Tarja Turunen přiveze do Olomouce svou adventní show

Bývalá zpěvačka Tarja Turunen kultovní finské hudební skupiny Nightwish se před lety vydala na sólovou dráhu. Nyní se již po několikáté vrací do České republiky - tentokrát však se svou adventní performancí, jejíž zhlédnutí bude českému publiku umožněno vůbec poprvé.

Tarja vystoupí v kostele Panny Marie Sněžné Tarja vystoupí v kostele Panny Marie Sněžné Zdroj: Oficiální facebookový profil Tarji Turunen

Koncert v rámci Ave Maria Christmas Tour se uskuteční 4. prosince 2015 v kostele Panny Marie Sněžné v Olomouci, který nabízí svým způsobem až magickou atmosféru a současně slibuje výbornou akustiku pro takovéto vystoupení. Vstupenky jsou v prodeji již nyní, a to v rozmezí od 690 do 1490 korun. Část výtěžku bude věnována nadaci pro podporu studentů ze sociálně slabých rodin.

Tarja si jak svým působením v Nightwish, tak svou samostatnou tvorbou v tuzemsku získala obrovskou masu fanoušků, kterým živou show nabízí téměř každoročně. Hned se svou první deskou My Winter Storm, jež na prodejní pulty uvedla v roce 2007, zahrála v naší zemi dokonce pětkrát.

Zajímavostí je, že na koncertě v rámci festivalu Masters of Rock, který se konal před pěti lety, Tarja vystoupila za doprovodu Filharmonie Bohuslava Martinů. Tehdy zazněla například i operní árie Rusalky, kterou si zpěvačka své české příznivce obmotala kolem prstu.

Letos v Olomouci se publikum opět dočká jisté výjimečnosti - bude totiž po Finsku a Německu teprve třetím, pro které odehraje své vánoční představení. Příslibem olomouckého setlistu jsou dokonce některé duchovní skladby českých hudebníků. Máme se tedy zjevně na co těšit. 

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Neonfly chtějí po čtyřech letech vydat album. Pomocí crowdfundingové kampaně

  Britská powermetalová skupina Neonfly se po čtyřech letech mlčení znovu ozývá. Plánuje vydat třetí studiové album, The Future, Tonight. Z něj Neonfly zveřejnili singl This World is Burning. Jestli ale nová deska vyjde, záleží na fanoušcích. Kapela totiž peníze na nahrávání a vydání vybírá pomocí crowdfundingové kampaně. V ní lidé za finanční pomoc kapele mohou získat například podepsané album, tričko ze speciální edice nebo akustický koncert Neonfly u sebe doma.

 • Tipy z druhé stage Masters of Rock

  Návštěvníci festivalu Masters of Rock dobře vědí, že kromě hvězd vystupujících na Ronnie James Dio stagi mohou vidět i koncerty na podstatně menší druhé scéně, letos nesoucí jméno FWcare Stage. Jména vystupujících nemusí být tak věhlasná, o to pestřejší však bývá žánrová nabídka. Přinášíme vám několik tipů z letošního programu.

 • Entombed A.D. hlásí třetí studiovou desku

  Severská formace Entombed A.D. během pěti let existence nahrála již třetí řadovou desku, Bowels Of Earth. Exkluzivně z ní sdíleli singl a videoklip Torment Remains. Kapela se navíc chystá na propagační turné, v rámci kterého album dovezou na Česko a Slovensko.

 • Kreyson Memorial se na albu Strážci plamenů na nostalgii nespoléhají

  Očekávaná prvotina Kreyson Memorial je konečně venku a my máme možnost si poslechnout, jakým směrem se parta, prohlašující se za přímé následovníky legendárního debutu Kreysonu Anděl na útěku, rozhodla vydat.

Další podobné články