Anděl 2011: Máte nemoc? Jste Anděl! Doporučený

Další Anděl se právě rozjel. Po úvodní písni Wanastowek nastoupila moderátorka Marta Jandová a ztrapnila celé předávání hned v úvodu.

To, že by chtěla navázat na loňského Kluse a Farnou, bylo opravdu jen zbožné přání. Po dalších vášnivých proslovech třeba o Britney Spears jsme se dostali k Lucii Bílé a black metalovému Arakainu. 

Incheba Arena řvala asi jen kvůli moderátorce, která konečně představuje:

Skupinu roku:

J.A.R. - Dlouhohrající Děcka

Mandrage - Moje Krevní Skupina

Tata Bojs - Ležatá Osmička

Vyhlásit vítěze přišel Fanánek – moderátorka opět ukázala svou inteligenci ve chvíli, kdy řekla, že třetí místo získali J.A.R. První ovšem dostali Mandrage, které loni prakticky nikdo neznal. Není to tím, že by zabrali, tím, že by zrovna vydali totálně nezapomenutelné album, ale tím, že je začali hrát na známých rádiových stanicích, kam se ovšem dostanete jen přes známé svých známých. Pauzu mezi dalším vyhlášením vyplnil loňský moderátor Tomáš Klus, který dodal atmosféru alespoň svou písní. Skladbu roku přišla vyhlásit Marie Rottrová. Nominováni byli:

Skladba roku:

Mandrage – Šrouby a matice

Tomáš Klus – Nina

Václav Neckář & Umakart - Půlnoční

Vítězem Skladby roku se stal Václav Neckář & Umakart a jejich Půlnoční. Ačkoli patnáctky čekaly Mandrage, Skladbu získali, podle prvních svých slov, malomocní Neckář a spol.

Další pauzičku vyplňovala Tonya Graves, po které následovalo vyhlášení Zpěvák roku.

Zpěvák roku:

Dan Bárta/J.A.R. – Dlouhohrající Děcka

David Deyl – Zásah

Tomáš Klus - Racek 

„Chvěji se touhou, že chci říct něco, ale už teď vím, že to nedopadne,“ začal Tomáš Klus, vítěz kategorie Zpěvák roku. 

Lenka Dusilová vyplnila další pauzu. Je fakt, že kdysi byla slavná, když zpívala s Čechomorem, dnes by byla lepší asi reklama...

Videoklip roku:

Tata Bojs – Opakování

Tomáš Klus – Sybila

Václav Neckář & Umakart - Půlnoční

Videoklip roku má Neckář. Je úžasné, jak mnoho nominací bylo...

Podle Marty Jandové ty nejlepší písně píče život. A zpívat bude dětský orchestr statečné Anny K., která jediná v ČR měla nemoc. Anna K. ale Martu opravila, že nejde o dětský orchestr, ale sbor a zapěla společně s dětmi singl Píseň o slzách.

Konečně Marta Jandová najela na scénář a vyhlásila kategorii Nejprodávanější deska roku, i když těch r řekla víc, než musela. Tuto kategorii vyhrál Tomáš Klus – Racek.

Tomáš ještě házel vtipy, které Marta moc nechápala, ale alespoň řekla očekávané: Ještě jednou Tomáš Klus!

Nominace zpěvačky roku:

Anna K. – Relativní čas

Lenka Dusilová – Baromantika

Tonya Graves – I´m The Only Me

Zpěvačkou roku se stala Lenka Dusilová, i když předávající, Michael Kocáb tvrdil, že vyhraje Anna Graves. Lenka řekla, co jí drogy dovolily, poděkovala a odešla. A nyní zpívá Gábina Gunčíková.

Když už si člověk myslel, že bude mít od Jandové pokoj, vyhlásila

Objev roku:

Gabriela Gunčíková

Goodfellas

Tonya Graves

Vítězem se stala skupina Goodfellas.

Nevím, kdo psal scénář pro Jandovou, ale dalším hudebním hostem je Mandrage, skupina, která sedí v hledišti. Další nominací je Album roku:

Album roku:

Lenka Dusilová – Baromantika

Tata  Bojs – Ležatá osmička

Tomáš Klus - Racek

Vítězem se stal Tomáš Klus, který poděkoval širokému týmu spolupracovníků a kamarádů, kamarádek...

Marta Jandová právě děkuje všem vítězcům, ano, čtete správně, a dále partnerům. Být partnerem vítězce, tak se asi stydím...

David Deyl vyplnil pauzu na čekání někoho, kdo přijde do Síně Slávy Anděla. Bude to Dusilová, nebo jiný případ? Kde jsou ty časy, kdy byl Anděl něco? Po reklamní pauze se Marta Jandová rozjela stejně dementně jako předtím. Poté uvedla kapelu svého otce, která je, jak jinak, nejoblíbenější.

Dva úžasní kytaristé, dle Jandové, vyhlašují Anděla, opravdového Anděla – Bendl a Janda, co je horší? Možná to, že Marta srovnávala Olympic s Rolling Stones. A do síně slávy vstoupil Václav Neckář. Na jednu stranu – kdo jiný? Neckář to má za pár. 

Anděl se stal kravinou stejně trapnou, jakou je Český Slavík. Ale všichni z naší republiky budeme děkovat zpěvákům, kteří měli rakovinu, AIDS nebo podobné nemoci, které můžou potkat kdekoho z nás. Ovšem, o nás nikdo neví...

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Létofest je již v plném proudu

  Létofest to je tour osmi letních festivalů, které zasáhnou celou Českou republiku a nabídnou bohatý hudební i doprovodný program.

 • Moravské hrady míří opět na Veveří

  Moravské hrady.cz je letní kulturní festival. Letos proběhne 6. ročník festivalu, který se uskuteční společně s 11. ročníkem festivalu České hrady.cz během léta 2015 na významných českých a moravských historických památkách postupně v osmi různých krajích České republiky.

 • Pánská jízda v Hradci nad Moravicí

  Rok se s rokem sešel a je tu opět další ročník festivalu Hrady CZ, přesněji jeho zastávka v Hradci nad Moravicí, která se uskuteční ve dnech 15. srpna a 16. srpna.

 • Rozhovor s Martinem Vajglem: Jsem poctěn dál nést pochodeň Olympicu

  Na bicí hraje už od tří let a do dnešní doby se probubnoval skrze mnoho pódií a kapel jako například Vltava, Wanastowi Vjecy nebo -123min. Nyní je čtyřicetiletého bubeníka možno vidět a slyšet coby hostujícího bubeníka skupiny Olympic. Nejen o tom s Martinem Vajglem.