V Praze se chystá hlasitá narozeninová oslava

Pokud máte rádi svůj metal pěkně od podlahy a mimo hlavní proudy, jste z Prahy a nevíte o víkendu, co dělat, určitě byste neměli chybět na téhle narozeninové oslavě. Těšit se můžete na čtyři smečky - Never Left Behind, Soul Decoder, Et Morieur a Mallephyr. 

Soul Decoder představí nového kytaristu Soul Decoder představí nového kytaristu Zdroj: Archiv Soul Decoder

Never Left Behind se po Stay Happy Tour15 opět vrátí do Prahy rozhodit své dready. Lítat budou asi i lidi pod pódiem, protože kluci nehrajou žádný ploužáky, ale pořádně energický nu metal. Kapela vzkazuje, že na letošní rok plánuje dost věcí, takže stay tuned.

Soul Decoder zase představí svého nového kytaristu. Uslyšíte zřejmě i nové věci, protože kluci neotálejí a tvoří. Zdá se, že odskok od metalcorových prvků nebyla jen náhoda. Proslýchá se totiž, že by se rádi chytli muzikantského přísloví uplynulého roku, tedy „čím víc bpm, tím víc muziky...“ (J. Hubička)

Pokud neholdujete rychlým a někdy až zběsilým riffům, ale spíše emocím, klidu a melancholii, pak právě Et Moriemur může být ten pravý šálek kávy pro Vás. Hudba je lék pro duši a atmosferického doom metalu není nikdy dost, není teda třeba váhat, jestli dorazit.

Jako poslední zahrají Mallephyr - kapela, která za velmi krátký čas dobyla snad všechny milníky, jaké si začínající kapela může přát. Kluci totiž měli tu čest zahrát si na Brutal Assaultu a dostávají i pozvánky do zahraničí. Co více dodat, že? Snad jen, že si toto blackmetalové zlo nemůžete nechat ujít.

Oslavenec nasadil vstupné dobrovolné v rozpětí 30 - 500 Kč. Akce začíná už v 17 hodin a kromě muziky se můžete těšit i na další zajímavý program včetně autorského čtení poezie.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Papa Roach zahrají v létě v Olomouci

  Promotéři z Bounty Rock Café Promotion si pro fanoušky tvrdé muziky připravili na konec léta další bombu. Po loňském úspěšném vystoupení kanadských Billy Talent letos sází na tvrdší notu a do krásného prostředí venkovní Korunní pevnůstky pozvali americkou partičku Papa Roach.

 • Nightwish v rámci výročního turné vystoupí v O2 areně

  Finská sestava Nightwish, která patří k nejznámějším evropským female-fronted kapelám, opět zavítá do České republiky. Po červnové návštěvě na Metalfestu v Plzni je bude pět měsíců na to čekat samostatná show v pražské O2 areně.

 • Avantasia se příští rok vrátí do Prahy s novým albem

  Velkou radost udělal svým fanouškům Tobias Sammet, když ohlásil pokračování své metalové opery Avantasia. Ta vyjde až začátkem příštího roku a během následujícího turné se celý ansámbl zastaví také v Praze. 

 • Overkill začali pracovat na albu s novým bubeníkem

  Američtí thrashmetaloví veteráni z New Jersey začali s nahráváním devatenácté řadové desky. Za bicí usedne místo bývalého Rona Lipnickiho bubeník Jason Bittner, který měl původně hrát jen na živých koncertech.