Úspěšný projekt Festivaly bez zábran pokračuje

Chvályhodný záměr Staropramenu přiblížit festivalová dění i vozíčkářům sklidil v loňském roce velký úspěch a pokračovat bude i letos, ještě ve větší míře.

Rock for People 2014 Rock for People 2014 Foto:Eva Makovská/musicweb.cz

Rampa pro kvalitnější poslech, přechodové pásy srovnávající nerovnosti terénu a uzpůsobené zázemí, které Staropramen vloni představil na Rock for People a dalších open air akcích podobného typu, přilákalo za muzikou více než 70 vozíčkářů. Scénář letošních „Festivalů bez zábran“ zůstává podobný a navíc se služby hendikepovaným divákům ještě rozšíří například o snížené bary či zatraktivnění chill out zóny či sníženým vstupným pro vozíčkáře a jejich doprovod.

„Chtěli jsme vozíčkářům poskytnout nejen místo k odpočinku, ale i zábavu, a proto jsme vybavili chill out zónu herními konzolemi, stolním fotbalem a dalšími zábavními prvky. Zároveň se nám díky spolupráci s Jedličkovou nadací podařilo zajistit ukázku hry boccia, kterou si budou moci společně s vozíčkáři vyzkoušet i další návštěvníci festivalu Rock for People,“ říká Edita Šilhánová, ředitelka právního oddělení a firemních záležitostí společnosti Pivovary Staropramen. S tímto komfortem se pak kromě RfP můžete setkat i na Votvíráku, Nouvelle Prague a Vysmátém létě v Kadani a možná se podaří vyjednat i další festivaly.

Čtěte také: Buď hudbě blíž se Staropramenem

„Staropramen Festivaly bez zábran“ navázaly na projekt nazvaný „Sbírej víčka, postavíme…“, který Staropramen odstartoval už před více než 4 lety. Na počátku do něj byli zapojeni především zaměstnanci společnosti, v dalších letech se postupně do projektu zapojili i konzumenti výrobků Staropramen, a to prostřednictvím promočních akcí, během kterých byli vyznavači značky Braník odměňováni za odevzdaná plastová víčka i kovové zátky. Díky projektu „Sbírej víčka, postavíme…“ byla během let vybavena vybraná dětská hřiště v okolí pivovarů herními atrakcemi z recyklovaného plastu, ale i cvičiště pro asistenční psy organizace Helppes.

 


 


I letos se bude sbírat. Návštěvníci festivalů budou motivováni různými soutěžemi se zajímavými odměnami ke sbírání plastových i kovových víček. Pořadatelé by rádi nasbíraný objem navýšili, aby se z nich pak mohlo vyrobit další festivalové vybavení. V loňském roce se nasbíralo 17 tun víček a letos máte šanci se do akce zapojit i vy.
Takže zalistujte v diáři a možná se na některém z výše uvedených festivalů potkáme.  

 

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Skupina minus123 pokřtí novou desku v Lucerna Music Baru

  Po deseti letech přichází -123min. s novou nahrávkou. Album LES vyjde v pátek 20. září. Novinka obsahuje devět skladeb a poprvé za celou existenci kapely se jedná o desku v češtině. LES natáčely „Minuty" v legendárním studiu Sono Records a jako hosta ke spolupráci přizvaly i geniálního jazzového trumpetistu Erika Trufazze.

 • Mňága a Žďorp vydává album nazvané Třecí plochy

  Mňága a Žďorp vydá 7. 10. své v pořadí čtrnácté studiové album, které je složené z 12 písní a otvírákem je předělávka písničky Je to nejistý od J.A.R. Po úspěšné spolupráci na albu Třínohý pes se kapela znovu rozhodla natáčet s producentem Milanem Cimfem.

 • Foto: Evanescence, Hala Vodova, Brno, 5. 9. 2019

  Ve čtvrtek 5. září do Brna zavítala americká gothic-rocková legenda Evanescence v čele s Amy Lee v rámci svého evropského turné. Zazněly největší hity kapely jako Going Under nebo Everybody´s Fool. Z koncertu vám přinášíme malý fotoreport.

 • Soutěžte o 1x2 lístky na koncert One Night of Elvis

  Máte rádi Elvise Presleyho? V tom případě si rozhodně nenechte ujít tribute show One Night Of Elvis, která přijíždí z Velké Británie poprvé do ČR. Ve středu 20. listopadu 2019 zavítá do pražského Divadla Hybernia a o dva dny později, v pátek 22. listopadu rozezní brněnské Sono Centrum.