Vypsaná fiXa a Wohnout na společném turné

Po víc než dvou letech od jejich úspěšného turné V+W avizovali Vypsaná fiXa a Wohnout společný návrat na pódia kulturních domů. Turné přinese celkem dvanáct zastávek napříč republikou. Začalo 31. října v Sušici a skončí 19. prosinci v České Lípě.

Vypsaná fiXa Vypsaná fiXa Foto: Kateřina Kovalčíková/musicweb.cz

„O společném turné jsme uvažovali už delší dobu. Jednak to minulé bylo super a překvapivě dobře fungovalo. Příznivci našich kapel se krásně smíchali v jeden velkej vypsanofixowohnoutí kotel. Pokračování nakonec vyšlo až letos, takže se těšíme, že si to celé zase zopakujeme a na naše předchozí turné poctivě navážeme,“ říká za Vypsanou fiXu frontman Márdi.

 

 

Obě kapely v loňském roce vydaly svá nová alba. Wohnout - Laskonky a Kremrole a Vypsaná fiXa Krásný smutný den. Nejenom písně z těchto desek zazní na podzimních koncertech. „Bude to takový best of obou kapel, ale chystáme další překvapení, které průběžně odtajníme během léta,“ dodává ještě Márdi.

Vypsaná fiXa a Wohnout tour 2015 termíny:


14. 11. Křesetice u Kutné Hory - Sokolovna
20. 11. Krumvíř - KD
21. 11. Čenkov u Příbrami - KD
27. 11. Jablonec nad Nisou – Eurocentrum
28. 11. Litvínov - Attic klub
04. 12. Kroměříž - Hudební klub Slady
05. 12. Ostrava - zimní stadion
11. 12. Pardubice – ABC
18. 12. Dražice u Tábora - KD
19. 12. Česká lípa – KD

Přehled

 • Název akce: vypsaná fiXa+Wohnout tour 2015
 • Datum: sobota, 05 prosinec 2015
 • Místo: různá místa v ČR
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Skupina minus123 pokřtí novou desku v Lucerna Music Baru

  Po deseti letech přichází -123min. s novou nahrávkou. Album LES vyjde v pátek 20. září. Novinka obsahuje devět skladeb a poprvé za celou existenci kapely se jedná o desku v češtině. LES natáčely „Minuty" v legendárním studiu Sono Records a jako hosta ke spolupráci přizvaly i geniálního jazzového trumpetistu Erika Trufazze.

 • Mňága a Žďorp vydává album nazvané Třecí plochy

  Mňága a Žďorp vydá 7. 10. své v pořadí čtrnácté studiové album, které je složené z 12 písní a otvírákem je předělávka písničky Je to nejistý od J.A.R. Po úspěšné spolupráci na albu Třínohý pes se kapela znovu rozhodla natáčet s producentem Milanem Cimfem.

 • Foto: Evanescence, Hala Vodova, Brno, 5. 9. 2019

  Ve čtvrtek 5. září do Brna zavítala americká gothic-rocková legenda Evanescence v čele s Amy Lee v rámci svého evropského turné. Zazněly největší hity kapely jako Going Under nebo Everybody´s Fool. Z koncertu vám přinášíme malý fotoreport.

 • Soutěžte o 1x2 lístky na koncert One Night of Elvis

  Máte rádi Elvise Presleyho? V tom případě si rozhodně nenechte ujít tribute show One Night Of Elvis, která přijíždí z Velké Británie poprvé do ČR. Ve středu 20. listopadu 2019 zavítá do pražského Divadla Hybernia a o dva dny později, v pátek 22. listopadu rozezní brněnské Sono Centrum.