V Praze se chystá hlasitá narozeninová oslava

Pokud máte rádi svůj metal pěkně od podlahy a mimo hlavní proudy, jste z Prahy a nevíte o víkendu, co dělat, určitě byste neměli chybět na téhle narozeninové oslavě. Těšit se můžete na čtyři smečky - Never Left Behind, Soul Decoder, Et Morieur a Mallephyr. 

Soul Decoder představí nového kytaristu Soul Decoder představí nového kytaristu Zdroj: Archiv Soul Decoder

Never Left Behind se po Stay Happy Tour15 opět vrátí do Prahy rozhodit své dready. Lítat budou asi i lidi pod pódiem, protože kluci nehrajou žádný ploužáky, ale pořádně energický nu metal. Kapela vzkazuje, že na letošní rok plánuje dost věcí, takže stay tuned.

Soul Decoder zase představí svého nového kytaristu. Uslyšíte zřejmě i nové věci, protože kluci neotálejí a tvoří. Zdá se, že odskok od metalcorových prvků nebyla jen náhoda. Proslýchá se totiž, že by se rádi chytli muzikantského přísloví uplynulého roku, tedy „čím víc bpm, tím víc muziky...“ (J. Hubička)

Pokud neholdujete rychlým a někdy až zběsilým riffům, ale spíše emocím, klidu a melancholii, pak právě Et Moriemur může být ten pravý šálek kávy pro Vás. Hudba je lék pro duši a atmosferického doom metalu není nikdy dost, není teda třeba váhat, jestli dorazit.

Jako poslední zahrají Mallephyr - kapela, která za velmi krátký čas dobyla snad všechny milníky, jaké si začínající kapela může přát. Kluci totiž měli tu čest zahrát si na Brutal Assaultu a dostávají i pozvánky do zahraničí. Co více dodat, že? Snad jen, že si toto blackmetalové zlo nemůžete nechat ujít.

Oslavenec nasadil vstupné dobrovolné v rozpětí 30 - 500 Kč. Akce začíná už v 17 hodin a kromě muziky se můžete těšit i na další zajímavý program včetně autorského čtení poezie.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Opustil nás hlas Daniho Filtha. Zpěvák už koncerty nezvládá

  Dani Filth je známý jako zpěvák s nejječivějším vokálem na celé metalové scéně. Nebo spíš většinu své pěvecké kariéry byl. Se svou gothicmetalovou skupinou Cradle of Filth minulý rok vydal desku Cryptoriana a vyjel na turné. Kapela vystoupila i v pražském klubu Roxy. I přes špatnou akustiku tohoto prostoru bylo poznat, že Dani Filth už na živé vystupování nemá hlasivky. Jeho kdysi mocný Hlas je již zřejmě definitivně pryč. A proto si zaslouží minutu ticha.

 • Foto: Cradle of Filth, Moonspell, Roxy, 18.1.2018

  Cradle of Filth opět dokázali beznadějně vyprodanému Roxy, proč mají po celém světě tisíce fanoušků. Temnou atmosféru těchto bezvěrců ještě dokreslila předkapela v podobě neméně úspěšných portugalských gotiků Moonspell.

 • Sodom prochází velkými změnami v sestavě

  Jedna z nejikoničtějších thrashmetalových kapel mění sestavu. Trio Sodom přichází hned o dva členy, které však frontman Tom Angelripper plánuje v blízké budoucnosti nahradit.

 • Judas Priest vydali singl z nového alba

  Se zbrusu novým albem se už za dva měsíce vytasí britská žijící legenda Judas Priest. V pořadí již osmnácté album nazvané Firepower doprovodí nadcházející severoamerické a evropské turné. V rámci toho přivezou nejen nové songy i do České republiky. Publikum koncertu se má na co těšit.