Soulfly nabídli pražskému klubu Roxy pekelný zážitek Doporučený

V okolí pražského klubu Roxy bylo 18. září večer nezvykle černo. Schylovalo se totiž ke koncertu nu-metalové arizonské bandy Soulfly vedené Maxem Cavalerou, u které právě probíhá Maximum Cavalera Tour. Na cestu si s sebou přibalili nové album Enslaved a Cavalera také své ratolesti.

Soulfly Soulfly Zdroj: facebook.com

První návštěvníci se na místo činu dostavili již před sedmou hodinou a ti z nich, kteří nebyli informováni o tom, že se jedná v podstatě o rodinné turné rodiny Cavalerových, se mohli divit, jakou předkapelu si to Soulfly zvolili. Na pódiu se totiž zjevili rozjívení chlapci tvořící formaci jménem Lody Kong a ukázali přítomným, jak se (s lehkou nadsázkou) hraje nu-metal na základní škole.

Jelikož svůj styl, který by se nesnažil nic kopírovat, potřebují teprve najít, snažili se prozatím zaujmout alespoň pohybově a vizuálně: zpěvák například svými zelenými vlasy a tričkem Ramones. Skupina, ve které se realizují dva Cavalerovi synové, Zyon a Igor, si však svou půlhodinu slávy náležitě užila a ostudu otci neudělala. Dokonce nakonec ve stylu svých starších kolegů symbolicky rozházeli trsátka a paličky mezi hrstku lidí, kteří je poslouchali.

S druhou předehřívací kapelou jménem Incite jsme se ze základní školy přesunuli minimálně na střední. Frontmanem je další Maxův syn, Richie Cavalera, který spolu se svými kumpány a již početnějším publikem vytvořili peklo, které však bylo způsobené hlavně globálním oteplením v klubu a těžko dýchatelným vzduchem. I přes profesionálnější vzezření a podporu publika, které zvlášť v předních řadách nelenilo a dalo se do pogování, však nepředvedli nic moc zajímavého.

 

 

Po půl deváté se již chystal prostor pro absolventy nu-metalové akademie a hlavní hvězdu večera – Soulfly. Max Cavalera, Marc Rizzo, David Kinkade a Tony Campos nastoupili na pódium a velmi rychle si publikum dokonale ochočili. Ať již šlo o příkazy jump!, scream! nebo circle pit!, fanoušci Maxe poslouchali na slovo a byli kromě hudební smrště odměněni i českým slůvkem děkuju.

V průběhu koncertu se zdálo, že skupinu stejně jako publikum zmáhá nepříznivé klima klubu. Těžkopádný Cavalera se vždy po několika písních odkolébal do zákulisí a převlékal si svršky častěji než Madonna (pravděpodobně ne z estetických důvodů), během koncertu si také stihl nalít na hlavu několik litrů vody.

Jumpdafuckup! A nebo ne...

Soulfly podle očekávání střídali starší kousky s novými písněmi z aktuálního alba Enslaved, střihli si dokonce i část písně Iron Man od Black Sabbath. Zatímco během některých songů (zejména těch starších) se v klubu hýbalo všechno včetně ochozů a zábradlí na balkónech, některé písně téměř nudily. Na několik z nich byli na pódium pozváni i Cavalerovi synové.

Čtvrt hodiny před desátou odplula skupina do zázemí, s čímž se fanoušci nehodlali smířit a svým řevem a pískotem je přilákali zpátky. Poté zazněl úvodní riff pecky Jumpdafuckup, který se však za chvíli přelil v píseň Eye for an Eye, a na největší hit tak nakonec vůbec nedošlo. To sice některé fanoušky zklamalo, větší část se však zdála být s nu-metalovým večerem v rozpáleném Roxy spokojena. 

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Mezi Ploty, Bohnice, Praha, 25. 5. 2019

  Již po 27. se konal v areálu psychiatrická nemocnice Bohnice multižánrový festival Mezi Ploty. Letošní ročník přilákal rekordní počet návštěvníků, kteří si mohli vybrat z velikého počtu kapel, divadel, přednášek, workshopů a dalších doprovodných akcí. 
  V sobotu se divákům mimo jiné představily kapely Gazdina roba, The Wild Root, N.O.H.A., Kašpárek v rohlíku, Marco, Wohnout, Marta Jandová či Vypsaná fiXa. Prohlédněte si náš fotoreport z této akce.

 • Foto: Die Ärzte, Lucerna Velký sál, Praha, 17. 5. 2019

  V pátek večer se ve Velkém sálu pražské Lucerny představila legendární německá punk-rocková kapela Die Ärzte. Ta zahrála publiku po více jak pětileté odmlce, kdy byla na turné naposledy, a tak není divu, že byl tento koncert beznadějně vyprodaný a fanoušci jaksepatří natěšení. Již od prvních tónů to v Lucerně pořádně vřelo a nikdo nemohl být na pochybách, že se jedná o opravdu punkový koncert se vším všudy. Prohlédněte si náš fotoreport ze začátku tohoto koncertu.

 • Foto: Vltava, Palác Akropolis, Praha, 16. 5. 2019

  Kapela Vltava pokřtila ve čtvrtek večer v pražském Paláci Akropolis svůj box set se 7 CD s názvem Náklad štěstí. Tento set zahrnuje veškerá řadová alba této skupiny a na sedmém CD se nacházejí různé raritní a dosud nevydané písně. Samotný koncert se nesl v pohodové atmosféře, která je pro tuto kapelu typická. Skupina pod vedením Roberta Nebřenského šlapala jako namazaný stroj a přehrála jak svůj straší osvědčený repertoár, tak novější kusy z posledních alb. Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto koncertu.

 • Foto: Bobby McFerrin & Gimme 5, Forum Karlín, Praha, 30. 4. 2019

  Desetinásobný držitel cen Grammy, skladatel a nejznámější jazzový a cappella zpěvák Bobby McFerrin vystoupil v úterý večer v pražském Forum Karlín. Tento skvělí vokální improvizátor představil v Praze svoje umění spolu s vokální skupinou Gimme 5. V této skupině působí čtyři zpěváci, kteří s McFerrinem působili již v minulosti. Jedná se o zpěvačky Rhiannon a Judi Vinar a o zpěváky David Worm a Joey Blake. Jako podporu měli doslova "v zádech" také dvanáctičlenný smíšený sbor. I přesto, že sál ve Forum Karlín nepatří k nejmenším, podařilo se Bobbymu McFerrinovi vytvořit příjemnou domácí až komorní atmosféru.

  Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto koncertu.