Unikátní projekt Planety Mateje Benka se dočká jediného živého koncertu

Vyhledávaný pianista Matej Benko spojil ve svém projektu Planety naše přední hudebníky se svými skladatelskými a textařskými schopnostmi a vytvořil desku plnou originálních písní vhodnou pro různé věkové kategorie.

Obal desky Planety (výřez) Obal desky Planety (výřez) Zdroj: pořadatel koncertu

 

Dvanáct skladeb - dvanáct interpretů. Takto netradičně pojal svou vizi Matej Benko ve svém projektu nazvaném Planety. Autor složil a otextoval písně, které vyprávějí příběhy o planetách či vesmírných tělesech naší sluneční soustavy a každá z nich má svůj unikátní hlas. A nejsou to hlasy jen tak ledajaké. Když spočítáme ocenění Anděl od Akademie populární hudby, která všichni interpreti dohromady nasbírali, dojdeme k úctyhodnému číslu 40! Své hlasy palnetám propůjčili Richard Müller, Michael Kocáb, Klára Vytisková, Markéta Foukalová, Ondřej Ruml, Xavier Baumaxa, Radek Pastrňák, Milan Cimfe, Yvonne Sanchez, Ota Klempíř, Dan Bárta a Matej Benko.

 

 

Tradice velí každou desku pokřtít, ne jinak tomu bude i u Planet. Sehnat dohromady v jeden den na jedno podium všech 12 interpretů se zdá být úkol téměř nadlidský, ale termín 20. ledna 2016 až na dva zatím všichni potvrdili a svou účast na společném koncertě přislíbili. Doufejme tedy, že vše se nakonec podaří a celé album si budeme moci kompletně vyslechnout. Čeká nás ojedinělý a nezapomenutelný zážitek, neboť koncert se v pražském Lucerna Music Baru uskuteční pouze jeden. Protože písně jsou určeny rodičům i dětem, začátek celého představení je posunutý již na 18:30 a měl by trvat zhruba 90 minut.

Čtěte také: Ondřej Ruml převzal ocenění za své aranžmá písní Ježka, Voskovce a Wericha

Matej Benko nebude na podiu se zpěváky a pianem sám, ale doprovodí jej kapela ve složení: basista Rasťo Uhrík (Jana Kirschner, Vertigo, Lanugo), bubeník Pavel Zbořil (J.A.R., Lucie Bílá, František Kop), perkusista Vít Haška (Ladě, David Koller, Anna K.), kytarista Miroslav Chyška a klávesista Filip Jelínek (oba Illustratosphere, J.A.R.) a další.
Pokud máte zájem o vstupenky, zakoupíte je v předprodejní síti Ticketstream. Pro děti do 15 let je vstupné cenově zvýhodněno a děti do tří let mohou na koncert zcela zdarma.


 

Přehled

 • Název akce: Matej Benko: Planety
 • Datum: středa, 20 leden 2016
 • Místo: Lucerna Music Bar
 • Cena: 190 Kč děti a 390 Kč dospělí
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Ghost zavítají do pražského O2 Universa

  Švédská rocková partička známá svou výstřední prezentací na pódiu i mimo něj přijede na konci tohoto roku do Prahy a pokusí se vyprodat tamější největší halu O2 Universum.

 • Hudební pořad Na Kloboučku se vrátí velkým koncertem

  Legendární hudební pořad Na Kloboučku se zhmotní na FestiWalle v Modřanech. K původním hudebníkům se přidá i nová generace muzikantů.

 • Andreya Triana zahájila desátý ročník festivalu Mladí Ladí Jazz

  V sobotu 30. března uvedla svým koncertem Andreya Triana desátý ročník festivalu Mladí ladí jazz. Londýnská písničkářka a zpěvačka má na kontě kromě svých vydaných alb Lost Where I Belong a Giants také spolupráce například s Flying Lotus, Mr. Scruff nebo Bonobo.

 • Rozhovor s Monkey Business: Máme radost, když nám někdo pochválí propracovanost desky

  Monkey Business patří k nejvýraznějším jménům české hudební scény. Taneční projekt multiinstrumentalisty Romana Holého se na ní pohybuje osmnáct let, které provází úspěšná alba i profesními ocenění. V říjnu vydali již deváté album Bad Time For Gentlemen, které přináší několik změn. Nejen o nich se rozpovídali Roman Holý, zpěvák Matěj Ruppert a baskytarista Pavel Mrázek.