Koncert Ozzyho Osbourna v Praze: hlavní hvězdu večera zastínili Johnny Depp a Zakk Wylde Doporučený

Pražský koncert Ozzyho Osbourna nalákal na letňanské letiště tisíce lidí. Velkým tahounem byl kromě bývalého zpěváka Black Sabbath i americký herec Johnny Depp, který vystupoval před Osbournem. Depp si zahrál na kytaru v kapele Hollywood Vampires společně s Alicem Cooperem a Joem Perrym. Tato hvězdná předkapela ale nakonec Ozzymu spíše uškodila.

Johnny Depp s Alicem Cooperem na koncertě v Praze 13. června 2018 Johnny Depp s Alicem Cooperem na koncertě v Praze 13. června 2018 Foto: David Webr/musicweb.cz

O pražské vystoupení zpěváka Ozzyho Osbourna z kultovní heavymetalové kapely Black Sabbath byl letos až nebývalý zájem. Jak by také ne, když jednou předkapelou byl sólový projekt zpěváka Jonathana Davise ze skupiny Korn a o druhé rozehřívací kolo se postaralo uskupení Hollywood Vampires – ne příliš známý název, který však ukrývá jména Alice Cooper, Joe Perry a Johnny Depp.

Herec hudebníkem

A právě Hollywood Vampires Ozzyho Osbourna bez větší námahy převálcovali. Už jen tím, že na pódium vstoupil s kytarou v ruce Johnny Depp, kterého většina přítomných dosud viděla jen ve filmech. Deppovi přitom hudba sluší – s dalšími muzikanty za zády působil přirozeně a spokojeně. Sám před pár lety přiznal, že být členem rockové kapely a jezdit na turné byl vždycky jeho sen. Nyní se mu splnil se vším všudy. I s typickým rockovým klišé – někdo z publika po Deppovi hodil velkou bílou podprsenku, kterou si překvapený herec pověsil na mikrofon.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Svým setem Hollywood Vampires zavzpomínali na již mrtvé rockové hudebníky. Velkou část písní totiž tvořily covery jiných známých kapel. Po úvodní písni I Want My Now a následné autorské Raise the Dead spustila kapela s Alicem Cooperem v čele jednu převzatou píseň za druhou. „Hrajeme písně pro naše již mrtvé přátele," uváděl Cooper jednotlivé skladby. Zazněly například The Jack od AC/DC, Ace of Spades od Motörhead či Baba O'Riley z pera The Who. K mikrofonu se nakonec dostal i Depp. Slušně odzpíval Heroes Davida Bowieho a část písně People Who Died.

 

 

Více než hodinový koncert Hollywood Vampires prokládali písněmi od Alice Coopera (I'm Eighteen, School's Out) a Aerosmith. Kytarista Joe Perry tak po několika letech zahrál písně kapely, ve které se nejvíce proslavil. Sweet Emotion a Combination mu v setu sedly – Perry při nich dělal obličeje na fanoušky, smál se a i jeho kytarové výkony byly nejvýraznější. Závěrečné představování kapely mělo bezesporu také něco do sebe. Zatímco Alice Cooper říkal jména jednotlivých členů, Johnny Depp se šel schovat do zákulisí. Zmatený Cooper jej tak musel po kratším hledání znovu na pódium vytáhnout. O to větší potlesk si ale oba muzikanti nakonec vysloužili. Dav nebyl k utišení několik minut.

Stárnoucího zpěváka zachraňoval kytarista

Oproti tomu bylo vystoupení Ozzyho Osbourna daleko chladnější. Kdo po promítnutém intru a pompézní skladbě O Fortuna čekal příchod slavné rockové legendy, musel být zklamán. Ozzy se totiž na pódium přišoural shrbený a pomalým krokem a během zpívání chvílemi vypadal, jako kdyby něco hledal na podlaze. Otvírák Bark at the Moon byl sice dobrou volbou, Osbournův hlas se ale v průběhu večera postupně zhoršoval. Druhou píseň setlistu, Mr. Crowley, zpěvák ještě zvládl se ctí. Klasika kapely Black Sabbath, dlouhá skladba War Pigs, už ale působila jako neskutečná muka.

 

 

Ozzy začal zpívat falešně a nezlepšil se ani při očekávaném kousku Crazy Train. Zpěváka přitom po téměř celý koncert zastiňoval kytarista Zakk Wylde. Ten hrál celou hodinu a půl skvěle. Ať již klasicky prsty, zuby či s kytarou za hlavou. Wylde na pódiu skákal a házel hlavou i za Ozzyho a celé vystoupení nakonec pozvedl na dobrou úroveň. Když na konci celého setu začal Osbourne fanoušky povzbuzovat, aby si vytleskali přídavek v podobě písní Paranoid a Mama, I'm Coming Home, působil téměř trapně. Zpěvák s takovým renomé přeci podobné situace nemá zapotřebí. I tak ale nakonec celý večer stál za návštěvu a poslech. Hlavní hvězda večera k tomu ale ve velké míře nepřispěla. Škoda, že koncert Ozzyho Osbourna vlastně nebyl o Ozzym Osbournovi.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • The Hu překvapují mongolským folk metalem

  Mongolští metalisté s dlouhými vlasy, tradičními nástroji a neúprosným hrdelním zpěvem zachvátili internet na konci loňského roku, když vypustili dvě úvodní skladby z chystaného alba. Nyní vydali celou studiovou desku nazvanou The Gereg.

 • Rozhovor s Karlou Tallas: Lidský přístup Ronnieho Jamese Dia k fanouškům i médiím byl mezi muzikanty unikátní

  Karla Tallas patří mezi nejzkušenější rockově-metalové žurnalisty v Česku. Přispívala do několika rockových periodik, působila i jako šéfredaktorka Hard Rockera. Má za sebou nesčetně rozhovorů s nejslavnějšími muzikanty. „Ronnie James Dio si fanoušky i novináře dokázal pamatovat i po letech,“ vzpomíná publicistka, která absolvovala i světová turné s Aerosmith, Doro nebo Gotthard. V současné době se zabývá novým digitálním projektem. 

 • Hardline zahrají v Praze

  Rockoví veteráni Hardline sice pocházejí ze Spojených států amerických, ale v současnosti je jejich domovem Apeninský poloostrov. Právě zde zpěvák Johnny Gioeli našel všechny členy aktuální sestavy kapely, která si tak prošla znovuzrozením. Jak skvěle jim to šlape předvedou v pražském klubu Nová Chmelnice 18. října.

 • As I Lay Dying mají hotovo: album Shaped by Fire vyjde už příští týden

  O tom, že se v kapele As I Lay Dying něco děje, vědí fanoušci více jak rok. Loni v červnu muzikanti vydali singl My Own Grave, který se stal předzvěstí nové desky. A nyní členové zahlásili: máme hotovo!

Další podobné články