Korn podali v Praze standardně kvalitní výkon

Po necelém roce se do naší kotliny opět vydala americká stálice Korn, která předvedla svoji show beznadějně vyprodanému Foru Karlín. Kdo si tak ve čtvrtek večer našel čas, rozhodně neprohloupil. Kapela vsadila na jistotu, a tak si čeští fanoušci mohli připomenout jejich největší hity. Metalovou atmosféru doplnil support v podobě kapel Hellyeah a Heaven Shall Burn.

Korni tuzemské publikum rozhodně nezklamali Korni tuzemské publikum rozhodně nezklamali Zdroj: Šárka Jandová, musicweb.cz

Jako první se publikum snažila rozehřát americká heavy metalová banda Hellyeah, která se skládá ze zkušených hudebníků Chada Graye (ex-Mudvayne), Toma Maxwella (ex-Nothingface), Kyla Sanderse, Christiana Bradyho a Vinnieho Paula (ex-Pantera, ex-Damageplan). Dohromady se dali v roce 2006 a o rok později se na trhu objevil eponymní debut. Od té chvíle stihli nahrát další čtyři studiovky, ovšem pražský koncert se skládal z celkem sedmi tracků, které pochází ze čtvrté desky Blood for Blood (2014) a ze zatím posledního alba Undeniable (2016).

Jejich vystoupení bylo vskutku energické a na kapele samotné bylo vidět, jak by rádi dostali přítomné návštěvníky do varu. To se jim povedlo tak na půl – někteří lidé se jali cirkle pitů, jiní jen tak postávali a se zvědavostí poslouchali. Hellyeah u nás nejsou známou značkou, nicméně jejich vystoupení dokázalo zaujmout a já jsem si jistá, že jim po středečním koncertu fanoušků přibylo.

Poté přišli na řadu ostří hoši z německé kapely Heaven Shall Burn, kteří mají na svém kontě od roku 2000 osm řadových alb. Na setlistu, který předvedli před dostávajícím se do varu publikem, se nacházel průřez skoro celou diskografií. Vybrali tracky ze třetí řadovky Antigone (2004), čtvtého alba Deaf of Our Prayers (2006), páté studiovky Iconoclast (2008), šesté desky Invictus (2010), sedmého CD Veto (2013) a konečně osmého počinu Wanderer, který vyšel v září loňského roku.

Korn

Na závěr střihli cover verzi písně Black Tears od dnes již neexistující švédské death metalové bandy Edge of Sanity. Vystoupení Heaven Shall Burn mělo ten správný drajv, který publikum naladil a rozproudil, a dokonce si fanoušci žádali přídavek. Dalšího songu se však nedočkali, protože na řadu mělo přijít vystoupení hlavní hvězdy večera.

V devět hodin měla svoji show spustit nu-metalová formace, u nás oblíbená kapela Korn. Stage už nachystaná, skupina ale nikde a každá další minuta se tak zdála být nekonečná, protože všichni byli neuvěřitelně netrpěliví (= natěšení). Naštěstí za zhruba sedm minut začali Jonathan, Munky, Fieldy, Head a Ray přicházet na podium a tuzemští fanoušci je začali řádně vítat. Celé Forum Karlín okamžitě ožilo a hned bylo jasné, že tento koncert bude jedním z TOP hudebních zážitků tohoto roku.

I když kapela loni na podzim vydala výborné album The Serenity of Suffering, tracků z této desky moc nepředvedla. Kdo by tak čekal, že uslyší živé interpretace některých z jedenácti písní, mohl být zklamán, ze zmíněné desky zahráli zkraje večera Rotting In Vain a později Insane. Dalo by se tedy říct, že Korni vsadili na jistotu a předvedli osvědčené hity. Návštěvníci si mohli vychutnat tracky z prvních sedmi alb, tedy songy z eponymního debutu (1994) a daších desek Life Is Peachy (1996), Follow The Leader (1998), Issues (1999), Untouchables (2002), Take a Look in the Mirror (2003), See You on the Other Side (2005) a již zmíněné dvanácté řadovky The Serenity of Suffering (2016). Do svého setlistu zahrnuli i We Will Rock You velikánů Queen a touhle písní obohatili singl Coming Undone.

Za zmínku určitě stojí i několika minutové solo bubeníka Raye Luziera, který po každém potlesku pokračoval v bubnování, a také hra na dudy frontmana Jonathana Davise, jenž tradičně vystupoval v sukni.

Podívejte se na bonusy Falling Away From Me a Freak on a Leash

Pódiová produkce skvěle doplňovala koncert samotný a spolu se zvukem, který byl vyladěný, dokresloval skvělou atmosféru. Je tak zcela jasné, že čtvrteční koncert kapely Korn byl zážitkem a užívali si ho jak posluchači, tak i kapela samotná.

Setlist Korn: Right Now, Here to Stay, Rotting in Vain, Somebody Someone, Word Up, Coming Undone, Insane, Y’All Want a Single, Make Me Bad, Shoots and Ladders, Blind, Twist, Good God, Falling Away From Me, Freak on a Leash

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • The Hu překvapují mongolským folk metalem

  Mongolští metalisté s dlouhými vlasy, tradičními nástroji a neúprosným hrdelním zpěvem zachvátili internet na konci loňského roku, když vypustili dvě úvodní skladby z chystaného alba. Nyní vydali celou studiovou desku nazvanou The Gereg.

 • Rozhovor s Karlou Tallas: Lidský přístup Ronnieho Jamese Dia k fanouškům i médiím byl mezi muzikanty unikátní

  Karla Tallas patří mezi nejzkušenější rockově-metalové žurnalisty v Česku. Přispívala do několika rockových periodik, působila i jako šéfredaktorka Hard Rockera. Má za sebou nesčetně rozhovorů s nejslavnějšími muzikanty. „Ronnie James Dio si fanoušky i novináře dokázal pamatovat i po letech,“ vzpomíná publicistka, která absolvovala i světová turné s Aerosmith, Doro nebo Gotthard. V současné době se zabývá novým digitálním projektem. 

 • Hardline zahrají v Praze

  Rockoví veteráni Hardline sice pocházejí ze Spojených států amerických, ale v současnosti je jejich domovem Apeninský poloostrov. Právě zde zpěvák Johnny Gioeli našel všechny členy aktuální sestavy kapely, která si tak prošla znovuzrozením. Jak skvěle jim to šlape předvedou v pražském klubu Nová Chmelnice 18. října.

 • As I Lay Dying mají hotovo: album Shaped by Fire vyjde už příští týden

  O tom, že se v kapele As I Lay Dying něco děje, vědí fanoušci více jak rok. Loni v červnu muzikanti vydali singl My Own Grave, který se stal předzvěstí nové desky. A nyní členové zahlásili: máme hotovo!

Další podobné články