Již v pátek začíná jubilejní 15. ročník festivalu Rock for Churchill

Pořadatelé říkají, že to bude poslední pořádná párty letošních prázdnin. Našlápnutý line-up tomu skutečně nasvědčuje. Na své si přijdou příznivci rocku, hiphopu, reggae i electroswingu. A objeví se i velká jména jako The Subways nebo Parov Stelar.

Parov Stelar Band Parov Stelar Band Foto: Jakub Macháček/musicweb.cz

Když v roce 2000 odstartoval první ročník festivalu Rock For Churchill, byla to více méně komorní benefiční akce, která měla finančně podpořit jeden z kostelů. Lidem se ale atmosféra festivalu ve Vroutku, asi 90 kilometrů od Prahy, líbila. A tak byl každý ročník o něco větší a přijížděla také stále známější jména. Z lokálních skupin bizarních jmen jako Vopruz Gengu Jablečnýho Knedlíku se diváci postupně dočkali velkých českých a postupně i zahraničních jmen

A cože nabízí letošní program? I letos bude festival multižánrový. Na své si tedy přijde skutečně široké publikum. Přijedou třeba britští rockeři The Subways. Ti už jsou našincům známí třeba z Trutnova nebo Mighty Sounds. Energická kytarová muzika si vždycky dokázala získat publikum a Subways to na pódiu umí pořádně roztopit. Zaradovat se můžou i příznivci reggae. Do vrouteckého areálu se chystá jamajský reggae-dancehallový zpěvák Anthony B. Ten s sebou přiveze i své nejnovější album Tribute To Legends Tour, kterým chtěl vzdát poctu třeba Bobu Marleymu nebo Peterovi Toshovi.

 

 

Zdaleka největší hvězdou letošního ročníku ale bude rakouská electroswingová legenda Parov Stelar Band (více se o kapele dočtete zde). Spolu s geniálním DJ-em Marcusem Fürederem přijede i celá skupina. Těšit se můžete na tu nejvyšší úroveň electroswingu, jakou vůbec můžete slyšet. A to všechno navíc v živém podání. Úžasná saxfonová sóla, ostrý zpěv Cleo Panther a tradičně mohutný světelný doprovod dokáže publikum dostat do transu. V Česku je electroswing čím dál populárnější a svědčí o tom i anketa na stránkách festivalu. Na Parov Stelar se těší přes 50 procent lidí, což je suverénně nejvyšší číslo.

 

 

O své samozřejmě nepřijdou ani fanoušci českých skupin. Objeví se punkový Visací Zámek, Vypsaná Fixa, Wohnout, funkoví J.A.R., alternativci Zrní nebo Fast Food orchestra. Na své si přijdou opravdu všichni. Kromě hlavní scény totiž pořadatelé připravili DJ Stage. Na ní budou oba dva festivalové dny až do ranních hodin roztáčet kotouče i pro tancující dav zajímaví DJ-ové. Za zmínku stojí  Drumsound & Bassline Smit - trio producentů, kteří už od začátku devadesátých let plují na vlně drumm & bass. A nebo Krafty Kuts, který za svou patnáctiletou kariéru získal i mnohá ocenění.

Přečtěte si také: Reportáž z nového festivalu Rock of Sadská

Letošní ročník festivalu Rock for Churchill začíná v pátek 29. srpna ve 12 hodin. Dvoudenní vstupenky můžete zakoupit buď v předprodeji za 835 korun, nebo na místě za 900. Přímo u vstupu prodávají také jednodenní vstup, který vás vyjde na 600 korun. Rock for Churchill nabízí tolik různorodé produkce, že si vybere opravdu každý. Poslední velký festival letošních prázdnin určitě stojí za návštěvu.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Árstídir jsou na desce Nivalis v té nejlepší formě

  Islandská kapela Árstídir již prošla řadou změn, co se počtu členů kapely týče. Nyní v triu vydává nové album nazvané Nivalis, které obsahuje 13 autorských skladeb převážně v angličtině, ale i na rodnou islandštinu, na kterou jsme u této kapely zvyklí, také dojde. Pokračují ve stejném stylu i nyní?

 • Rozhovor s Bad Karma Boy: V Česku chybí celoplošné alternativní rádio

  Produkují hity, ale přesto jsou součástí alternativní scény. Slovenská skupina Bad Karma Boy se od popu s psychedelickou atmosférou posunula blíže k elektronice a své aktuální album Překrásný nový svět představí již tuto sobotu na pražském Metronome festivalu. Na otázky Musicwebu odpovídal frontman kapely Juraj Marikovič.

 • Foto: Bounty Rock Cafe Open Air, Olomouc, 16. 6. 2018

  To byl pořádný rockový festival v kotli olomoucké korunní pevnůstky! Zahájení patřilo olomoucké skupině Skramasax  a pak následovala dánská rocková smršť Blindstone. Metalisty, a nejen je, potěšila nejvýraznější skupina současnosti Dymytry, předvádějící nejen hudební, ale i propracovanou pódiovou a ohňovou show. Excelentní zpěvák skupiny Rainbow (nejen) Doogie White nám svým živelným projevem připomenul jejich hity. Po skupině Supergroup přišla největší hvězda večera - The Magic of Santana. Originální Santanovi zpěváci Alex Ligertwood a Tony Lindsay se špičkovým devítičlenným bandem předvedli úžasnou a strhující show. Trochu v jejich stínu ukončil festival blues-rockový kytarový virtuos Ryan McGarvey. Vynikající a určitě rád zajdu na jeho samostatný koncert. Půlnoc odbila a festival uprostřed města Olomouce musel nekompromisně skončit. Tak za rok zase! Koukněte na fotoreport:

   

 • Foto: Jethro Tull, Státní zámek Sychrov, 16. 6. 2018

  Zámeckou zahradou na Sychrově se v sobotu večer vznášely čarovné tóny Andersonovy flétny. Vystoupila zde totiž v rámci oslav 50 let od svého vzniku legendární britská folkrocková skupina Jethro Tull. Zámek Sychrov spolu se zapadajícím sluncem vytvořil pro tento koncert ideální kulisu.