Slash: Kytarový mistr nezklamal Doporučený

Pondělní večer v Lucerně patřil vlasáčům", kteří v čele se Slashem ovládli Velký sál a předvedli takovou kytarovou show, že běhal mráz po zádech. Koncertu šťáva opravdu nechyběla.

Slash na pražském koncertě Slash na pražském koncertě Foto: Eva Makovská, musicweb.cz

Česká předkapela Venefica nastoupila s něčím mezi měkčím metalem a rockem. Byli vděční, že můžou dělat předskokana velkému kytaristovi, a tak bylo vidět i slyšet, že hrají na sto deset procent a vystoupení si užívají. Diváci se také náležitě zapojili, mírná únava v publiku byla patrná pouze při posledních dvou skladbách. Nicméně Venefica přítomné výtečně navnadila na hlavní program večera.

Natřískaná a vyprodaná Lucerna se po delším postávání a vytleskávání dočkala. Slash přikráčel se svým cylindrem a slunečními brýlemi, které už po řadu let slouží jako jeho poznávací znamení nejen na koncertech. Fanoušci muzikanta přivítali velkým jásotem, a když spustil svoje rychloprsty na pražci kytary, jako by se zastavil čas a lidé stáli oněmnělí s otevřenou pusou.

 

 

Zpěvák a kytarista Myles Kennedy má hlas jako zvon a jeho zazpívané výšky byly obdivuhodné. I přes to, že Myles trpí částečnou ztrátou sluchu, je považován za jednoho z nejlepších rockových zpěváku současnosti.

Ani doprovodná kapela The Conspirators neměla chybu. Jejich házení vlasy a velká show byla pastvou pro oči. Kapela často improvizovala, a to dodávalo celkovému vystoupení grády. Slash se mazlil se svojí kytarou, a ta na oplátku sama zpívala. Jediné, co by se dalo vytknout, bylo nazvučení. Slash nebyl slyšet stejně dobře jako ostatní členové, což trochu ubíralo na efektnosti vystoupení.

Podívejte se také na fotoreportáž z koncertu Slashe v Lucerně

Fanoušci si užívali koncert celou dobu, a i když jim už nezbývala skoro žádná energie, přídavek jako by jim vdechl další život. Welcome to the Jungle a Paradise City od Guns N' Roses rozezpívaly všechny uvnitř a při vypuštění bílých konfet byla atmosféra k nepopsání. Vidět a slyšet na živo takové umělce je zkrátka nezapomenutelné.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Nick Mason, Lucerna, Praha, 25. 7. 2019

  Unikátní možnost vidět zakládajícího člena Pink Floyd měli všichni fanoušci, kteří se ve čtvrtek večer dostavili do pražské Lucerny. Nick Mason, mimochodem jediný člen, který hrál v Pink Floyd nepřetržitě od jejich založení, přivezl do Prahy vzpomínku na počáteční léta této kapely. Celý večer se tak nesl v duhovém psychedelickém oparu, a to v nejlepším slova smyslu. Kapela, se kterou je Mason v současné době na turné, a kterou pojmenoval Nick Mason's Saucerful of Secrets, přehrála rané Pink Floyd s bravurností a nenechala nikoho na pochybách, že se nejedná jen o nějaké doprovodné hudebníky. Diváci tak mohli být více jak spokojeni. Celý setlist na sebe plynule navazoval a koncert patřil bezesporu mezi nejlepší, které mohla Praha toto léto spatřit. Prohlédněte si náš fotoreport z této show.

 • Foto: Richie Kotzen, Retro Music Hall, Praha, 10. 7. 2019

  V pondělí večer vystoupil v Praze americký kytarista a zpěvák Richie Kotzen. Tento kytarový virtuóz vystoupil v České republice již po několikáté a i tentokrát byl jeho koncert naprosto vynikající. Stejně jako například Jeff Beck či Mark Knopfler proslul Kotzen svojí unikátní technikou hry na elektrickou kytaru bez trsátka. V hodinu a půl dlouhém setu namíchal fanouškům pestrou směsici kytarové hudby spolu s jeho nezaměnitelným zpěvem. Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto koncertu.

 • Foto: Metronome Festival Prague, Výstaviště Holešovice, Praha, 21. 6. 2019

  Prohlédněte si fotoreport z prvního dne hudebního festivalu Metronome Festival Prague. Letos se tento festival konal již po čtvrté a opět lákal návštěvníky na celou řadu hvězd, jako například Pražský Výběr, Katarzia, Band of Skulls či Morcheeba. Hlavní hvězdou pátečního večera byl bezesporu anglický zpěvák z Oasis Liam Gallagher. Více se dočtete v recenzi od Jany Stacke.

 • Foto: Walking Papers, Café V lese, Praha, 19. 6. 2019

  Přinášíme Vám fotoreport z pražského koncertu Walking Papers. Tato kapela ze Seattlu se představila zdejšímu publiku již po třetí a i tentokrát zvolila pro svou návštěvu klub Café v lese. Skupina je v současné době na koncertní šňůře se Stone Temple Pilots a do Prahy si odskočili během volna zahrát svůj sólový koncert. Vzhledem k tomu, že se jednalo o takto narychlo uspořádanou akci, nebyl klub zcela zaplněn. Na jejich výkonu se však menší návštěvnost neodrazila a skupina během dvou hodin podala skvělý výkon. Zpěvák a frontman Jeff Angell také pro nás udělal exklusivní rozhovor.