Harlej zahrál v Kolíně samé hity

Nekonečné muzikantské kočování přivedlo kapelu Harlej zpět do kolínského Městského kulturního domu. A jelikož i v polabí stihli za takřka čtvrt století existence nasbírat dost fanoušků, o plný dům a skvělou atmosféru bylo předem postaráno.

Akustická série se již stala pevnou součástí každého vystoupení Harleje Akustická série se již stala pevnou součástí každého vystoupení Harleje Zdroj: Zdeněk Hejduk

Od posledního koncertu Harleje v Kolíně uplynulo něco málo přes rok. Od té doby nevydali žádné studiové album, dalo se tedy čekat, že v setlistu se to bude hemžit samými osvědčenými tutovkami. A tento předpoklad se ukázal být správný. Po skončení setu předkapely Loco Loco netrvalo dlouho a sálem se rozezněla známá fanfára, užívaná Harlejem již mnoho let jako intro. Scéně vévodila ohromná obrazovka, což dříve rozhodně nebývalo zvykem. Úvodní animace sice slibovala multimediální show, ale tak horké to zase nebylo - po dobu celého koncertu se sem standardně přenášelo dění na pódiu, snímané několika kamerami.

Energická vyřvávačka Zfetovanej je samozřejmě důsledně prověřená tutovka, která jako otvírák nemůže zklamat. Dobrá nálada je jasně znát jak na scéně, tak pod ní a a vzájemný přenos pozitivní energie probíhá, tak jak má. Parta okolo kytaristy Tondy Rauera se nebere nijak vážně, ale všechny skopičinky jsou postavené na důsledně profesionálním výkonu všech zúčastněných.

 

 

Pokud bych měl vystoupení něco vytknout, asi by to byl nedostatek překvapivých momentů. Setlist je pečlivě poskládaný z osvědčených hitů. Z nich snad jedině letitou Sbírku z alba Zastavte tu vodu jsem naživo dlouho neslyšel. Jinak zde najdeme samé sázky na jistotu, ale protože kapela zrovna nepropaguje žádnou novinku, dá se to pochopit a publikum to bezpochyby ocení.

Dojde i na tradiční akustickou vsuvku, kterou zpěvák Tomáš Hrbáček osvěží přednesem Stánků. Před písní Odcházím nesmí chybět vzpomínka na Vláďu Šafránka, jehož nezaměnitelná osobnost téhle kapele pomohla se v začátcích odlepit od země. Dojde i na obligátní Kolíne Kolíne, kterou tady publikum zpívá snad každé kapele, až už je to trošku klišé.

Přídavek také již tradičně obstará už ustálená dvojice Svařák a Optimistická. Při první z jmenovaných se pódium rozhýbe tančícími nafukovacími panáky. Následně již publikum kapelu vyvolává marně. Harlej v Kolíně opět prokázal, že jeho koncert je vždy sázkou na jistotu.

Velkých věcí je v budoucnosti téhle party hned několik. Na 13. června pozvali do Žlutých lázní v Praze spřátelené kapely, aby s nimi velkolepě zavzpomínali na Vláďu Šafránka. Tonda Rauer se také chystá vydat nové songy projektu Brian, v němž se kdysi právě se Šafránkem poprvé sešli, a jehož oživení před zpěvákovou smrtí chystali. A potom snad již dojde i na novou hudbu od Harleje.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Setlist: Zfetovanej, Kapitán Morgan, Jůlie, Malá nevěrná holka, Na prodej, Vostuda, Královna noci, Zemětřesení, Hodný holky zlý kluky chtěj, Sbírka, Balada o tom, jak si chlapec pod vlivem měkké drogy našel děvče s nízkým IQ, Stává se stává, Možná, Kulisácká, Zrzi zrzi, Než to s náma půjde ke dnu, Z Kuby kiwi, Přirození, Stražní andělé, Pověste ho vejš, Proč pocit mám, Proměna, Odcházím, Harlej Krišna, Svařák, nafukovaci panaci, Optimistická

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Godsmack, Lucerna, 11. 6. 2019

  Není mnoho významných kapel, které by do České republiky ještě nikdy nezavítaly. Jednou z mála je jeden z nejdůležitějších amerických bandů žánru hard & heavy - bostonští Godsmack. Podívejte se na fotogalerii z koncertu!

 • Foto: Metalfest, Amfiteatr Lochotín, Plzeň, 1. 6. 2019

  První červnový den pódium v amfiteátru Metalfestu ovládli vikingové Amon Amarth, vystoupila i britská gothic-metalová legenda Cradle of Filth a kytarista Gus G se svojí kapelou. Z druhého dne festivalu Metalfest vám přinášíme fotoreportáž.

 • Jižané Hogjaw míří do Kolína

  Již počtvrté do Česka zavítá americká skupina Hogjaw, aby zde předvedla svou show plnou rockových melodií. Tentokrát na velkém pódiu kolínského Městského společenského domu. Tvrdé kytarové riffy, silné melodie a naléhavě znějící zpěv – to jsou hlavní devízy těchto nastupujících králů stylu všeobecně označovaného jako jižanský rock.

 • Foto: Metalfest 2019 z davu - 3. den

  Z posledního a parného dne Metalfestu přinášíme fotky skupin Civil War, Almanac, Death Angel, The 69 Eyes, Korpiklaani a sólového projektu zpěváka Deeho Snidera. Poslední den pohledem obyčejného návštěvníka.

Další podobné články