Exploze na pražské Nové Chmelnici pod taktovkou Kissin‘ Dynamite nabyla neočekávaných rozměrů

Po velmi úspěšné show na letošním Masters of Rock ve Vizovicích, se 11. listopadu 2016 němečtí Kissin' Dynamite vrátili na českou půdu se svým turné k nové desce Generation Goodbye. Zahráli v pražském klubu Nová Chmelnice a show to byla opravdu explozivní. Kdo váhal nad účastí a nakonec přišel, rozhodně neprohloupil. Opravdu to stál za to.

Kissin' Dynamite předvedli praze strhující show Kissin' Dynamite předvedli praze strhující show Foto: Petr Hájek/musicweb.cz

Celý večírek odstartovala kapela Maxxwell ze Švýcarska. Během svého setu odehráli jak starší písně, tak i zbrusu nové. Hádám, že pro většinu publika byla tato partička neznámá, ale i přes to si dokázali vybudovat slušný kotel, během posledních songů to skoro vypadalo, jako kdyby oni měli být hlavní hvězdy večera. Ale jak se říká, v tom nejlepším se má přestat. Maxxwell si svůj hrací čas využili naplno a ukázali všechno, co v nich je.


Po krátké přestavbě podia se s prvními tóny novinky Generation Goodbye, z jejich stejnojmenného alba, pomalu ale jistě vynořují Andi Schnitzer, Steffen Haile, Jim Müller a nakonec i Ande a Hannes Braunovi. Jestliže atmosféra u předkapely byla neuvěřitelná, nevím, jak mám pojmenovat to, co nastalo teď. Že by šílenství? To při následujícíh Money, Sex and Power a DNA neutichalo, spíše naopak. Těžko říct, jestli kluci čekali takové přivítání a jejich slova ,,Jste to nejlepší publikum tohoto turné" můžeme brát vážně, nebo se jedná jen o klasickou frázi, patřící na všechny koncerty.


Novinek bylo na programu víc, než dost. Je vidět, že se toho kapela nebojí a své tvorbě věří. Není moc obvyklé, aby kapela přehrála na koncertě téměř celou jejich novou placku. A ještě méně obvyklé je, aby všechny byly přijaty publikem, jako by to byly jejich koncertní stálice již řadu let. Stále se zvětšující kotel pod podiem dával najevo, svou spřízněnost s kapelou a mezi jednotlivými písněmi se málokdy Hannes dostal ke slovu. I když ono možná pro něj lepší, sám se přiznal, že mu z toho došla slova. Ona ta otřepaná věta o nejlepším publiku na světě přece jen asi bude pravdivá.


Malé zpomalení tempa, v té smršti a rychlosti, jako by se zastavil čas (nebo snad začal běžet pozpátku?), nastalo při novince If Clock Were Running Backwards a později, když celé podium zaplnil klavír, na který Hannes za doprovodu Andeho s kytarou, zahrál a zazpíval Only Good Die Young a Out In the Rain. Sakra, to je síla. I nějaké blikající zapalovače a světélka jsem v publiku zahlédla.


Největší ohlas pravděpodobně sklidila povedená (a pravdivá?) novinka Hashtag Your Life. Hannes nemusel ani zpívat, celá Chmelnice znala text zpaměti a doprovázela ho. Kissin' byli opravdu unešení z reakce a odezvy publika. Energie a dobrá nálada lítala všemi směry, stejně tak, jako Jim a Steffen lítali po podiu.


Celý koncert bylo vidět, že si svou show užívají, vyzařoval z nich neskutečný zápal pro hru a hudbu, ale zároveň dávali najevo ten nadhled a lehkost, se kterou to vše dělají.


Prostě a jednoduše, tenhle večer byla bomba. Fanoušci po celou dobu vytvářeli neskutečné podmínky oběma kapelám. Komunikace jednotlivých členů kapel s publikem byla parádní a odezva z kotle byla jedna z nejlepších, jaké jsem mohla vidět. Nestačí jen poděkovat kapelám za super zážitek, velké díky patří hlavně všem přítomným, kteří se velkou měrou podíleli na té bezchybné atmosféře.

 

Playlist: Generation Goodbye; Money, Sex and Power; DNA; Highlight Zone; Running Free; Love Me, Hate Me; If Clock Were Running Backwards; She's Killer; Deadly; She Came She Saw; Somebody to Hate; Operation Supernova; Only Good Die Young; Out In The Rain; Supersonic Killer; Sex Is War; Hashtag Your Life; Steel of Swabia; Ticket to Paradise; Six Feet Under; I Will Be King; Flying Colours

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Judas Priest vydali singl z nového alba

  Se zbrusu novým albem se už za dva měsíce vytasí britská žijící legenda Judas Priest. V pořadí již osmnácté album nazvané Firepower doprovodí nadcházející severoamerické a evropské turné. V rámci toho přivezou nejen nové songy i do České republiky. Publikum koncertu se má na co těšit.

 • Zemřela Dolores O’Riordanová z irských The Cranberries

  Ve 46 letech zemřela zpěvačka s nezaměnitelným hlasem Dolores O'Riordanová z irské rockové skupiny The Cranberries. O její náhlé smrti v pondělí 15. ledna informovala irská televizní a rozhlasová stanice RTE, úmrtí potvrdila i samotná kapela na webu. O'Riordanová působila v The Cranberries od roku 1990. V posledních letech ale zpěvačka trpěla bipolární poruchou.

 • Koncert Arch Enemy v Praze: White-Gluz zazářila nejen modře

  Pražská hudební hala Forum Karlín jednou opět přivítala metalisty z celého okolí. V neděli 14. ledna tam totiž zahráli švédští death metalisté Arch Enemy. Pouhou chvíli před nimi se na pódiu předvedli Finové Wintersun a předkapely Jinjer a Tribulation. Velký nápis na pokladně hlásil: vyprodáno.

 • Rage i jejich hosté v Praze předvedli energií nabitý set

  Během večera prezidentských voleb, 12. ledna, vystoupila v pražském klubu Nová Chmelnice trojice metalových kapel vedená legendárními Němci Rage. Vyznamenali se i Firewind. Jednalo se o přehlídku vpravdě povedenou, narušenou snad jenom technickými problémy, která jistě uspokojila každého v sále.

Další podobné články