Soulfly nabídli pražskému klubu Roxy pekelný zážitek Doporučený

V okolí pražského klubu Roxy bylo 18. září večer nezvykle černo. Schylovalo se totiž ke koncertu nu-metalové arizonské bandy Soulfly vedené Maxem Cavalerou, u které právě probíhá Maximum Cavalera Tour. Na cestu si s sebou přibalili nové album Enslaved a Cavalera také své ratolesti.

Soulfly Soulfly Zdroj: facebook.com

První návštěvníci se na místo činu dostavili již před sedmou hodinou a ti z nich, kteří nebyli informováni o tom, že se jedná v podstatě o rodinné turné rodiny Cavalerových, se mohli divit, jakou předkapelu si to Soulfly zvolili. Na pódiu se totiž zjevili rozjívení chlapci tvořící formaci jménem Lody Kong a ukázali přítomným, jak se (s lehkou nadsázkou) hraje nu-metal na základní škole.

Jelikož svůj styl, který by se nesnažil nic kopírovat, potřebují teprve najít, snažili se prozatím zaujmout alespoň pohybově a vizuálně: zpěvák například svými zelenými vlasy a tričkem Ramones. Skupina, ve které se realizují dva Cavalerovi synové, Zyon a Igor, si však svou půlhodinu slávy náležitě užila a ostudu otci neudělala. Dokonce nakonec ve stylu svých starších kolegů symbolicky rozházeli trsátka a paličky mezi hrstku lidí, kteří je poslouchali.

S druhou předehřívací kapelou jménem Incite jsme se ze základní školy přesunuli minimálně na střední. Frontmanem je další Maxův syn, Richie Cavalera, který spolu se svými kumpány a již početnějším publikem vytvořili peklo, které však bylo způsobené hlavně globálním oteplením v klubu a těžko dýchatelným vzduchem. I přes profesionálnější vzezření a podporu publika, které zvlášť v předních řadách nelenilo a dalo se do pogování, však nepředvedli nic moc zajímavého.

 

 

Po půl deváté se již chystal prostor pro absolventy nu-metalové akademie a hlavní hvězdu večera – Soulfly. Max Cavalera, Marc Rizzo, David Kinkade a Tony Campos nastoupili na pódium a velmi rychle si publikum dokonale ochočili. Ať již šlo o příkazy jump!, scream! nebo circle pit!, fanoušci Maxe poslouchali na slovo a byli kromě hudební smrště odměněni i českým slůvkem děkuju.

V průběhu koncertu se zdálo, že skupinu stejně jako publikum zmáhá nepříznivé klima klubu. Těžkopádný Cavalera se vždy po několika písních odkolébal do zákulisí a převlékal si svršky častěji než Madonna (pravděpodobně ne z estetických důvodů), během koncertu si také stihl nalít na hlavu několik litrů vody.

Jumpdafuckup! A nebo ne...

Soulfly podle očekávání střídali starší kousky s novými písněmi z aktuálního alba Enslaved, střihli si dokonce i část písně Iron Man od Black Sabbath. Zatímco během některých songů (zejména těch starších) se v klubu hýbalo všechno včetně ochozů a zábradlí na balkónech, některé písně téměř nudily. Na několik z nich byli na pódium pozváni i Cavalerovi synové.

Čtvrt hodiny před desátou odplula skupina do zázemí, s čímž se fanoušci nehodlali smířit a svým řevem a pískotem je přilákali zpátky. Poté zazněl úvodní riff pecky Jumpdafuckup, který se však za chvíli přelil v píseň Eye for an Eye, a na největší hit tak nakonec vůbec nedošlo. To sice některé fanoušky zklamalo, větší část se však zdála být s nu-metalovým večerem v rozpáleném Roxy spokojena. 

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Jacob Banks a jeho soulový hlas zazní poprvé v Praze

  V roce 2018 britský soulový zpěvák Jacob Banks patřil k ozdobám festivalu Colours of Ostrava, letos si jeho procítěný hluboký hlas užije také Praha, kde představí naživo debutovou desku Village, která vyšla loni v listopadu.

 • Rammstein rozpálí Prahu za necelý půlrok

  V červenci bude v Praze horko. Ve dvou dnech u nás vystoupí jedna z nejpopulárnějších německých kapel, kterou znají i ti, kteří se jinak tvrdému stylu muziky vyhýbají. Rammstein to 16. a 17. července rozbalí v pražské Eden Aréně.

 • Devin Townsend se vrací do Česka

  Kmotr progresivního metalu Devin Townsend poctí Česko svou návštěvou letos hned dvakrát. Nejprve akustickým vystoupením a později představením zbrusu nové desky.

 • Sólstafir se vrátí do Prahy

  Úspěšná islandská formace Sólstafir se momentálně nachází na koncertní šňůře v Evropě, ve které bude pokračovat i v novém roce. Kapela se tak po dvou letech podívá znovu do České republiky, kde znovu zavítá do Prahy.