou v prodeji již nyní, a to v rozmezí od 690 do 1490 korun. Část výtěžku bude věnována nadaci pro podporu studentů ze sociálně slabých rodin.

Tarja si jak svým působením v Nightwish, tak svou samostatnou tvorbou v tuzemsku získala obrovskou masu fanoušků, kterým živou show nabízí téměř každoročně. Hned se svou první deskou My Winter Storm, jež na prodejní pulty uvedla v roce 2007, zahrála v naší zemi dokonce pětkrát.

Zajímavostí je, že na koncertě v rámci festivalu Masters of Rock, který se konal před pěti lety, Tarja vystoupila za doprovodu Filharmonie Bohuslava Martinů. Tehdy zazněla například i operní árie Rusalky, kterou si zpěvačka své české příznivce obmotala kolem prstu.

Letos v Olomouci se publikum opět dočká jisté výjimečnosti - bude totiž po Finsku a Německu teprve třetím, pro které odehraje své vánoční představení. Příslibem olomouckého setlistu jsou dokonce některé duchovní skladby českých hudebníků. Máme se tedy zjevně na co těšit. 

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Rozhovor s Karlou Tallas: Lidský přístup Ronnieho Jamese Dia k fanouškům i médiím byl mezi muzikanty unikátní

  Karla Tallas patří mezi nejzkušenější rockově-metalové žurnalisty v Česku. Přispívala do několika rockových periodik, působila i jako šéfredaktorka Hard Rockera. Má za sebou nesčetně rozhovorů s nejslavnějšími muzikanty. „Ronnie James Dio si fanoušky i novináře dokázal pamatovat i po letech,“ vzpomíná publicistka, která absolvovala i světová turné s Aerosmith, Doro nebo Gotthard. V současné době se zabývá novým digitálním projektem. 

 • Hardline zahrají v Praze

  Rockoví veteráni Hardline sice pocházejí ze Spojených států amerických, ale v současnosti je jejich domovem Apeninský poloostrov. Právě zde zpěvák Johnny Gioeli našel všechny členy aktuální sestavy kapely, která si tak prošla znovuzrozením. Jak skvěle jim to šlape předvedou v pražském klubu Nová Chmelnice 18. října.

 • As I Lay Dying mají hotovo: album Shaped by Fire vyjde už příští týden

  O tom, že se v kapele As I Lay Dying něco děje, vědí fanoušci více jak rok. Loni v červnu muzikanti vydali singl My Own Grave, který se stal předzvěstí nové desky. A nyní členové zahlásili: máme hotovo!

 • Foto: Evanescence, Hala Vodova, Brno, 5. 9. 2019

  Ve čtvrtek 5. září do Brna zavítala americká gothic-rocková legenda Evanescence v čele s Amy Lee v rámci svého evropského turné. Zazněly největší hity kapely jako Going Under nebo Everybody´s Fool. Z koncertu vám přinášíme malý fotoreport.