The Duke Spirit přivezou do Prahy svého Rváče

Londýnská formace The Duke Spirit se vydává do Prahy. Po pěti letech tak naše metropole opět uslyší mocné tóny této pětičlenné kapely. Hostit je bude Lucerna Music Bar již 11. března.

The Duke Spirit The Duke Spirit Zdroj: pořadatel koncertu

The Duke Spirit mají za sebou dvouleté turné, kterým dávali světu vědět o své desce Neptune. Leila Moss, Toby Butler, Luke Ford, Olly Betts ani Marc Sallis po náročné šňůře ale neodpočívali. Naopak se chopili opět svých nástrojů a v koutku svého nahrávacího studia stvořili nový počin s názvem Bruiser.

Bruiser je cítit nádechem inspirativního Roberta Frippa, Davida Bowieho, Roxy Music nebo Depeche Mode, který přešel do minimalistických melodií. „Skladby jsou textově i hudebně vedeny podivnými harmoniemi, které přicházejí nečekaně, transientní špetky tonální magie a krátká kytarová sóla, která řeknou své a zmizí,“ říká o novém albu Leila Moss.

Rváč je třetím studiovým albem kapely a prozatím se setkává s velmi pozitivními ohlasy. Jejich psychedelickému blues vládnou mocné kytarové riffy a bicí, jež s posluchači nemají slitování.

Bruiser je drsné milování. Bruiser je řád biblického anděla, který pěje planoucí chválu. Bruiser je smyslové stvoření nebo démon lesa… Jen se podívejte na toho berana na obalu desky!Leila Moss

Londýnská pětice v Praze naposledy vystupovala před pěti lety, když předskakovala americké kapele Incubus. Jejich vystoupení sklidilo nebývalý potlesk. Rok 2012 ale přináší The Duke Spirit se zcela novou hudbou, kterou představí na svém vlastním koncertě. Hudební rvačka se strhne 11. března ve 20 hodin v pražském Lucerna Music Baru. Vstupenky je možné koupit za 300 korun v předprodeji na pokladně LMB. Předprodejní sítě Ticketpro, Ticketportal a Ticketstream si k ceně připočítají ještě poplatky. Na místě se cena vstupenek zvedne na 400 korun.

Přehled

 • Název akce: The Duke Spirit
 • Datum: neděle, 11 březen 2012
 • Místo: Lucerna Music Bar Praha
 • Cena: 300,- Kč + poplatky/ na místě 400,- Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Mezi Ploty, Bohnice, Praha, 25. 5. 2019

  Již po 27. se konal v areálu psychiatrická nemocnice Bohnice multižánrový festival Mezi Ploty. Letošní ročník přilákal rekordní počet návštěvníků, kteří si mohli vybrat z velikého počtu kapel, divadel, přednášek, workshopů a dalších doprovodných akcí. 
  V sobotu se divákům mimo jiné představily kapely Gazdina roba, The Wild Root, N.O.H.A., Kašpárek v rohlíku, Marco, Wohnout, Marta Jandová či Vypsaná fiXa. Prohlédněte si náš fotoreport z této akce.

 • Foto: Die Ärzte, Lucerna Velký sál, Praha, 17. 5. 2019

  V pátek večer se ve Velkém sálu pražské Lucerny představila legendární německá punk-rocková kapela Die Ärzte. Ta zahrála publiku po více jak pětileté odmlce, kdy byla na turné naposledy, a tak není divu, že byl tento koncert beznadějně vyprodaný a fanoušci jaksepatří natěšení. Již od prvních tónů to v Lucerně pořádně vřelo a nikdo nemohl být na pochybách, že se jedná o opravdu punkový koncert se vším všudy. Prohlédněte si náš fotoreport ze začátku tohoto koncertu.

 • Foto: Vltava, Palác Akropolis, Praha, 16. 5. 2019

  Kapela Vltava pokřtila ve čtvrtek večer v pražském Paláci Akropolis svůj box set se 7 CD s názvem Náklad štěstí. Tento set zahrnuje veškerá řadová alba této skupiny a na sedmém CD se nacházejí různé raritní a dosud nevydané písně. Samotný koncert se nesl v pohodové atmosféře, která je pro tuto kapelu typická. Skupina pod vedením Roberta Nebřenského šlapala jako namazaný stroj a přehrála jak svůj straší osvědčený repertoár, tak novější kusy z posledních alb. Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto koncertu.

 • Foto: JCM, Lucerna Music Bar, 2. 5. 2019

  Kapela JCM, která vznikla z členů slavného uskupení Colosseum, vzdávala v Praze hold projektu a albu Heroes a především svému zakladateli, bubeníkovi Jonu Hisemanovi, jež loni zemřel po krátké nemoci. V koncertu vám přinášíme fotoreport.