Korn podali v Praze standardně kvalitní výkon

Po necelém roce se do naší kotliny opět vydala americká stálice Korn, která předvedla svoji show beznadějně vyprodanému Foru Karlín. Kdo si tak ve čtvrtek večer našel čas, rozhodně neprohloupil. Kapela vsadila na jistotu, a tak si čeští fanoušci mohli připomenout jejich největší hity. Metalovou atmosféru doplnil support v podobě kapel Hellyeah a Heaven Shall Burn.

Korni tuzemské publikum rozhodně nezklamali Korni tuzemské publikum rozhodně nezklamali Zdroj: Šárka Jandová, musicweb.cz

Jako první se publikum snažila rozehřát americká heavy metalová banda Hellyeah, která se skládá ze zkušených hudebníků Chada Graye (ex-Mudvayne), Toma Maxwella (ex-Nothingface), Kyla Sanderse, Christiana Bradyho a Vinnieho Paula (ex-Pantera, ex-Damageplan). Dohromady se dali v roce 2006 a o rok později se na trhu objevil eponymní debut. Od té chvíle stihli nahrát další čtyři studiovky, ovšem pražský koncert se skládal z celkem sedmi tracků, které pochází ze čtvrté desky Blood for Blood (2014) a ze zatím posledního alba Undeniable (2016).

Jejich vystoupení bylo vskutku energické a na kapele samotné bylo vidět, jak by rádi dostali přítomné návštěvníky do varu. To se jim povedlo tak na půl – někteří lidé se jali cirkle pitů, jiní jen tak postávali a se zvědavostí poslouchali. Hellyeah u nás nejsou známou značkou, nicméně jejich vystoupení dokázalo zaujmout a já jsem si jistá, že jim po středečním koncertu fanoušků přibylo.

Poté přišli na řadu ostří hoši z německé kapely Heaven Shall Burn, kteří mají na svém kontě od roku 2000 osm řadových alb. Na setlistu, který předvedli před dostávajícím se do varu publikem, se nacházel průřez skoro celou diskografií. Vybrali tracky ze třetí řadovky Antigone (2004), čtvtého alba Deaf of Our Prayers (2006), páté studiovky Iconoclast (2008), šesté desky Invictus (2010), sedmého CD Veto (2013) a konečně osmého počinu Wanderer, který vyšel v září loňského roku.

Korn

Na závěr střihli cover verzi písně Black Tears od dnes již neexistující švédské death metalové bandy Edge of Sanity. Vystoupení Heaven Shall Burn mělo ten správný drajv, který publikum naladil a rozproudil, a dokonce si fanoušci žádali přídavek. Dalšího songu se však nedočkali, protože na řadu mělo přijít vystoupení hlavní hvězdy večera.

V devět hodin měla svoji show spustit nu-metalová formace, u nás oblíbená kapela Korn. Stage už nachystaná, skupina ale nikde a každá další minuta se tak zdála být nekonečná, protože všichni byli neuvěřitelně netrpěliví (= natěšení). Naštěstí za zhruba sedm minut začali Jonathan, Munky, Fieldy, Head a Ray přicházet na podium a tuzemští fanoušci je začali řádně vítat. Celé Forum Karlín okamžitě ožilo a hned bylo jasné, že tento koncert bude jedním z TOP hudebních zážitků tohoto roku.

I když kapela loni na podzim vydala výborné album The Serenity of Suffering, tracků z této desky moc nepředvedla. Kdo by tak čekal, že uslyší živé interpretace některých z jedenácti písní, mohl být zklamán, ze zmíněné desky zahráli zkraje večera Rotting In Vain a později Insane. Dalo by se tedy říct, že Korni vsadili na jistotu a předvedli osvědčené hity. Návštěvníci si mohli vychutnat tracky z prvních sedmi alb, tedy songy z eponymního debutu (1994) a daších desek Life Is Peachy (1996), Follow The Leader (1998), Issues (1999), Untouchables (2002), Take a Look in the Mirror (2003), See You on the Other Side (2005) a již zmíněné dvanácté řadovky The Serenity of Suffering (2016). Do svého setlistu zahrnuli i We Will Rock You velikánů Queen a touhle písní obohatili singl Coming Undone.

Za zmínku určitě stojí i několika minutové solo bubeníka Raye Luziera, který po každém potlesku pokračoval v bubnování, a také hra na dudy frontmana Jonathana Davise, jenž tradičně vystupoval v sukni.

Podívejte se na bonusy Falling Away From Me a Freak on a Leash

Pódiová produkce skvěle doplňovala koncert samotný a spolu se zvukem, který byl vyladěný, dokresloval skvělou atmosféru. Je tak zcela jasné, že čtvrteční koncert kapely Korn byl zážitkem a užívali si ho jak posluchači, tak i kapela samotná.

Setlist Korn: Right Now, Here to Stay, Rotting in Vain, Somebody Someone, Word Up, Coming Undone, Insane, Y’All Want a Single, Make Me Bad, Shoots and Ladders, Blind, Twist, Good God, Falling Away From Me, Freak on a Leash

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Vltava, Palác Akropolis, Praha, 16. 5. 2019

  Kapela Vltava pokřtila ve čtvrtek večer v pražském Paláci Akropolis svůj box set se 7 CD s názvem Náklad štěstí. Tento set zahrnuje veškerá řadová alba této skupiny a na sedmém CD se nacházejí různé raritní a dosud nevydané písně. Samotný koncert se nesl v pohodové atmosféře, která je pro tuto kapelu typická. Skupina pod vedením Roberta Nebřenského šlapala jako namazaný stroj a přehrála jak svůj straší osvědčený repertoár, tak novější kusy z posledních alb. Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto koncertu.

 • Ozzy se ještě jednou vrátí do Prahy. Přiveze Judas Priest

  Ozzy Osbourne se sice potýká s kupou zdravotních potíží, kvůli kterým musí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné, ale to mu nebrání přidávat další. V rámci jedné z nich se vrátí také do pražské O2 areny. A přiveze s sebou další veterány - Judas Priest.

 • VIDEO: Rozhovor s Traktor - Teprve začínáme

  Rok 2019 ještě není v polovině a pro kapelu Traktor je už teď jasné, že bude nejúspěšnějším v její historii. Album Šachoffnice se prodává lépe než jeho předchůdci a turné na jeho podporu dokázalo zaplnit velké haly po celé zemi, včetně pražského Fóra Karlín.

 • Masters of Rock uzavírá seznam vystupujících

  Sedmnáctý ročník jedné z nejprestižnějších přehlídek metalových kapel z celého světa v Česku se nezadržitelně blíží. Je tedy načase si zkompletovat seznam vystupujících. Jak je již tradicí, najdeme tu spoustu známých jmen, ale i několik premiér.