Yob a Pallbearer zahřmí na Sedmičce!

Doom metal jako víno se chystá 23. září na Sedmičku. Po třech letech se na Strahov vrací doom metalová kapela Yob, aby představila nové album Clearing the Path to Ascend. Spolu s nimi se představí žánrově spříznění Pallbearer, kteří do Prahy přivezou novinku Foundations of Burden.

Yob Yob Zdroj: Facebook

Oregonské doom metalové trio Yob vzniklo již v roce 1996 a po krátké pauze v letech 2006 až 2008 se do dnešních dnů zařezává hluboko pod kůži svých fanoušků. Na svém kontě mají již sedm řadových desek. Aktuální počin Clearing the Path to Ascend navazuje na dvě předchozí alba, takže společně s Atma a The Great Cessation jednoznačně patří mezi to nejlepší, co doom metal může nabídnout. Atmosféra nahrávky je neuvěřitelně temná, pohřební (až záhrobní) a těžkotonážní, ale přesto je z ní cítit zvláštně pozitivní energie a melancholie. Něco takového neuslyšíte každý den (natož živě).

„Writing this album felt like being plugged into a main. Emotionally, it's our heaviest. But it also has some real beauty and light. We dug the deepest we ever have to get to the heart of these tunes.“ - Mike Scheidt (kytara, zpěv)

 

 

Společně s Yob na Sedmičce zahřmí kapela Pallbearer. Čtveřice Pallbearer (Brett Campbell – kytara a zpěv, Devin Holt – kytara, Joseph D. Rowland – baskytara, Mark Lierly – bicí) se dala dohromady v arkansaském městě Little Rock v roce 2008. Toto americké doom metalové kvarteto dorazí do Prahy také s novým albem. Jejich novinka Foundations of Burden sklízí pochvalné ohlasy ze všech stran.

„S Yob jsme odehráli pár společných amerických koncertů. Jsme jejich fanoušky už léta, na doomové scéně je koneckonců přehlédnete jen těžko... Společné turné dávalo perfektní smysl a určitě to nebyla náhoda.“ (Pallbearer)

 

 

 

 

Přehled

 • Název akce: Yob, Pallbearer
 • Datum: úterý, 23 září 2014
 • Místo: Klub 007 Praha
 • Cena: 300 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Richie Kotzen, Retro Music Hall, Praha, 10. 7. 2019

  V pondělí večer vystoupil v Praze americký kytarista a zpěvák Richie Kotzen. Tento kytarový virtuóz vystoupil v České republice již po několikáté a i tentokrát byl jeho koncert naprosto vynikající. Stejně jako například Jeff Beck či Mark Knopfler proslul Kotzen svojí unikátní technikou hry na elektrickou kytaru bez trsátka. V hodinu a půl dlouhém setu namíchal fanouškům pestrou směsici kytarové hudby spolu s jeho nezaměnitelným zpěvem. Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto koncertu.

 • Foto: Metronome Festival Prague, Výstaviště Holešovice, Praha, 21. 6. 2019

  Prohlédněte si fotoreport z prvního dne hudebního festivalu Metronome Festival Prague. Letos se tento festival konal již po čtvrté a opět lákal návštěvníky na celou řadu hvězd, jako například Pražský Výběr, Katarzia, Band of Skulls či Morcheeba. Hlavní hvězdou pátečního večera byl bezesporu anglický zpěvák z Oasis Liam Gallagher. Více se dočtete v recenzi od Jany Stacke.

 • Foto: Walking Papers, Café V lese, Praha, 19. 6. 2019

  Přinášíme Vám fotoreport z pražského koncertu Walking Papers. Tato kapela ze Seattlu se představila zdejšímu publiku již po třetí a i tentokrát zvolila pro svou návštěvu klub Café v lese. Skupina je v současné době na koncertní šňůře se Stone Temple Pilots a do Prahy si odskočili během volna zahrát svůj sólový koncert. Vzhledem k tomu, že se jednalo o takto narychlo uspořádanou akci, nebyl klub zcela zaplněn. Na jejich výkonu se však menší návštěvnost neodrazila a skupina během dvou hodin podala skvělý výkon. Zpěvák a frontman Jeff Angell také pro nás udělal exklusivní rozhovor.

 • Foto: Mezi Ploty, Bohnice, Praha, 25. 5. 2019

  Již po 27. se konal v areálu psychiatrická nemocnice Bohnice multižánrový festival Mezi Ploty. Letošní ročník přilákal rekordní počet návštěvníků, kteří si mohli vybrat z velikého počtu kapel, divadel, přednášek, workshopů a dalších doprovodných akcí. 
  V sobotu se divákům mimo jiné představily kapely Gazdina roba, The Wild Root, N.O.H.A., Kašpárek v rohlíku, Marco, Wohnout, Marta Jandová či Vypsaná fiXa. Prohlédněte si náš fotoreport z této akce.