V Praze se chystá hlasitá narozeninová oslava

Pokud máte rádi svůj metal pěkně od podlahy a mimo hlavní proudy, jste z Prahy a nevíte o víkendu, co dělat, určitě byste neměli chybět na téhle narozeninové oslavě. Těšit se můžete na čtyři smečky - Never Left Behind, Soul Decoder, Et Morieur a Mallephyr. 

Soul Decoder představí nového kytaristu Soul Decoder představí nového kytaristu Zdroj: Archiv Soul Decoder

Never Left Behind se po Stay Happy Tour15 opět vrátí do Prahy rozhodit své dready. Lítat budou asi i lidi pod pódiem, protože kluci nehrajou žádný ploužáky, ale pořádně energický nu metal. Kapela vzkazuje, že na letošní rok plánuje dost věcí, takže stay tuned.

Soul Decoder zase představí svého nového kytaristu. Uslyšíte zřejmě i nové věci, protože kluci neotálejí a tvoří. Zdá se, že odskok od metalcorových prvků nebyla jen náhoda. Proslýchá se totiž, že by se rádi chytli muzikantského přísloví uplynulého roku, tedy „čím víc bpm, tím víc muziky...“ (J. Hubička)

Pokud neholdujete rychlým a někdy až zběsilým riffům, ale spíše emocím, klidu a melancholii, pak právě Et Moriemur může být ten pravý šálek kávy pro Vás. Hudba je lék pro duši a atmosferického doom metalu není nikdy dost, není teda třeba váhat, jestli dorazit.

Jako poslední zahrají Mallephyr - kapela, která za velmi krátký čas dobyla snad všechny milníky, jaké si začínající kapela může přát. Kluci totiž měli tu čest zahrát si na Brutal Assaultu a dostávají i pozvánky do zahraničí. Co více dodat, že? Snad jen, že si toto blackmetalové zlo nemůžete nechat ujít.

Oslavenec nasadil vstupné dobrovolné v rozpětí 30 - 500 Kč. Akce začíná už v 17 hodin a kromě muziky se můžete těšit i na další zajímavý program včetně autorského čtení poezie.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Stick To Your Guns rozbijí Prahu už za dva měsíce

  Partička Stick To Your Guns se znovu vrací do naší kotliny! V předchozích letech u nás vystoupili hned několikrát, naposledy letos v březnu. 19. listopadu vystoupí jako hlavní hvězdy v pražském MeetFactory v doprovodu kolegů Being As An Ocean, First Blood a Silent Planet.

 • Edguy budou slavit čtvrtstoletí také v Praze
  Asi málokterému rockovému fanouškovi je nutné představovat Tobiase Sammeta, zlaté dítě evropského metalu, jenž se proslavil jako frontman powermetalových hitmakerů Edguy a jako tvůrce metalové opery Avantasia. A jelikož prvně jmenovaný spolek slaví letos pětadvacet let od svého založení, rozhodli se jeho členové slavit. Samozřejmě ve velkém, protože jinak to tak nějak neumí.
 • Kataklysm oslaví své 25. výročí i u nás

  Kanadská death metalová skupina Kataklysm slaví svoje čtvrtstoletí! Jedním z dárků je i evropská šňůra, kterou má kapela rozplánovanou na příští měsíc. Úterý 17. října bude patřit českým fanouškům, právě v onen večer Kataklysm oslaví narozeniny v klubu Roxy.

 • Hogjaw přivezou do Prahy jižanský rock světových parametrů

  Po dlouhých pěti letech se již potřetí objeví v České republice americká skupina Hogjaw, aby zde předvedla svou neopakovatelnou show plnou poctivého muzikantství a chytlavých rockových melodií. Tvrdé kytarové riffy a silné melodie jsou totiž, spolu s naléhavě znějícím zpěvem, hlavními devízami těchto nastupujících králů stylu všeobecně označovaného jako jižanský rock.