Jakub Jakubec posílá dopis z dovolené. Tequila, koks a ženy

Zajímá vás, jak tráví hudební hvězdy své zimní dovolené? Co tam dělají? Jestli jen pijí, nebo cestují či poslouchají hudbu? Jakub Jakubec, basák z kapely Bek Ofis a Lola běží, pro naše čtenáře posílá pozdravy ze svých cest. Článek je psán slovy hudebníka.

Jakub Jakubec snídá v Placencii na dovolené Jakub Jakubec snídá v Placencii na dovolené Zdroj: archiv hudebníka

Hola amigos,

po roce opět zdravím z cest. Letos jsem si nejprve zopakoval to nejlepší z Yucatanu a přizval si k tomu své rodiče. Přímo na Štědrý den nám na pláži blízko Tulumu zahrála free jaz místní skupina La Gorda tak dobře, že to málokdo ze spoluopalujících pochopil. Ke štědrovečerní večeři nás pak pozvala Legna s celou její rodinou a přáteli. Legna je majitelka úžasných cabanas Xbalamque mezi pláží a sladkovodní lagunou, kterou jsem poznal již loni. Při ohni pod palmovým porostem náladu dokreslovala hlasitá indická hudba.Jakub Jakubec

Další zastávkou byl Isla Cozumel, kde jsme navštívili nejmenší Hard Rock Café na světě. Bohužel ten večer nehrála žádná živá kapela. Pro přílišnou amerikanizaci ostrova jsme se rozhodli jet dále na jih. Mahahual a Bacalar, jídlo, tequila, chill out. Druhou litrovku tequily jsme s tátou pokořili na Silvestra zpátky v Tulumu na střeše hotelu. Poslouchali jsme při tom ožralecký jam z hostelu Veary Travelers a mlátili se smíchy jak vopice (a s vopicí). Skvělá kolumbijská kapela Grupo Nicho se v Cancusu letos nekonala, a tak jsem již sám vyrazil jižneji do Belize. Caye Caulker vám krásně zpomalí i srdeční tep.

Mezi různobarevnými domky se po písčitých ulicích plouží na golfových vozících černoši. Když odoláte koupi předraženého koksu, a vyhnete se tak zatčení za nejbližším rohem ještě předraženějšími policisty, můžete si užít spoustu věcí. Kromě kitesurfingu (jízda po vodě na prkně za pomoci tažného draka – pozn. red.), paddleboardingu (surfování s pádlem – pozn. red.), šnorchlování a potápění na korálovém útesu si můžete každý pátek užít jam session v Barrier Reef Sports baru s lokálními i světovými muzikanty.

Já si na basu zahrál Beatles a Guns ´n´ Roses a druhý den mne všichni na ostrově zdravili. Jinak tomuto ostrovu vládnou černoši, obrovské ženy a reggae, které si živě můžete vychutnat i přes den, například v Lazy Lizard baru, kde připravují i velmi chutné humry. Díky tímto Kryštofovi za zázemí (ptejte se na Rubi) kitexperiences. Zvednout kotvy se mi podařilo až po otřesném karaoke v Ocean Side night baru.

 

 

A teď sedím ve Flores, pohádkovém městě na ostrově v jezeře Peten Itza. Jsou tu křesťanské slavnosti. Všechny nejnovější světové disko hity jsou tu přemixované do latinsko amerických rytmů, holky a ženy všech velikostí tu dokáží neuvěřitelně vrtět zadkama. Ale všechny vypadají skvěle. Potvrzuji si tady, že každé ženě to sluší, když je zdravě sebevědomá, energická a veselá. Ale to je možná jenom moje úchylka. Zítra mne čeká zvířecí kakofonie v probouzejícím se pralesu kolem bájného Tikalu, Garifundi v Livingstonu. A pak pomalu na sever.

Brzy zase live a v Praze, Jakub

(11. leden 2013)

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Geezer Butler spolu s projektem Deadland Ritual vydává singl Down in Flames

  Superkapela Deadland Ritual nabízí nejen skvělý zvuk, ale také zajímavé složení hudebníků. 

 • Ringo Starr vystoupí v Kongresovém centru v Praze

  Ringo Starr  oznámil svůj návrat do Evropy po dlouhých šesti letech. Jeho turné bude mít celkem 21 zastávek. Začne v Paříži a skončí v Římě.
  Naštěstí se nevyhne ani České republice, kde 19. června vystoupí se svým All Star Bandem v pražském Kongresovém centru.

 • Vyhrajte s Airbnb nocleh v legendárních Abbey Road Studios, kde nahrávali i Beatles!

  Komunitní platforma Airbnb, která zprostředkovává ubytování lidem z celého světa, připravila pro své příznivce a milovníky hudby možnost jedinečného zážitku – přenocování ve světoznámých Abbey Road Studios v Londýně. Hostitelem této nabídky je hudebník, DJ, textař a producent Mark Ronson, který je spolu s Bruno Marsem autorem hitu Uptown Funk.

 • Paul McCartney nadchnul Prahu

  Včerejší večer se zapíše do paměti všech fanoušků sira Paul McCartneyho, který historicky podruhé ve své dlouhé kariéře vystoupil v České Republice a jak jinak než nadchl svým koncertem v rámci One on One Tour vyprodanou O2 Arénu v Praze. 

Další články z rubriky

Trochu jiné svátky: Vánoce 1914 inspirovaly mnoho hudebníků

Štědrý den je jedním z mála dní v roce, kdy...

Jak na metalové Vánoce?

Také vás neustále štvou pořád ty samé koledy dokola? Rok...

The Dubliners. Jedinečná atmosféra irských náleven v písních legendární kapely

Půl století parta vousatých sympaťáků z Dublinu oslňovala svět nejlepšími...

Cruel - patnáct let boje progrese s prokrastinací

Kapela Cruel patří mezi nejoriginálnější sestavy na naší rockové scéně...

Od hillbilly po bluegrass. Z muzicírování apalačských horalů se zrodil hudební fenomén

Earl Scruggs, Del McCoury, Tony Rice, Jimmy Martin a samozřejmě...