V Praze se chystá hlasitá narozeninová oslava

Pokud máte rádi svůj metal pěkně od podlahy a mimo hlavní proudy, jste z Prahy a nevíte o víkendu, co dělat, určitě byste neměli chybět na téhle narozeninové oslavě. Těšit se můžete na čtyři smečky - Never Left Behind, Soul Decoder, Et Morieur a Mallephyr. 

Soul Decoder představí nového kytaristu Soul Decoder představí nového kytaristu Zdroj: Archiv Soul Decoder

Never Left Behind se po Stay Happy Tour15 opět vrátí do Prahy rozhodit své dready. Lítat budou asi i lidi pod pódiem, protože kluci nehrajou žádný ploužáky, ale pořádně energický nu metal. Kapela vzkazuje, že na letošní rok plánuje dost věcí, takže stay tuned.

Soul Decoder zase představí svého nového kytaristu. Uslyšíte zřejmě i nové věci, protože kluci neotálejí a tvoří. Zdá se, že odskok od metalcorových prvků nebyla jen náhoda. Proslýchá se totiž, že by se rádi chytli muzikantského přísloví uplynulého roku, tedy „čím víc bpm, tím víc muziky...“ (J. Hubička)

Pokud neholdujete rychlým a někdy až zběsilým riffům, ale spíše emocím, klidu a melancholii, pak právě Et Moriemur může být ten pravý šálek kávy pro Vás. Hudba je lék pro duši a atmosferického doom metalu není nikdy dost, není teda třeba váhat, jestli dorazit.

Jako poslední zahrají Mallephyr - kapela, která za velmi krátký čas dobyla snad všechny milníky, jaké si začínající kapela může přát. Kluci totiž měli tu čest zahrát si na Brutal Assaultu a dostávají i pozvánky do zahraničí. Co více dodat, že? Snad jen, že si toto blackmetalové zlo nemůžete nechat ujít.

Oslavenec nasadil vstupné dobrovolné v rozpětí 30 - 500 Kč. Akce začíná už v 17 hodin a kromě muziky se můžete těšit i na další zajímavý program včetně autorského čtení poezie.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: The Rasmus, Lucerna Music Bar, 15. 11. 2017

  Finská rocková legenda The Rasmus navštívila v rámci turné k nové desce Dark Matters ve středu 15. listopadu Prahu. V Lucerna Music Baru je mimo jiné doprovodila italsko-americká kapela Klogr hrající alternativní metal a rockové uskupení The Weyers ze Švýcarska. Z koncertu vám přinášíme fotoreport.

 • Iron Maiden se vrátí do Prahy
  Pro všechny fanoušky metalové hudby začíná být příští rok hodně nadupaný, alespoň co se koncertů týče. Začíná to dubnovým koncertem Metallicy, následovaný koncem téhož měsíce návratem Richieho Blackmora v řadách Rainbow, potom se v červnu vrátí do České republiky Ozzy Osbourne. A o týden později se na stejné místo, tedy na letiště v pražských Letňanech, sjedou příznivci Iron Maiden.
 • Joakim Brodén je opět nominován do Českého slavíka

  Zpěvák švédské metalové skupiny Sabaton, Joakim Brodén, získal další nominaci v prestižní hudební anketě Český slavík Mattoni. Frontman Sabaton má totiž dvojí občanství – české a švédské. Minulý rok, kdy byl Brodén nominován poprvé, se umístil na pátém místě. Slavnostní vyhlášení letošních Slavíků se uskuteční 25. listopadu.

 • Epica vystoupila v České republice. Letos už potřetí

  Epica, VUUR, Myrath. Co mají tahle tři jména společného? Jsou to hudební skupiny, hrají metal a v pátek 10. listopadu společně vystoupila v Masters of Rock Café ve Zlíně. Návštěvnost byla víc než slušná a zdá se, že fanouškům nic nechybělo. Snad kromě vzduchu, který je v tomhle klubu při každém trochu větším koncertě hodně nedostatkovým zbožím.